Beidzot tas ir skaidrs – homeopātija nedarbojas

homeopātija

Turpmāk homeopātijas līdzekļiem, kas tiek pārdoti ASV, uz iepakojuma būs jānorāda – “šis preparāts nedarbojas”, ja vien ražotājs nevarēs zinātniski pierādīt pretējo, vēsta The Independent.

ASV ir visai plašs homeopātijas līdzekļu tirgus, kas 2007. gadā apgrozīja trīs miljardus dolāru. Taču turpmāk ražotājiem būs nepieciešams pierādīt, ka viņu līdzeklis patiešām darbojas. Pretējā gadījumā uz iepakojuma nāksies rakstīt brīdinājumu, ka tā pozitīvā iedarbība nav pierādīta.

Kā zināms, homeopātija jau ilgus gadus ir strīdīgs jautājums, par kuru izplatījušies arī dažādi mīti. Piemēram, pretēji valdošajam uzskatam, tā nav “tautas medicīna”. Proti, homeopātija nav liepziedu tējas dzeršana vai dabīgu komprešu izmantošana.

Homeopātija radusies 18. gadsimta beigās, kad kāds vācu ārsts un alternatīvās medicīnas piekritējs Zāmuels Hānemanis ieviesa ideju “līdzīgs ārstē līdzīgu”. Proti, viņa ideja bija, ka cilvēka kaites var ārstēt ar preparātiem, kas izraisa līdzīgu efektu. Tālāk šī viela tiek daudzkārtīgi atšķaidīta ar ūdeni un spirtu, līdz šī sākotnējā viela šķīdumā faktiski vairs nav konstatējama. Modernie homeopāti mēdz minēt, ka tā nav problēma, jo “ūdens atceras, ka tur bijusi šī viela”.

Hānemanis alternatīvo ārstniecības metodi radīja, jo nebija apmierināts ar tā laika medicīnas sasniegumiem. Viņš īpaši iebilda pret asins nolaišanu un citām tajā laikā praktizētām metodēm, kas nodarīja pacientam vairāk ļauna nekā laba.

Kāds ASV veselības politikas eksperts norādījis: “Ticēt homeopātijai ir tas pats, kas ticēt maģijai,” raksta The Independant

ASV Federālā Tirdzniecības uzraudzības komisija norādījusi, ka homeopātisko vielu pārdošana būs pieļaujama, ja uz iepakojuma tiks norādīts: “Nav zinātnisku pierādījumu, ka šis produkts darbojas” vai arī, ka “apgalvojumi par produkta iedarbību ir balstīti uz 18.gadsimtā radītām homeopātijas teorijām, kurām nepiekrīt lielākā daļa mūsdienu medicīnas ekspertu”.

Savukārt portāls Vox norāda, ka vairāki zinātnieki ir aicinājuši pārstāt investēt naudu homeopātijas efektivitātes izpētē. Pamatojums – līdz pat šim brīdim nav iegūti nekāda veida zinātniski apstiprināmi pierādījumi, ka šī alternatīvās medicīnas forma varētu darboties.

Austrālijas nacionālais medicīnas dienests arī veica izpēti par homeopātijas iespējamo efektivitāti. Un ziņoja: “Pamatojoties uz pierādījumu un efektivitātes izvērtējumu, dienests secina, ka nav pierādījumu tādām veselības problēmām, kuru ārstēšanā homeopātijas izmantošana būtu efektīva. Homeopātiju nevajadzētu izmantot, lai ārstētu hroniskas, nopietnas vai potenciāli nopietnas veselības problēmas. Cilvēki, kas izvēlas homeopātiju, var apdraudēt savu veselību, ja neizmanto ārstniecības metodes, kuru drošība un efektivitāte ir zinātniski pierādīta.”

Kopumā šobrīd nav medicīnas ekspertu vidū atzītu pierādījumu, kas liecinātu, ka homeopātija strādā labāk par jebkuru citu placebo efekta izraisītāju.

Arī Pasaules Veselības organizācija jau 2009. gadā norādīja, ka cilvēkiem smagu problēmu gadījumā nevajadzētu paļauties uz homeopātijas līdzekļiem. Organizācija kritizēja homeopātijas līdzekļu izmantošanu tuberkolozes ārstēšanā, ziņoja BBC.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: The Independent (tulkojums Diena.lv)

 

 

Populārākie raksti5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Agnese
Agnese

Homeopātija ir pilnīgs fufelis. Tā nav nekas vairāk kā placebo efekts darbībā. Aktīvā viela tiek atšķaidīta simtām reižu līdz pāri nepaliek pat 1 molekula no oriģīnālās aktīvās vielas un tad viņu dod cilvēkam kā ‘zāles’. Pilnīgi neloģiski. Un nē, ūdenim nepiemīt ‘atmiņa’, savādāk dzerot okeāna ūdeni varētu izārstēt visas iespējamās slimības.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Homeop%C4%81tija#Homeop%C4%81tijas_kritika

Billabongs Džaps
Billabongs Džaps

Antibiotikas neiedarbojas līdz pat 70% gadījumiem. So – Arī liks brīdinājumus? Piepirks jaunus pētījumus?

Billabongs Džaps
Billabongs Džaps

Farmācijas milži izdarīs visu, lai gadsimtiem krātās zināsānas, omammas metodes noniecinātu.

Artūrs
Artūrs

Ļoti bieži terapeits vai ģimenes ārts bez vairāku speciālistu slēdziena nevar dot precīzu diagnozi. Šādā gadījumā labāk izvēlos homeopātiju sirsmieram (arī psiholoģiski mazina stresu) nekā nepareizus recepšu medikamentus, kas vēl vairāk sabeigs organismu. Vai tipisko ibu vai paracetamol, kas palīdzot gandrīz jebkam.

FARMACEITE
FARMACEITE

Kas der visam neder nekam. PAST’ASTIET GUDRINIEKI, K’A LIETOJOT HOMEOPĀTISKĀS ZĀLES VAR IZĀRSTET DZIVNIEKUS UN ZĪDAIŅUS, JO VIŅI JAU NU NOTEIKTI NEZINA AR KO VIŅUS ĀRSTĒ. HOMEOPĀTIJA ĀRSTĒ AR DEVĀM!!!!!! HOMEOPĀTIJA IZMANTO GAN AUGUS, GAN ĶĪMIJU!!!! NETEIKSIM HOP KAMĒR NEESAT PĀRLĒKUŠI PĀRI GRĀVIM, ARĪ TRADICIONĀLĀ MEDICĪNA NESPĒJ DAUDZREIZ PALĪDZĒT. TAD VARBŪT UZ TĀDĀM ZĀLĒM ” ZINĀTNISKI PiERĀDITĀM” JĀLIEK UZRAKSTS ‘ATVAINOJIET KĻŪDĪJĀMIES:A.C. FARMACITE.