Alberts Einšteins: šīs fotogrāfijas ir redzējis vien retais

alberts einšteins

Alberts Einšteins, relativitātes teorijas autors, pasaulē nāca pirms 100 gadiem. Apaļajai jubilejai par godu, klajā laista grāmata par ģeniālo zinātnieku “Albert Einstein: The Enduring Legacy of a Modern Genius“, kas ilustrēta ar agrāk nepublicētām fotogrāfijām. Lūk, dažas no tām.

 

alberts einšteins

Alberts Einšteins kopā ar sievu Elzu, Lielais Kanjons, 1931.gads

 

alberts einšteins

1915.gada 25. novembrī žurnālā „Annalen der Physik” Alberts Einšteins publicēja rakstu, kurā izklāstīja savu teoriju, kas padarīja viņu pazīstamu visā plašajā pasaulē. Šī fotogrāfija, kurā redzams zinātnieks kopā ar Nobela prēmijas laureātu ķīmijā Frici Hāberu uzņemta gadu pirms tam.

 

alberts einšteins

Alberts Einšteins Pītera Zēmana (no kreisās) laboratorijā, Amsterdama, 1920.gads

 

alberts einšteins

Pikniks Oslo pievārtē, 1920.gads

 

alberts einšteins

Britu zinātnieks Artūrs Edingtons (vidū) devās ekspedīcijā, lai gūtu pierādījumus Einšteina teorijai

 

alberts einšteins

Alberts Einšteins kopā ar sievu

 

alberts einšteins

Fiziķis Makss Planks pasniedz Einšteinam savā vārdā nosaukto medaļu, 1929. Gad. Makss Planks kļuva par kvantu fizikas pamatlicēju.

 

alberts einšteins

1933.gadā Alberts Einšteins izceļoja uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

 

alberts einšteins

Vāciju Einšteinam nācās pamest pēc Hitlera nākšanas pie varas. Vispirms viņš devās uz Angliju (attēlā redzams kopā ar Vinstonu Čērčilu) bet pēc tam pārcēlās uz Ņujorku.

 

alberts einšteins

Alberts Einšteins kopā ar ebreju bēgļu bērniem, Prinstona, 1941.gads

 

alberts einšteins

Visu atlikušo mūžu Alberts Einšteins nodzīvoja Amerikā. Otrā Pasaules kara laikā viņš brīdināja ASV valdību, ka nacisti sākuši atombumbas izstrādi. Tas bija sākums viņa dalībai Manhetenas projektā.

 

alberts einšteins

Pēc kara Alberts Einšteins nožēloja, ka piedalījies atombumbas radīšanā. Kā viņš reiz atklāja žurnālam „Newsweek”: “Ja es būtu zinājis, ka vācieši tā arī neradīs atombumbu, es nebūtu neko uzsācis”. Fotogrāfija uzņemta brīdī, kad Einšteins sniedz interviju savā mājā Prinstonā, 1950.gads.

 

alberts einšteins

1952.gadā, pēc Izraēlas pirmā prezidenta Haima Veicmana nāves, Dāvids Ben-Hurions (attēlā), toreizējais Izraēlas premjerministrs, piedāvāja Albertam Einšteinam kļūt par Izraēlas prezidentu. Taču Einšteins no amata atteicās, aizbildinādamies, ka viņam nepiemīt tādas spējas un nav pieredzes saskarsmē ar cilvēkiem.

 

alberts-einsteins-14

Savas dzīves pēdējos 22 gadus Einšteins dzīvoja Prinstonā un strādāja Prinstonas universitātē.

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: Time

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Anonīms
Anonīms

“Alberts Einšteins, relativitātes teorijas autors, pasaulē nāca pirms 100 gadiem.”

“1915.gada 25. novembrī žurnālā „Annalen der Physik” Alberts Einšteins publicēja rakstu, kurā izklāstīja savu teoriju, kas padarīja viņu pazīstamu visā plašajā pasaulē. Šī fotogrāfija, kurā redzams zinātnieks kopā ar Nobela prēmijas laureātu ķīmijā Frici Hāberu uzņemta gadu pirms tam.”

Ka tik tas nebija pirms 100 gadiem?