TOP 10 uzņēmēji – gada vislielākās legālās peļņas guvēji

Šis ir jau divdesmit septītais gads, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau piekto gadu pēc kārtas „Dienas Biznesa” izdevumā „Miljonārs” atrodami veseli pieci Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes sadarbībā ar „Lursoft” sagatavoti Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki.

Šodien pirmo desmit vislielāko legālo peļņu guvušo Latvijas uzņēmēju saraksts no izdevuma „Miljonārs”.

1. Larisa Skrodele (-) – 93 822 669 eiro

Varētu teikt, ka šī uzņēmēja guvusi grāmatvedisku peļņu uz papīra, jo reāli viņas rīcībā šī summa nekad nav nonākusi. Būdama profesionāla grāmatvede, viņa ir vienīgā SIA Radikāls trests īpašniece, kas nodarbojas ar parādu piedziņas pakalpojumiem. Vēl pirms gada šis uzņēmums cieta vairāk nekā 90 miljonu eiro zaudējumus un tam bija mīnus 93,81 miljonu eiro „liels” negatīvs pašu kapitāls, kas saistīts ar to, ka grāmatvediski tiek iegrāmatoti cesijas līgumi, ar kuriem tiek iegādāti problemātiskie parādi. Taču pērn tam izdevies gūt 93,82 miljonu eiro peļņu, veiksmīgi atgūstot parādus. Tagad visa peļņa jānovirza iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai un pašu kapitāla atjaunošanai.

2. Džons Martins Tallijs (2.) – 44 332 907 eiro

Tāpat kā jau vairākus iepriekšējos gadus, arī šoreiz vislielākā peļņa bijusi abiem Programmatūru attīstītāja SIA Mikrotīkls līdzīpašniekiem, lai gan tā ir par pieciem miljoniem eiro mazāka nekā pirms gada, proti, 85,78 miljoni eiro. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājam tāpat kā iepriekš pieder precīzi puse šīs vērtīgās un labi pelnošās kompānijas kapitāldaļu. Tāpat par ieguldījumu Latvijas ekonomikā mūsu valsts pilsonību ieguvušajam biznesmenim pieder arī puse kapitāldaļu SIA Starjt, kurā viņam arī pieder 50%, pērn strādājis ar peļņu 2,88 miljonu eiro apmērā. Viņam simtprocentīgi piederošā SIA Maksīna spējusi gūt 2 290 eiro peļņu.

3. Arnis Riekstiņš (3.) – 44 169 758 eiro

Arī otrs programmatūru attīstītāja SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks atrodams lielāko pelnītāju saraksta galvgalī. Tiesa, viņam simtprocentīgi pieder arī SIA Classic Air, kas pērn strādāja ar 163 192 eiro zaudējumiem, tādēļ vieta sarakstā zemāka nekā kompanjonam.

4. Uldis Mierkalns (4.) – 34 381 981 eiro

Kokrūpniecības uzņēmuma SIA Pata īpašnieks, kuram kā vienīgajam īpašniekam pieder vēl trīs kompānijas, kā arī kapitāldaļas vēl divos uzņēmumos, jau vismaz ceturto reizi ir lielāko pelnītāju sarakstā, turklāt pie sākuma gala. Pagājušajā gadā SIA Pata peļņa bija 33,49 miljoni eiro. 381 919 eiro peļņa bija SIA Kubit, bet SIA FF Assets – 229 837 eiro.

5. Andris Ramoliņš (10.) – 21 146 965 eiro

Laiku pa laikam lielāko pelnītāju topā iekļūst meža nozares uzņēmējs, kuram kā vienīgajam īpašniekam pieder mežizstrādes kompānija SIA Stiga RM, kas pagājušajā gadā peļņu vairāk nekā dubultojusi salīdzinājumā ar 2021.gadu, sasniedzot 20,16 miljonu eiro atzīmi. Viņam vienpersoniski pieder arī SIA Stiga RM Distribution, kuras peļņa arī jau tuvojas miljonam un pērn bija 986 005 eiro.

6. Lauris Liberts (-) – 15 936 153 eiro

Drukas produktu ražotāja AS Printful Latvia patiesais labuma guvējs lielāko pelnītāju topā ir pirmo reizi. SIA Pirmdiena, kur viņam pieder puse kapitāldaļu un kas ir AS Printful akcionārs, pagājušo gadu noslēdza ar 31,85 miljonu eiro peļņu.

7. Inga Liberte (-) –15 925 683 eiro

Draugiem.lv dibinātāja Laura Liberta dzīvesbiedre ir otra SIA Pirmdiena  īpašniece, kurai arī pieder 50%. Citas kompānijas viņai nepieder.

8. Aigars Kesenfelds (5.) – 13 968 885 eiro

Vairāk nekā uz pusi samazinājusies Liepājas puses biznesa veterāna Ivara Kesenfelda dēla gūtā peļņa salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Lielāko peļņas daļu – 11,51 miljonu eiro – viņam nodrošinājusi simtprocentīgi piederošā holdingkompānija SIA ALPPES Capital. Savukārt nebanku kreditētāja un lombardu darbības veicēja AS Delfin Group lielākā īpašnieka SIA L24 Finance, kur viņam pieder 49%, peļņa pērn bija 5,25 miljoni eiro.

9. Guntars Kokorevičs (-) – 13 189 021 eiro

Atkritumu savākšanas uzņēmuma SIA Clean R Grupa vienīgais oficiālais īpašnieks pirmo reizi var lepoties ar tik iespaidīgu peļņu, jo šis uzņēmums 2022.gadu noslēdzis ar 13,04 miljonu eiro peļņu. Ar peļņu 153 926 eiro apmērā strādājusi SIA Investīciju risinājumi, kurai arī viņš ir vienīgais īpašnieks, savukārt trešā uzņēmējam simtprocentīgi piederošā kompānija SIA TAK Capital cietusi 4 254 eiro zaudējumus.

10. Andrejs Horhorins (-) – 8 575 900 eiro

Ar SIA Elkor grupa saistītais uzņēmējs šogad debitē ne tikai Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā, bet arī pie lielākās peļņas guvējiem. Viņam kā vienīgajam īpašniekam pieder nekustamo īpašumu apsaimniekotājs SIA RE Property, kuras peļņa pērn bija 8,28 miljoni eiro.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Seniors
Seniors

Interesanti, kā šī parādu piedzinēju sekta ir tā iekārtojusies, ka pelna vairāk par progresīvu un dārgu tehnoloģiju ražotājiem?