Viss, kas īsumā jāzina par Juri Savicki un Rīgas Dinamo naudu

Juris Savickis

Skaudra, bet šobrīd tieši īstajā laikā nāk žurnālista Armanda Pučes sleja izdevuma “Sporta Avīze” decembra numurā. Iespējams, kādam zudīs apmulsums pēc nesen dzirdētajiem Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētāja Jura Savicka izteikumiem par  skeletonistiem brāļiem Dukuriem. Piedāvājam fragmentu no publikācijas.

“Kur Rīgas Dinamo ņem naudu? Juris Savickis brauc uz Maskavu un runā… Kas ir Savickis, tautā saukts arī par Svēto Juri (St.Juris), ka viņam tāda mute un spējas? Ierindas čekists ar pieklājīgiem uzplečiem, kam savulaik Krievija uzticēja nokārtot Latvijas gāzes privatizāciju. To St. Juris arī paveica, diezgan konkrēti apčubinot Latvijas politisko dienas kārtību, kā rezultātā visas iesaistītās puses apēda gan zivi, gan pašapmierinājās… Tā kā Savickis strādāja Krievijas interesēs, viņam atļāva (lika) izveidot starpniecības uzņēmumu starp piegādātāju un patērētāju, kas dibenu nepieceļot no krēsla, atnesa daudzus miljonus. Kopš tā laika viņš sevi sauc par biznesmeni, bet pati firma ar nosaukumu Itera Latvija vēlāk kļuva par Rīgas Dinamo jauno laiku krustmāti. Realitāte vienkārša: Savickis ir parasts Krievijas speciālā dienesta darbinieks, ar neparastu pielietojumu.

Nebūsim naivi: Latvijas gāzes gadījums nepalika vienīgais, kurā VDK mūsu grēcīgajā zemītē piedalījās, tāpat kā Savickis kā pelēkais vai sarkanais kardināls – atkarībā no dotā uzdevuma – neaprobežojās vien ar Iteras dividenžu tālāku izvietošanu ārzonās. Pietiek aplūkot Dinamo ložu un skaidrs, ka kopā ar čekas virsnieku roku rokā strādā gan mūsu bijušais prezidents Ulmanis, gan bijušais premjers Kalvītis, gan hrestomātiskais krīzes menedžeris Godmanis. Tātad, Svētajam Jurim šajā valstī ir ietekme, par ko viņš maksā ar citas valsts atvēlētu speciālo dienestu naudu, kas noformēta, piemēram, mūsu gadījumā – kā hokeja komandas uzturēšana. Pēc rakstura Savickis ir lielīgs un tas arī ir vienīgais apgrūtinājums, lai sarunātu vai diedelētu ikgadējo Krievijas kāpostu. Bet, ko neizdarīsi, lai Rīgā saglabātu tehnisko smaidu…

Kāpēc krieviem tāds Dinamo vajadzīgs? Te var atgādināt par maigo varas ietekmi, kas daudzus Latvijas iedzīvotājus ar KHL palīdzību netiešā veidā ieceļ Krievijas informatīvajā telpā un tātad – šī augsne ir vieglāk irdināma un ecējama, ja tāda vajadzība rastos. Protams, krievam ir arī vajadzība zīmēties un daudzos gadījumos ne cenai, ne loģikai ir nozīme. Tagad jums jāsaprot – kas atved naudu, tas izvēlas arī partnerus dejām. Te spēkā stājas otrais punkts – naudu apgūst Svētais. Protams, ka viņš izvēlas svītu, kas šo visu vēro un piedalās, tāpēc nevajag brīnīties ne par Mr.Priedes, ne Mr.Sējēja noturīgo klātbūtni garajā medusmēnesī. Savickim blakus ir gan iztapoņas, gan algotņi ar mazajiem noslēpumiem. Jums liekas, ka St.Juris nesaprot, ka St.Normunds nav nekāds hokeja treneris? Maldi. Visām pusēm ir skaidrs, ko viņi tur atstrādā. Jautājums ir vienīgi par tehnisko izpildījumu – sēdus vai uz celīšiem, no rīta vai vakarā… Turpat blakus ir arī mazās intrigas, ko Savickis prasmīgi vada un pārlūko, ļaujot padotajiem noticēt, ka viņi nav impotenti. Mīlīgi.

Un, te mēs līgani nonākam pie vides, kurā šis projekts tiek piekopts. Krievijas nacionālās īpatnības, kas precīzi atstarojas Skanstes ielas gaiteņos. KHL ir bezcerīgs projekts no biznesa viedokļa, taču teicams, lai šajos apstākļos tēlotu kārtību, labsajūtu, principialitāti, veidotu interešu karteļus vai izliktos neredzam naudas noplūdes. Gubernatoru vai Krievijas valsts kompāniju rotaļu laukums ar neiztrūkstošo pirms spēles himnas atskaņošanu ir lielisks placdarms šakāļiem, kas gaida vai shēmo laupījuma pabiras. Rīgas Dinamo nav ne labāks, ne sliktāks šajā sakarā, jo apstākļi viņiem uzspiež noteikumus, kurus izmantot pietuvināto lokam ir materiāli izdevīgi. Vai nav dīvaini, ka viņi visi atļaujas saviem padotajiem desmitām reižu pārmaksāt un uzreiz blakus noliek teikumu – a’kur viņi citur skries? Ja tā vēsi apdomā, arī pašam Savickim jau nebūtu kur skriet, par tiem zemākajiem nemaz nerunājot… Pavasarī atkal būs jābrauc uz Maskavu pēc naudas, bet – tas jau citas sezonas veiksmes stāsts. Gan jau viņi atgūsies…”

Visu rakstu varat izlasīt izdevuma “Sporta Avīze” decembra numurā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: SA Facebook lapa

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vnk janka
vnk janka

preteklis!

bnf
bnf

bet kas ir puce? hokeja eksperts un biznesmenis, kas kaut ko ir izveidojis un uzturejis? ne nu ko ir izdarijis puce, bez ta ka apd.rs visu laiku cilvekus, kas dara savu biznesu plus uzturkomandu? nu nebutu savickis bet johnson – butu labak? kaut kas mainitos gazes biznesa un hokeja komandas finanses? LV hokejs piedzivotu uzplaukumu un sacenstos ar KF vai Kanadu? vai tomer puce ir apvainojies puiselis, kas nav ticis pie siles sevi ielikdams par baigo ekspertu un nevar noko ietekmet? varetu nodomat ka asv biznesmeni, kas ztur hokeja komandas ir ble puku prdeveji!

Nesarkanajamfašismam
Nesarkanajamfašismam

Kāds vēl svētais Juris? Tas ir mīkstais Juris.

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Nu, ja es būtu ekstrasens, tas es noteikti būtu vīlies cilvēcē. Citādi es nevarētu dzīvot, redzot gan labo, gan slikto. Tagad es esmu vīlies, jo es saprotu savu niecīgumu un maznozīmību. Manuprāt, ir jābūt vai nu totālai demokrātijai bez sociālajām problēmām, vai arī sociālismam.
Patiesā sirsnīgumā, Skolnieciņš
P.S. No telefona ir neerti rakstīt….

Kāds
Kāds

Viss jau ok, bet kāpēc tads pats Puče jau gadiemun joprojām, vismaz vēl šogad komentē Dinamo spēles un tur jau par čekistiem neko nedzird…

Juris
Juris

Gudrs komentārs, atmasko neliešus un zagļus..

Dr.Labi
Dr.Labi

Kas ir Mr.Priede ?

Māris
Māris

Palīgskolas murgi,vajadzēja vēl uzrakstīt,ka Putins mums vārtos stāv un ripas met iekšā arī Putins,nu betmens

Andris
Andris

Ņemot vērā Jūsu loģiku, iznāk, ka Ukrainā Putins pats personīgi skrien ar automātu.

Kārlis
Kārlis

Perfekti teikts, jau sen prasījās tādu rakstu.