PVO: Eiropas reģionā ir visaugstākais alkohola patēriņa līmenis; augstākais reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš bijis Latvijā

Latvijā 2021. gadā reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš uz vienu vismaz 15 gadus vecu iedzīvotāju, neieskaitot tūristu absolūtā alkohola patēriņu, bija 12.2 litri absolūtā alkohola, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Globālā mērogā, pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) datiem Eiropas reģionā ir visaugstākais alkohola patēriņa līmenis, un pēdējos gados augstākais reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš bijis Latvijā. 

2020. gada pētījuma dati liecina, ka Latvijā pēdējā gada laikā alkoholu vismaz reizi lietojuši 77 % iedzīvotāju vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem. 80 % vīriešu un 75 % sieviešu. Tikai 10 % Latvijas iedzīvotāju, pēc pašu sacītā, dzīves laikā nav lietojuši alkoholu. 

2021. gada dati. (Foto: Slimību profilakses un kontroles centrs)

SPKC atgādina: “Nepastāv tāda “drošā deva” jeb alkohola nekaitīga lietošana – ikviena uzņemtā alkohola deva rada negatīvu ietekmi uz veselību un palielina dažādu slimību risku!”

❗Latvijā 2021. gadā reģistrētā absolūtā alkohola patēriņš uz vienu vismaz 15 gadus vecu iedzīvotāju, neieskaitot tūristu…

Posted by Slimību profilakses un kontroles centrs on Pirmdiena, 2023. gada 27. februāris

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: SPKC

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
der Trinker
der Trinker

Tak nospljauties uz tiem datiem. Vells zina, no kaa tos taisa…. No paardoshanas apjomiem? No kaut kaadaam aptaujaam? Varbuut no uriina analiizeem? Ejiet D…T! Pie kam tai sarakstaa tiiri netaalu arii Austrija, Vaacija un Luksemburga, taatad viss labi ;-)

Anonīmais alkoholiķis
Anonīmais alkoholiķis

Pusi no apjoma pieskaitiet kaimiņalstīm, pie kuru robežām sabūvēti alko outleti.

IchBinLaden
IchBinLaden

Nav nemaz tik traki. Pēc tādas idejaas, pirmajiem jabūt Igauņiem. Somi, vismaz no Uusimaas punses, daudzi brauc iepirkt šmigu uz Tallinu. Un Somi ar nav nekādi mazie dzērāji.