Artūrs Irbe par “mīksto”Juri Savicki

Artūrs Irbe

Raidījumā “Overtime TV” viesojās Latvijas hokeja leģenda Artūrs Irbe. Hokejists Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētāju Juri Savicki nodēvēja par “mīksto Juri”,  jo viņš ar hokeja roku realizē Latvijā Krievijas maigo varu. Irbe tāpat pauda atbalstu skeletonistu Dukuru ģimenei par lēmumu boikotēt pasaules čempionātu Sočos.

Artūrs 1991. gada sākumā paziņoja, ka PSRS izlasē vairs nespēlēs, kas hokeja sabiedrībā radīja lielu ažiotāžu gan Latvijā, gan arī Krievijā, jo Irbe bija izlases pirmais numurs.

“Līdzība ar 90. gadu sākumu ir izteikta. Arī tagad cilvēkiem jāpieņem lēmumi un jānostājas vienā vai otrā pusē. Nevar balansēt un izlikties, ka nekas nenotiek. Remdena dzīve nekur neaizvedīs,” intervijā saka Artūrs Irbe.

“Toreiz cilvēki pirmo reizi sajuta, ka nav jābaidās. Ka šis ir laiks, kad jāsaka to, ko jūtam – visus mūs neapkaus un uz gulagu neaizsūtīs.

Augstākā līmenī propaganda aizgājusi visā pasaulē. Ne tikai Krievijā, tas pats notiek ASV un Eiropā. Cilvēki pieraduši locīties. Īpaši tie, kas grib būt tuvāk politikas koridoriem. Gods un slava Dukuru ģimenei, ka viņi lietas nosauca īstajos vārdos.”

Artūrs atcerējās arī 1991. gadu, kad piedalījās barikādēs un pieņēma lēmumu PSRS izlasē vairs nespēlēt. Aģents Pols Teofanuss pirms pasaules čempionāta esot teicis, ka vajadzētu braukt un spēlēt – lai tevi var vēlreiz novērtēt NHL klubi. Taču Irbe pateica, ka nebrauks: “Es neko nenožēloju, jo pret savu sirdsapziņu nevar iet. Dukuriem ir mugurkauls. Tas viņam dos vēl lielāku stiprumu un ilgtermiņā rezultāti nepazudīs. Priekšā šobrīd ir siena. Federācija raustījās, arī Latvijas Olimpiskā komiteja nezināja, kā pareizi noformulēt nostāju. Ja Dukuri nebūtu paziņojuši to, ko domā, tas nozīmētu, ka (krievi) var turpināt tāpat kā līdz šim – krāpties, lietot dopingu, izlikties.”

Pirms astoņiem gadiem Artūrs Irbe atteicās iesaistīties Rīgas “Dinamo” projektā, jo viņam nebija pieņemams komandas nosaukums un arī vadība, kurā atradās savulaik Valsts Drošības komitejā strādājušais Juris Savickis. Sarunā raidījumā “Overtime” viņš šo bagātnieku nodēvēja par “mīksto Juri”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar