Baltajam namam nāksies risināt jautājumus par marihuānas legalizāciju

Septembrī sākusi darboties Baltā nama petīciju mājaslapa – “We The People” ( whitehouse.gov/petitions ).

Īsumā – ASV iedzīvotājiem ir iespēja pašiem izveidot petīcijas par sasāpējušiem jautājumiem un tad visi tie, kas reģistrējušies Baltā nama mājaslapā, var balsot – tādējādi izrādot atbalstu petīcijai. Ja petīcija savāks vairāk kā 5000 balsu mēneša laikā, Obamas administrācija to apstrādās un vēlāk oficiāli tiks sniegtas atbildes vai sākts process šīs petīcijas sakarā.

Salīdzinot ar Latviju, varētu teikt – šī jaunā mājaslapa “We The People” ir līdzīga ManaBalss.lv

Paskatoties Baltā nama mājaslapā, redzama petīciju iesniedzēju un balsotāju aktivitāte. Pagaidām visvairāk savākto balsu (vairāk kā 40 tūkst.) ir petīcijai par marihuānas legalizāciju un regulēšanu, līdzigi alkoholam (angļu val. – Legalize and Regulate Marijuana in a Manner Similar to Alcohol).

Nepieciešamo balsu skaitu pārvarējušas ir arī petīcijas par industriālās kaņepes audzēšanas atļaušanu ASV (Allow Industrial Hemp to be Grown in the U.S. Once Again) un vēl citas ar marihuānu saistītas petīcijas.

Petīciju mājaslapā teikts, ka par aktuālajiem jautājumiem atbildēs ne tikai politikas profesionāļi no Baltā nama un federālajām aģentūrām, bet  ik pa laikam uz petīcijām atbildēs arī pats ASV prezidents Baraks Obama.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar