Bermudu trīsstūris: kuģu pazušanas noslēpums, visticamāk, atklāts!

Bermudu trīsstūris

Zinātnieku pētījumi, kāpēc Bermudu trīsstūris ir vieta, kur bez pēdām pazūd kuģi un lidmašīnas, vainagojušies ar panākumiem.

Pētnieki atklājuši vairākus neparastus krāterus Bermudu trīsstūra apkaimē. Krāteri patiesībā ir diezgan tālu no noslēpumainās kuģu un lidmašīnu pazušanas vietas — pie Norvēģijas krastiem, taču speciālisti lēš, ka atklājums kalpos kā atslēga, lai atrisinātu līdz šim neizskaidroto Bermudu trīsstūra fenomenu.

Kā vēsta izdevums Sunday Times, Norvēģijas piekrastē, kas bagāta ar dabasgāzes atradnēm, pētnieki uzgājuši krāterus, kuru platums sasniedz pat 800 metrus, bet dziļums – aptuveni 45 metrus. Zinātnieki uzskata, ka šo krāteru veidošanos veicina metāna noplūšana no zemes dzīlēm. Gāzes eksplozijas, kas rada šos krāterus, var potenciāli apdraudēt attiecīgo reģionu šķērsojošus kuģus.

Norvēģu zinātnieki uzskata, ka šādi krāteri varētu izskaidrot noslēpumaino lidmašīnu un kuģu pazušanu Bermudu trīsstūrī Atlantijas okeānā.

Teoriju par gāzes noplūdēm, kas izraisa kuģu pazušanu, pērn izvirzīja arī Krievijas zinātnieki.

Mīklainā kuģu un lidmašīnu pazušana rajonā starp Bermudu salām, Floridu un Puertoriko, kas tiek dēvēts par Bermudu trīsstūri, visticamāk, ir saistīta tieši ar šādiem krāteriem.

To, kas notiek jūras dzelmē Bermudu trīsstūrī, saskatīt ir ļoti sarežģīti pārāk lielā dziļuma dēļ, tomēr norvēģu zinātnieki turpina pētīt Barenca jūrā  atklātos krāterus.

 

 Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Sunday Times

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar