Cienītais, jums ir problēmas – 9 pazīmes, kas nodod alkoholiķi

alkohols

Ne jau visi cilvēki, kuriem ir problēmas ar alkoholu, vāļājas renstelēs vai guļ parkā uz soliņa. Ir liela daļa arī tādu, kuri ieņem augstus amatus un uz viņu pleciem gulstas atbildība, nereti pat par cilvēku veselību un dzīvību.

Tomēr arī šie cilvēki sēž uz tādas pašas pulvera mucas, kā visi pārējie alkoholiķi. Un pienāks brīdis, kad izbrīnā iepletīsim acis, sakot: “Nevar būt! Viņš taču tāds nopietns un apzinīgs cilvēks!” Smags ceļu satiksmes negadījums ar cilvēku upuriem, nelāga izgāšanās darbā, izirusi ģimene… Kā mēdz teikt, dziļos ūdeņos velni mājo.

Lūk, dažas pazīmes, kas liecina – ka cilvēks ir alkoholiķis un tātad – bumba ar laika degli.

1. Iemet graķīti tā vietā, lai paēstu

Alkoholiķi bieži ēdiena vietā izvēlas grādīgo. Pāris kausu alus vai dažas glāzes vīna, un lūk, arī ēst vairs negribas. Mēdz gadīties, ka viņiem vispār zūd ēstgriba un nākas piespiest sevi kaut ko ieēst, jo tā vajag. Alkoholiķi daudz labprātāk ēdienreizes izmanto kā iemeslu, lai iedzertu.

2. Paģiru var arī nebūt

Un ne jau tāpēc, ka stiprs organisms pašos spēka gados ar indi tiek galā bez problēmām. Bet tāpēc, ka viņi jau tik sen un tik regulāri lieto alkoholu, ka ir pieradušie pie tās devas, kas jau no paša rīta ieved n-tajā elles lokā. Alkoholiķim ir vienalga – rīts vai vakars, jo žvingulis galvā ir vienmēr – gan saules rietā, gan rītausmā.

3. Bez alkohola kļūst nervozi, viegli aizkaitināmi un ar sliktu pašsajūtu

Ja alkoholiķis mēģinās vai būs spiests atturēties no grādīgās dziras, atkarīgais organisms viņam parādīs, kur vēži ziemo. Tiem, kuriem ar alkoholu problēmu nav, to nesaprast. Trauksme, nervozitāte, svīšana, paātrināta sirdsdarbība un pat sirdslēkmes – ak, iedodiet jel kāds simts gramus! Tā teikt, acu gaišumam un veselībai.

4. Alkohola iespaidā stipri mainās uzvedība

Parasti tādos gadījumos mēdz teikt: “Pavisam cits cilvēks!” Piemēram, neadekvāti agresīvs vai impulsīvs. Un var tikai minēt, kāds ir īstais viņš – kad iedzēris vai kad skaidrā?

5. Nespēj “vienkārši iedzert kādu glāzīti”  

Cilvēks, kuram ir atkarība no alkohola, nevar iedzert piņģerotu liķierīša vai balzamiņa. Kāda jēga no 25 gramiem? Lai tā izklaidējas omes teātra kafejnīcā. Normāli cilvēki neniekojas ar piņģerotiem – sācis dzert, alkoholiķis neapstāsies.

6. Epizodiski atmiņas zudumi – ierasta lieta

Līdzcilvēki visbiežāk pat nenojauš, ka cilvēks, kurš šarmē ar savu pārliecinošo komunicēšanos, piemēram, zinātniskajā konferencē, patiesībā ir iedzēris. Viņa izskats neliecina, ka ir lietots alkohols. Bet vēlāk izrādās, ka daudz ko no tā viņš nemaz neatceras. Vai, piemēram, neatceras, kā nokļuvis mājās. Un tā notiek bieži.

7. Mēģinājumi runāt par alkoholisma tēmu noved līdz agresijas izpausmēm un noliegumam

Alkoholiķis vai nu sadusmojas, ja kāds viņam cenšas pateikt, ka viņam ir problēmas ar alkoholu, vai arī prasmīgi atjokojas, sarkastiskos jociņus vēršot sarunbiedra virzienā. Tomēr visbiežāk tādi cilvēki apgalvo, ka visu kontrolē un nav iemesla raizēties. Nav iespējama saruna bez emocionālas eksplozijas.

8. Vienmēr atradīs iemeslu, lai iedzertu

Ja ar agresiju un realitātes noliegšanu neizdodas tikt vaļā no “pamācītājiem kā dzīvot”, alkoholiķis parasti atrod pavisam racionālus iemeslus tam, ka dzer. Stress darbā, stress mājās, prezentācijas un lietišķas pusdienas – vai tad es kāds slimnieks, ka nevaru iedzert glāzi vīna vai viskija? Taču patiesībā alkoholiķis dzers arī tad, ja atradīsies veselības uzlabošanas sanatorijā vai dosies pārgājienā pa meža takām. Garlaicīgi taču! Un pudelīte alus taču neskādēs, tikai omu uzlabos.

9. Mēdz slēpt alkoholu

Viena lieta – prezentācijas vai biznesa pusdienas, bet arī vienam pašam nekait iedzert. Agrāk vai vēlāk, bet visi no alkohola atkarīgie nonāk pie šāda secinājuma. Blašķīte ar viskiju automašīnas cimdu nodalījumā, aiz auzu pārslu pakas kaunīgi noslēpusies pudele konjaka, bundžiņa alus bagāžniekā aiz rezerves riepas, pudele alus nākot mājās no veikala, bāriņā nemanāmi iztukšojusies dārga vīna pudele, kuru jūs gribējāt atkorķēt kāzu jubilejā… Iedzeršana slepus, vienatnē – tas ir pēdējais zvans. Turpināt noliegt, ka esat alkoholiķis, ir bezjēdzīgi.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar