Vai miljonāram Ramoliņam izdosies atpirkties no aizdomās turētā statusa „Kurzemes finiera” reiderēšanas kriminālprocesā?

Andris Ramoliņš

Tiešām interesanti būs pavērot tuvāko nedēļu notikumu attīstību saistībā ar Valsts policijas sākto kriminālprocesu SIA Kurzemes finieris reiderēšanas lietā un konkrēti – to, vai miljonāram Andrim Ramoliņam izdosies atpirkties no aizdomās turētā statusa šajā kriminālprocesā un secīgi ar no apsūdzības.

Kā zināms, par formālo šīs lietas pusi ir paziņojis Dienas Bizness: Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirknī 17. aprīlī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas par to, ka, izmantojot SIA Kurzemes finieris maksātnespējas procesu, tā, iespējams, noziedzīgā ceļā nodrošinot iespēju pārņemt kontroli uzņēmumā, tostarp atsavinot vērtīgus pamatlīdzekļus. Kriminālprocess ierosināts par krāpšanu grupā lielos apmēros, kas paredz reālu ieslodzījumu līdz 10 gadiem, tostarp arī mantas konfiskāciju.

Kriminālprocess uzsākts pēc uzņēmuma bijušā valdes priekšsēdētāja Dzintara Odiņa iesnieguma Valsts policijai pagājušā gada 2. septembrī. Dz. Odiņa iesniegumā bija norādīts, ka 2014.gadā notikusī uzņēmuma pārņemšana bijusi ar krāpšanas pazīmēm, – sākotnēji uzņēmuma Stiga RM īpašnieks, „slavenais” miljonārs Andris Ramoliņš viņam esot uzdevies par potenciālo investoru, bet vēlāk iniciējis maksātnespējas procesu tiesā un tā gaitā nodrošinājis Stiga RM kontroli pār SIA Kurzemes finieris.

Dz. Odiņš iesniegumā Valsts policijai cita starpā norādījis arī uz iespēju, ka tikusi realizēta PVN shēma, kurai piekritusi kāda Valsts ieņēmumu dienesta amatpersona, – un, kā zināms, A. Ramoliņam ir iespaidīga un ļoti daudzveidīga, tostarp arī krimināla attiecību vēsture ar šīs iestādes pārstāvjiem.

Tagad atklāts ir jautājums – kas notiks tālāk? A. Ramoliņa finansiālās iespējas no provinces policistu viedokļa ir faktiski neierobežotas un bezgalīgas, tā ka varianti ir dažādi, tomēr tas, ka iesniegumu un kriminālprocesa sākšanu šķir vairāki mēneši, liek domāt, ka primitīva atpirkšanās, visticamākais, nav izdevusies, un tagad jau viss būs krietni sarežģītāk.

No otras puses, par A. Ramoliņa iespējām provinces policijas iestādēs skaidri liecina fakts, ka, šķiet, viņam būs izdevies „norakt” kriminālprocesu, kas nu jau pirms pāris gadiem tika sākts saistībā ar blēdībām, ierokot kāpu zonā būvgružus un uzdodot tos par seniem pamatiem, lai tiktu pie iespējas kāpās uzbūvēt kāroto māju.

Avots: Pietiek

Par šo tēmu izlasiet:

Par Kurzemes finiera pārņemšanu sākts kriminālprocess – Puaro.lv

Reiderisms par valsts naudu? – Puaro.lv

Levita „draugs” – miljonārs Ramoliņš klusē par „Kurzemes finiera” reiderēšanu – Puaro.lv

Jaunzemes „jumtotājs” Ašeradens kaunīgi paviesojies miljonāra Ramoliņa izreiderētajā „Kurzemes finiera” rūpnīcā – Puaro.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Megrē
Megrē

izcili slīps tips ar draugiem visās vajadzīgajās vietās

Vista
Vista

Paļubomu, tavai aizkraukles burkai pipec, kūmiņ.