9 lietas, kas pat pasaulē bagātākajiem cilvēkiem iecērt makā robu

Bagātība patiesībā ir nosacīts jēdziens. Vienam bagātība ir jumts virs galvas un maizes klaips virtuvē, citam – miljardi bankas kontā. Taču pasaulē ir lietas, kas spēj iecirst robu makā pat pasaulē bagātākajiem cilvēkiem. Zelta tualetes papīrs, piemēram.

1. Jahta

bagatakajiem-cilvekiem-01

Grezna jahta ir pati iecienītākā lielo puiku – naudas maisu rotaļlieta. Un viņi ir gatavi par to maksāt simtus miljonus. Izrādās, arī vairāk nekā miljardu USD. Turklāt jāņem vērā, ka arī jahtas ekspluatācija maksās brangu naudu.

2.  Ekskluzīvs automobilis

bagatakajiem-cilvekiem-02

Ekskluzīvs automobilis bagāto zēnu rotaļlietu klāstā ir tādā pašā cieņā kā jahtas. Un lai gan ekskluzīvo automašīnu pašas retākās markas maksā daudz mazāk nekā grezna jahta, tik un tā šāds pirkums prasīs pamatīgu naudas žūksni. Turklāt parasti ar vienu ekskluzīvu modeli nepietiek.

3. Mūža mājas

bagatakajiem-cilvekiem-03

Kauns pa visu ģīmi, ja pasaules bagātāko cilvēku mūža mājas ne ar ko neatšķirtos no parastu ļaužu kapa vietas. Tāpēc vēl dzīves laikā netiek žēloti desmitiem miljoni ekskluzīvam zārkam un atdusas vietai.

4. Dzeltenā pastmarka

bagatakajiem-cilvekiem-04

Arī šis filatēlistu sapnis – pati dārgākā pastmarka pasaulē, kas izdota 1858. gadā Zviedrijā, pa kabatai tikai pasaulē pašiem bagātākajiem cilvēkiem un arī viņiem par šo pirkumu nāksies izdot veselu kaudzi naudas. Dzeltenās pastmarkas vērtība tiek lēsta apmēram 2,3 miljoni dolāru, un ir tik vērtīga tādēļ, ka vienlaikus Zviedrijā tika izdota zila pastmarka 3 šiliņu vērtībā un dzeltena – 8 šiliņu vērtībā, bet tipogrāfijā tika sajauktas krāsas, kā rezultātā dienasgaismu ieraudzīja dažas dzeltenas markas 3 šiliņu vērtībā.

5. Privātā sala

bagatakajiem-cilvekiem-05

Un, protams, privātā sala. Neskartas dabas oāze okeāna vidū, kur nelūgtiem viesiem ierašanās aizliegta.

6. Zelta vannasistaba

bagatakajiem-cilvekiem-06

Jebkurš dzīvokļa remonts nav lēts prieks. Taču, ja aicina talkā juvelieri un dizaineri Lamu Saju, tas prasīs pamatīgus izdevumus. Toties vannas istaba mirdzēs zeltā šī vārda burtiskā nozīmē – Sajs specializējas tualetes telpu inkrustācijā ar zeltu un dārgakmeņiem.

7. Zelta tualetes papīrs

bagatakajiem-cilvekiem-07

Kur nu vēl trakāk, jūs teiksit? Taču, ja nebūtu pieprasījuma, nebūtu piedāvājuma. Šis zelta tualetes papīra rullis maksā 1,3 miljonus dolāru.

8. Mākslas darbi

bagatakajiem-cilvekiem-08

Gleznas, kā jau visi mākslas darbi, ir dārgas. Turklāt, ja tā ir slavenu autoru darbs, vēl jo vairāk. Un cienījami ļaudis kolekcionē cienījamu meistaru mākslas darbus. Protams, naudu par tiem nežēlojot. Kā, piemēram, impresionista Pola Gogēna glezna “Nafea Faa Ipoipo” (“Kad tu precēsies?”), kas šī gada februārī izsolē pārdota par 300 miljoniem ASV dolāru un tādā veidā kļuvusi par visdārgāko mākslas darbu pasaulē.

9. Saldējums

bagatakajiem-cilvekiem-09

Jā, šī nav drukas kļūda. Arī par saldējuma porciju pasaules naudas maisi ir gatavi atdot pat tūkstoš dolāru. Piemēram, par vienā no Ņujorkas restorāniem pieejamo pašu dārgāko saldējumu pasaulē „Golden Opulence”. Vai pasaulē dārgāko kēksu Zelta Fēniksu (The Golden Phoenix). Kēksiņš maksā 1010 dolāru un tiek pasniegts uz 24 karātu zelta kūkas statīva.

Patiesībā šis saraksts varētu būt vēl garāks.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar