ASV divos štatos nobalso par marihuānas legalizāciju

dekriminalizēt marihuānu

ASV vēlētāji valsts galvaspilsētā Vašingtonā un Ņūdžersijas štatā otrdien referendumos, kas notika vienlaikus ar prezidenta vēlēšanām, atbalstījuši marihuānas un vairāku psihodēlisko narkotiku legalizāciju, liecina sākotnējie rezultāti.

Vašingtonā 77% vēlētāju nobalsojuši par vairāku psihodēlisko augu un sēņu legalizāciju. Rezultātu apkopošana vēl turpinās.

Ņūdžersijā rezultāti no 49% iecirkņu liecina, ka 67% vēlētāju atbalstījuši priekšlikumu legalizēt marihuānu, ziņo raidorganizācija NBC.

Ņūdžersija tādējādi pievienotos aptuveni ducim ASV štatu, kas legalizējušas marihuānu izklaides nolūkiem. Taču nozares eksperti norādījuši, ka būs nepieciešams vismaz gads, lai realizēto šo iniciatīvu un pieaugušie varētu legāli iegādāties marihuānu Ņūdžersijas štatā.

Referendumi par marihuānas legalizāciju otrdien notika arī Arizonā, Montānā un Dienviddakotā. Misisipi pavalsts vēlētāji balsoja par marihuānas legalizāciju medicīniskiem mērķiem.

Oregonā vēlētāji balsoja par psihodēlisko “maģisko” sēņu izmantošanu tādu garīgās veselības traucējumu kā depresija ārstēšanai, kā arī par to, vai dekriminalizēt neliela daudzuma nelegālu narkotiku glabāšanu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar