Par Kurzemes finiera pārņemšanu sākts kriminālprocess

Andris Ramoliņš

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirknī 17. aprīlī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 177. panta 3. daļas par to, ka, izmantojot SIA Kurzemes finieris maksātnespējas procesu, tā, iespējams, noziedzīgā ceļā nodrošinot iespēju pārņemt kontroli uzņēmumā, tostarp atsavinot vērtīgus pamatlīdzekļus, Dienas Biznesu informēja uzņēmuma bijušais valdes priekšsēdētājs Dzintars Odiņš.

Kriminālprocess tika uzsākts pēc jau minētā Dz. Odiņa iesnieguma policijai pērn 2. septembrī, kurā viņš norādīja, ka 2014.gadā notikusī uzņēmuma pārņemšana bijusi ar krāpšanas pazīmēm.

Proti, sākotnēji uzņēmuma Stiga RM īpašnieks Andris Ramoliņš viņam esot uzdevies par potenciālo investoru, bet vēlāk iniciējis maksātnespējas procesu tiesā un tā gaitā nodrošinājis Stiga RM kontroli pār SIA Kurzemes finieris.

Dienas Biznesa 18. aprīļa numurā, rakstā Reiderisms parvalsts naudu? jau aprakstījām, ka, iespējams, uzņēmuma pārņemšanā tieši vai netieši līdzdarbojušās Hipotēku un zemes bankas (šobrīd Altum), kā arī VID amatpersonas.

Dz. Odiņš iesniegumā policijai cita starpā arī norāda uz iespēju, ka tikusi realizēta PVN shēma, kurai VID amatpersona piekritusi. Tāpat viņš izteicis šaubas par bankas rīcību, bez izsoles visas uzņēmuma cesijas nododot vienam no kreditoriem. Dienas Biznesa vairāk nekā gadu ilgā izmeklēšanā, kas notika pēc intervijas ar Dzintaru Odiņu 2021. gada novembrī, tā arī neizdevās noskaidrot, vai reiderisms ir noticis vai nav, atstājot vien šaubas un jautājumus par iespējamām PVN shēmām un bankas rīcību.

Dz. Odiņš savā iesniegumā policijai norāda, ka viņam kā cietušajam procesā un uzņēmuma līdzīpašniekam ir nodarīti pamatīgi zaudējumi, kurus viņš lēš miljonos eiro, galvenokārt norādot uz Stiga RM īpašnieka A. Ramoliņa iesaisti visos darījumos, kurus uzskata par krāpnieciskiem. Sabiedrībai sāpīgāks varētu būt ne Dz. Odiņa zaudējums, bet valsts zaudējumi no nesaņemtā PVN un savdabīgās cesiju pārdošanas, kur saprotamā daļa ir nodoklis, bet par cesiju izsoles ieguvumiem ir grūti spriest, jo nevar tirgot pārdotu zirgu.

Kriminālprocess ierosināts par krāpšanu grupā, lielos apmēros, kas paredz reālu ieslodzījumu līdz 10 gadiem, tostarp arī mantas konfiskāciju.

Avots: db.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Peksis
Peksis

…sākot no 2014. gada 5. augusta uzņēmums līdz 23. septembrim Dzintars Odiņš vairākos maksājumos pārskaitīja no SIA Kurzemes Finieris konta uz savu personīgo kontu kā aizdevumu naudas līdzekļus aptuveni 209 tūkst. eiro apmērā. Vēlāk šī un vēl lielāka summa ar paša Dzintara Odiņa 2014. gada 1. oktobra rīkojumu tika viņam izmaksāta prēmijā, kopā 313.5 tūkstoši eiro. Prēmijas pamatojums ir vairāk nekā amorāls – “par ieguldījumiem uzņēmuma izveidē, realizācijas tirgus un produkcijas sortimenta paplašināšanā”. Tas notika laikā, kad darbiniekiem un piegādātājiem netika izmaksātas algas un uzņēmums divus iepriekšējos gadus – 2012. un 2013. gadu – bija nostrādājis ar vairāk kā 300… lasīt vēl »

Kleksis
Kleksis

Ar 2017. Gada 10. septembra Liepājas tiesas spriedumu tika nolemts piedzīt no Dzintara Odiņa aptuveni 241.6 tūkstošus Eiro. Spriedums nav pārsūdzēts.

Temida
Temida

Tas neatceļ Ramoliņa pvn izkrāpšanu un Altum kukļošanu kuras rezultātā Altum (valsts) zaudē naudu

Temida
Temida

Ramoliņš to Odiņu reāli apkrāpa ar visiem saviem līdzdalībniekiem, shēmu Krūms zīmēja ,VID pvn izkrāpšanu caur Bunkusu kurš VID strādāja ! Ramoliņu jau 15 g vid piesedz. Naudas atmazgāšana utt. Odiņš nesaprata ar kādu blēdi ir sasējies un par to rūgti samaksāja.

Komars
Komars

Tad tā izskatās daudz pieminētais pasūtījumu galds un pasūtījumu lieta!!!

kokagals
kokagals

Man jau tā likās, ka tādi, kas grib par varītēm būvēt kāpās, var izrādīties ļaundari pēc būtības.

tauku nosūcēju biedrība
tauku nosūcēju biedrība

Un tie resnvēderi vēl iedomājas, ka viņiem viss atļauts.

Booyaakaah
Booyaakaah

Es atvainojos, bet es pazīstu pāris kārnos, kas ir konkrēti kretīni. Citiem vārdiem – ķermeņa masa neliecina par cilvēka sabojātību. :)))