7 baušļi, kas tēvam ir jāiemāca savai meitai, jeb Kā izaudzināt laimīgu sievieti

tēvs

Tēva un meitas attiecības ir īpašas. Mūsdienu steigas laikmetā vecākiem bieži pietrūkst laika, lai pabūtu kopā ar atvasēm. It sevišķi tēviem, jo visbiežāk viņi ir tie, kas nodrošina ģimenes labklājību. Vakara pasaciņa, kopīgi pārgājieni, pastaigas un mīļas sarunas ar tēti – tās ir atmiņas, kas ietekmē meitas dzīvi.  Tas, kādas bērnībā ir bijušas attiecības ar tēvu, lielā mērā ietekmē arī sievietes spēju veidot veiksmīgas attiecības ar pretējo dzimumu.

Tēvs meitai ne tikai sniedz drošības un stabilitātes sajūtu, bet ir blakus arī svarīgu dzīves izaicinājumu brīžos, būdams vīrieša paraugs. “Tēvs visvairāk iemāca rādot priekšzīmi,” norāda Fordhemas Universitātes socioloģijas profesors Metjū Vainšenkers (Matthew Weinshenker).

 

Tātad, kas tēvam ir jāiemāca savai meitai, lai izaugtu laimīga, pašpārliecināta sieviete?

 

1.Esi pašpārliecināta

Aplami uzskatīt, ka sievietēm ir jāizvairās no konfliktiem. Svarīgi, lai meitene jau bērnībā prastu izpaust savas dusmas, būtu pašpārliecināta. Tas gan nenozīmē ļaut vaļu temperamentam, krist gar zemi un skandalēties bez jēgas. Tēvam ir jāiesaistās konfliktsituācijās, nevis jāļauj tās atrisināt mammai vienai pašai. “Meitenei ir jājūtas brīvi un jāļauj vaļa emocijām, arī dusmām. Ja viņa to nedrīkstēs tēva klātbūtnē, viņa kļūs kompleksu mākta arī izaugot – attiecībās ar visiem vīriešiem, gan priekšnieku, gan vīru,” norāda Veikforestas Universitātes psiholoģe Linda Nīlsena (Linda Nielsen).

Tēvam ir jāpieņem meitas dusmas un pašpārliecinātības izpausmes, nevis jāsoda viņu par tām. Tēvs var pat uzslavēt meitu par to, ka viņa saka, ko domā. Tikai, protams, ir jāspēj atšķirt niķis vai manipulēšana no viedokļa. Jā, jā – arī bērnam mēdz būt viedoklis. To vecāki bieži vien izliekas nesaprotam.

 

2. Veido veselīgas attiecības

7-bausli-kas-tevam-jaiemaca-savai-meitai-jeb-ka-izaudzinat-laimigu-sievieti2

Pētījumi rāda, ka ir taisnība vecajam teicienam – viena no labākajām lietām, ko vīrietis sava bērna labā var izdarīt, ir mīlēt viņa mammu, norāda speciālisti. Veidojot labas, cieņpilnas un mīlošas attiecības, mēs rādām piemēru bērniem.

Veids, kā tēvs var palīdzēt savai meitai nākotnē veidot noturīgas un veselīgas attiecības ar pretējo dzimumu, ir iemācīt viņai izturēties dabiski, nekļūt hameleonam, kas pielāgojas visiem. Sievietei nevajag mainīties speciāli vīrieša dēļ un tēlot, lai pielāgotos. Ir jābūt tādai, kāda esi. Tēvam ar meitu jārunā pēc iespējas skaidrākā valodā. Viņai jāiemāca komunicēt tieši, jo tādā veidā meitene iemācīsies veidot attiecības ar visiem vīriešiem savā dzīvē – gan darba, gan privātajā.

 

3. Cīnies par savu mērķi

tēvs

Viens no lielākajiem izaicinājumiem dzīvē ir izlemt, ko vēlies, un tad censties sasniegt savu izvēlēto mērķi. Tēvs meitai var palīdzēt, sniedzot visus nepieciešamos instrumentus, lai tiktu galā ar šo izaicinājumu. “Vispirms ir jāpalīdz meitai saprast, par ko viņa sapņo, un tad jāsniedz atbalsts šo sapņu īstenošanā,” uzskata pedagogs Bernards Persijs (Bernard Percy).

Tas nozīmē, tēvam ir jāparāda, ka tic meitai – sasniegt mērķi ir viņas spēkos.

Ir svarīgi pašam tēvam veidot piemērotus izaicinājumus savai meitai jau bērnībā. Tas palīdzēs viņai attīstīt pārliecību par sevi un spēju atrisināt problēmas.

 

4. Esi pašpietiekama

7-bausli-kas-tevam-jaiemaca-savai-meitai-jeb-ka-izaudzinat-laimigu-sievieti4

Protams, vecākiem ir grūti uz bērna gaitām raudzīties no malas un neskriet palīgā ikreiz, kad bērns pakritis. Ne vienmēr bērns ir jāglābj no katras likstas, sevišķi, ja runa ir par naudu. Tēvam ir jāiemāca meitai būt finansiāli neatkarīgai. Lai spētu sevi nodrošināt, viņai nav nepieciešams vīrietis kā naudas avots. Viņai to nevajag, lai apliecinātu savu statusu un nav jāizvēlas vīrieši, vērtējot viņu maku biezumu. Tā vietā ir jāizvēlas partneris, kurš viņai patiešām patīk. Tāpēc tēvam ir jāizbeidz tēlot meitas bankomātu, tā var tikai kaitēt, ne palīdzēt.

 

5. Uzņemies atbildību par savām kļūdām

7-bausli-kas-tevam-jaiemaca-savai-meitai-jeb-ka-izaudzinat-laimigu-sievietti7

Tas nav viegli, to izdarīt ir grūti pat pieaugušajiem. Tas nozīmē ne vien atzīt, ka tev nav bijusi taisnība, bet arī izlabot sadarīto. Tā vietā, lai iedotu gatavu risinājumu, palīdzi savai meitai saprast, kur viņa kļūdījusies un kā to varētu labot.

Ļaujot uzņemties atbildību par savām kļūdām un izlabot tās pašas spēkiem, tēvs meitai palīdz saprast, kā kontrolēt sliktās un labās lietas, kas dzīvē mēdz notikt.

 

6. Neviens nav ideāls

7-bausli-kas-tevam-jaiemaca-savai-meitai-jeb-ka-izaudzinat-laimigu-sievieti6

Sabiedrības uzspiestie standarti liek uztraukties par to, vai mums ir perfekts augums, karjera un ideāla ģimene. Nav brīnums, ka sievietes arvien vairāk kļūst pārņemtas ar sevi un savu izskatu. Tēvam jau bērnībā meitai vajadzētu skaidrot, ka neviens nav ideāls. Piemēram minot paša trūkumus, kļūdas un nepatīkamus atgadījumus. Psihologi uzsver, ka tieša un atklāta tēva saruna ar meitu par sabiedrībā valdošajiem stereotipiem attiecībā uz sievietes izskatu un pārējām lietām vēlāk palīdzēs viņai atšķirt pareizo no nepareizā.

 

7. Īstai mīlestībai nav nosacījumu

7-bausli-kas-tevam-jaiemaca-savai-meitai-jeb-ka-izaudzinat-laimigu-sievieti5

Tētis visu laiku ir darbā, bet nedēļas nogalēs mēs ejam uz veikalu un pērkam visu, ko es vēlos. Izklausās dzirdēts? Bērna lutināšana, nevaļas kompensēšana ar dāsnām dāvanām tēta mīlestības apliecināšanai sākumā var likties laba doma. Taču padomājot ilgāk saproti – ir vērtīgāki veidi, kā izrādīt savu mīlestību. Mīlestība nediktē nosacījumus, neliek bērnam pateicības dēļ par to, ka viņu mīlam, sākt dzīvot pēc mūsu norādījumiem. Ja tā notiek, tad visbiežāk tā ir izlikšanās, lai saņemtu kāroto.

Un otrādi – tēvam nav jāapber meita ar dāvanām tikai tādēļ, lai pierādītu savu mīlestību. Daudz vērtīgāks būs kopā pavadīts vakars pašas nevaļīgākās nedēļas noslēgumā.

 

Iedrošini savu meitu būt labākajai pašas spēkiem, bet tajā pat laikā liec viņai saprast, ka tētis vienmēr ir gatavs palīdzēt. Neatkarīgi no tā, ko meita izlems darīt. Velti meitai savu laiku un uzmanību – ieklausies viņas teiktajā, esi klāt svarīgos notikumos. Neraugoties uz to, ko teiks vai padomās citi, apskauj un samīļo savu meitiņu. Arī tad, ja viņai ir jau 20. Tas ir veids, kā tēvs var meitai parādīt, ka viņš nejūtas neērti, jo viņa kļūst pieaugusi, sievišķīgāka – tētis lepojas un mīl savu meitu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Avots: dažādi avoti 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar