Dzintris Kolāts atkal zirgā nevis mērkaķī!

Dzintris Kolāts

Pirms diviem mēnešiem kādreizējais Latvijas Radio ģenerāldirektors un LTV Ziņu dienesta vadītājs Dzintris Kolāts nosvinēja 57 gadu jubileju. Uz žurnāla Privātā Dzīve jautājumu, vai tiešām dzimšanas dienu atzīmēja bez nevienas piles alkohola, viņš atbild: „Jā, es atturos. Šajā brīdī, kad notiek mūsu saruna, esmu skaidrā četrus gadus, divus mēnešus un septiņpadsmit dienas.”

Taujāts, vai spēj svinēt svētkus kopā ar cilvēkiem, kas ir viegli noreibuši no grādīgajiem dzērieniem, Kolāts pasmaida: „Jā, protams. Un viegli noreibušas sievietes vispār ir super! Ja nopietni – nē, atturības dēļ nejūtos izolēts. Man, piemēram, ir tradīcija iet pie kaimiņa uz pirti. Mēs sanākam kopā vairāki cilvēki. Citi iedzer alu, es kvasu, un visi smuki pasēžam. Es parasti sēžu tik ilgi, kamēr man ir interesanti. Kad man kļūst garlaicīgi, dodos mājās. Ir gan viens brīdis, kas man grūtāk panesams. Tad, kad sabiedriskajā transportā iekāpj cilvēks ar peregaru – jūtamu paģiru aromātu. Tas gan man diezko nepatīk,” stāsta Kolāts.

Dzintris nenoliedz, ka ejot pa viņa izvēlēto atturības ceļu, vienmēr ir jābūt modram: „No vienas puses, tu, protams, vari lepoties ar to, cik ilgi atturies. Taču, no otras puses, mēdz būt gadījumi, kad cilvēki ir norāvušies arī pēc pieciem vai astoņiem atturības gadiem. Zaļais pūķis ir ļoti viltīgs un ar cilvēkiem mēdz izrīkoties dažādi.”

Viņš apstiprina, ka, atsakoties no alkohola, ir uzlabojusies gan viņa veselība, gan pašsajūta, kā arī izdevies nedaudz notievēt.

Radiopersonība šobrīd ir pašnodarbinātais, kas, Kolāta prāt, ir gan labi, gan ne visai. „Finansiālajā ziņā tas nav pārāk forši, (..) taču tas dod brīnišķīgu neatkarības sajūtu.”

Atbrīvojies no alkohola valgiem, kas savulaik bija iemesls aiziešanai no darba, Kolāts pērn noorganizēja pats savu „Reņģēdāju festivālu” un izveidoja Latgales multimediju studiju Rēzeknē. Dzīvojot bez alkohola, par sirdslietu kļuvusi Āfrikas apceļošana. Un nu jau mēnesi Dzintris Kolāts ir dzirdams Latvijas Radio I tiešajā ēterā, kur kopā ar kolēģi  Elvi Jansonu katru darbdienas vakaru diskutē ar radioklausītājiem par tās dienas aktuālākajiem notikumiem. „Labāk zirgā nekā mērkaķī,” sev raksturīgajā humorā nosmej Kolāts.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

No intervijas 31.janvāra žurnālā „Privātā Dzīve”; foto – diena.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar