VID ģenerāldirektora pienākumus pildīs Indra Kārkliņa, bet Jaunzeme sola atgriezties

Indra Kārkliņa
Indra Kārkliņa

Ministru kabinets sēdē otrdien, 20. septembrī, pēc finanšu ministra Jāņa Reira (“Jaunā Vienotība”) ieteikuma apstiprināja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Informātikas pārvaldes direktores Indras Kārkliņas kandidatūru dienesta ģenerāldirektora pienākumu pildīšanai ar šā gada 20. septembri. 

Ministru balsojums par Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto rīkojumu bija vienprātīgs, un par to nenotika nekādas diskusijas.

Valdība noteica, ka Kārkliņa VID ģenerāldirektora pienākumus pilda līdz Ievas Jaunzemes atstādināšanas termiņa beigām.

Jaunzeme atstādināšanu apstrīdēs un sola atgriezties

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) patlaban notiek izmeklēšanas pret vēl sešiem darbiniekiem par iespējamiem pārkāpumiem, un tām varētu sekot arī aizturēšanas, pirmdien intervijā raidījumam “Spried ar Delfi” sacīja atstādinātā VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Viņa norādīja, ka vidēji gadā VID Iekšējās drošības pārvalde izmeklē desmit gadījumus, kuros kāds darbinieks rīkojies pretlikumīgi. Jaunzeme skaidroja, ka tie ir pieredzes bagāti darbinieki, kurus atstādinātā VID ģenerāldirektore nodēvēja par “pagātnes mantojumu”.

Jaunzeme intervijā “Spried ar Delfi” norādīja, ka sūdzības par darbiniekiem VID tiekot saņemtas diezgan bieži – gan par apkalpošanas kvalitāti, gan operatīvā informācija par darbinieku iespējamiem pārkāpumiem. Patlaban izstrādē esot vairāk nekā sešas operatīvās lietas par darbinieku iespējamiem pārkāpumiem, un tam sekos vairākas aizturēšanas, stāstīja atstādinātā VID ģenerāldirektore.

Tāpat Jaunzeme intervijā stāstīja, ka par VID darbinieku iesaisti kukuļa izspiešanā no uzņēmēja zinājusi jau jūnijā, taču neiejaucās un nerīkojās, lai darbiniekus atstādinātu no amata, lai nekaitētu izmeklēšanai.

Jaunzeme sacīja, ka neņem nost no sevis atbildību, vienlaikus norādot, ka nevada VID Nodokļu un muitas policiju. Nodokļu un muitas policija pērn bijusi vienīgā VID struktūrvienība, kuras darbiniekiem palielināja algas. “Ja cilvēks godprātīgi strādāt nevar un nāk iedzīvoties, viņam nav vietas struktūrā,” teica Jaunzeme.

Tāpat viņa norādīja, ka ir gatava atgriezties VID vadītājas amatā un patlaban ar juristu iepazīstas ar juridisko praksi, lai varētu apstrīdēt finanšu ministra Jāņa Reira (JV) lēmumu viņu atstādināt no amata.

Savukārt sadarbību ar Reiru Jaunzeme intervijā raksturoja kā labu, taču attiecības esot saasinājušās, kad par ministra padomnieku kļuvis bijušais VID darbinieks Kaspars Čerņeckis.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ludis
Ludis

Dāmīšu kralistē te jauna sektas vadome. Lai veicas!

māra zālīte ķuzule (baumane)
māra zālīte ķuzule (baumane)

Jaunzeme bij lielāks vīrietis par jaunupu

stulbais bondars
stulbais bondars

Viņa precējusies?

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Čau Inguci! Vai tev jau visu izskaidroja? Latvija ir Rosijas ofšors. Tie, kas neveicina Rosijas, Ukr, Belorosijas un Kazah finanšu tranzītu, ilgi savos amatiņos nesēž (riebīgā Znotiņa). Tiem, kas sadarbojas, karjera sekmēsies (gatis)

Domāju
Domāju

Nevajag Jaunzemi! Šitā gudrāka izskatās — vismaz pēc sejas!