Taksometru pārvadājumu uzņēmums pērn reģistrējis 25 jaunas “takšu firmas”

taksometrs

Jaunus uzņēmumus 2023. gadā reģistrējusi 8961 fiziska persona, no tām 3989 gadījumos tas bijis uzņēmēja pirmais uzņēmums, rāda Lursoft pētījuma dati. Vienlaikus arī bijusi arī virkne personu, kas pagājušajā gadā reģistrējušas uzreiz vairākus jaunus uzņēmumus.

Visvairāk jaunus uzņēmumus pērn reģistrējis pirms astoņiem gadiem dibinātais taksometru pārvadājumu jomā strādājošais SIA “Star Express”.

Lursoft dati atklāj, ka 2023. gadā tas reģistrējis 25 jaunus uzņēmumus. Tāpat kā SIA “Star Express”, arī visi tā pērn reģistrētie uzņēmumi strādā taksometru pārvadājumu jomā. Visu 25 uzņēmumu pamatkapitāls ir 1400 eiro. Gan SIA “Star Express”, gan arī tā meitas uzņēmumu valdes locekle ir Viktorija Vorčilo. Jānorāda, ka pagājušā gada vasarā reģistrētas izmaiņas SIA “Star Express” dalībnieku sarakstā – pēdējos gadus visas uzņēmuma kapitāldaļas piederējušas Krievijas valstspiederīgajai Olgai Nevskaiai, savukārt jūnija izskaņā par taksometru pārvadājumu uzņēmuma jauno īpašnieku kļuvis Igors Mihailovskis.

Vairāk nekā desmit jaunus uzņēmumus pagājušajā gadā reģistrējis arī SIA “EVECON”.

Lursoft izziņā redzams, ka visi jaunreģistrētie uzņēmumi izveidoti, atdalot daļu no elektroenerģijas ražotāja SIA “EVECON”. Igauņu Evecon OU (98%) un Gatim Lazdam (2%) piederošais SIA “EVECON” reģistrēts 2021. gadā. Izpētot uzņēmuma iesniegtos gada pārskatus, redzams, ka vēl 2022. gadā tas nebija guvis ieņēmumus no saimnieciskās darbības. Ņemot vērā 205,33 tūkst. EUR lielās administrācijas izmaksas un pārējās izmaksas, 2022. gadu SIA “EVECON” noslēdzis ar 210,8 tūkst. EUR lieliem zaudējumiem. Analizējot datus par SIA “EVECON” jaunreģistrētajiem uzņēmumiem pagājušajā gadā, Lursoft dati liecina, ka vienam no tiem – SIA “EVECON Solar Lielvarde” – šobrīd reģistrēts jau cits kapitāldaļu turētājs. Par uzņēmuma jauno dalībnieci 2023. gada rudenī kļuvusi Lietuvas kapitālsabiedrība UAB “Clean Emergy Investments”. Uzņēmuma juridiskā adrese gan aizvien atrodas Uzvaras prospektā 1C, Baložos, Ķekavas novadā, kur reģistrēti arī pārējie SIA “EVECON” grupas uzņēmumi.

Vairāki jauni uzņēmumi arī ārvalstniekiem

Vairākus jaunus uzņēmumus pagājušajā gadā Latvijā reģistrējušas ne tikai vietējās juridiskās un fiziskās personas, bet arī ārvalstnieki, liecina Lursoft pētījuma dati. Piemēram, dāņu EE Latvia ApS pērn Latvijā dibinājis 10 jaunus uzņēmumus. Tiem visiem kā pamatdarbības virziens norādītas inženierdarbības un ar tām saistītās tehniskās konsultācijas. Visu EE Latvia ApS pagājušajā gadā dibināto uzņēmumu pamatkapitāls ir 2800 eiro. Pirmos uzņēmumus Latvijā dāņu kompānija reģistrējusi 2021. gadā, rāda Lursoft izziņas dati. Tie ir SIA “Monteto Verdo”, SIA “Smeralda Floro” un SIA “Stelo Orienta”. Neviens no trim uzņēmumiem 2022. gadā nav guvis ieņēmumus no saimnieciskās darbības.

Jānorāda, ka personas no Dānijas ieguldījušas Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos jau teju 248 milj. EUR, kas to pēc uzkrāto ieguldījumu apjoma pamatkapitālos ierindo 10. pozīcijā, līdztekus Krievijai (ieguldīti 276,2 milj. EUR) un Maltai (226,7 milj. EUR). Lursoft apkopotie statistikas dati atklāj, ka pēdējos divos gados Dānijas uzkrātais ieguldījumu apjoms Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos sarucis, kas nozīmē, ka izņemtās ieguldījumu summas bijušas lielākas nekā ieguldītās. Pērn dāņu uzkrātais ieguldījumu apjoms Latvijas uzņēmumu pamatkapitālos samazinājies par 4,17 milj. EUR, savukārt 2022. gadā – pat par 14,08 milj. EUR.

Arī fiziskās personas pērn reģistrējušas uzreiz vairākus jaunus uzņēmumus

Lai arī lielākoties vairākus jaunus uzņēmumus 2023. gadā reģistrējušas juridiskās personas, starp aktīvākajiem jaunu uzņēmumu dibinātājiem ir arī vairākas fiziskās personas. Piemēram, Marina Ščerbačenko pagājušajā gadā reģistrējuši sešus jaunus uzņēmumus. No tiem par četriem uzņēmumiem jau zināms, ka to pamatdarbība ir taksometru pakalpojumi. Lursoft izziņā redzams, ka ar taksometru pakalpojumu sniegšanu nodarbojas arī Marinas Ščerbačenko gadu iepriekš dibinātais uzņēmums SIA “MAP 365”. Tiesa, atšķirībā no pērn dibinātajiem uzņēmumiem, kas visi reģistrēti Jelgavā, SIA “MAP 365” atrodas Daugavpilī.

Analizējot datus par jaunreģistrēto uzņēmumu nozarēm 2023. gadā, redzams, ka tāpat kā gadu iepriekš, arī pērn jaunu uzņēmumu ziņā priekšā citām jomām izvirzījies sauszemes un caurļvadu transports. No šajā jomā reģistrētajiem jaunajiem uzņēmumiem lielākā daļa jaunreģistrēto uzņēmumi saistīta ar taksometru pakalpojumu sniegšanu. Līdzīgi kā gadu iepriekš, 2023. gadā šajā nozarē reģistrēti vairāk nekā 1100 jauni uzņēmumi.

Lursoft izpētījis, ka vismaz piecus jaunus uzņēmumus 2023. gadā reģistrējušas sešas fiziskās personas, teju visas no tām aizvien ir šo uzņēmumu dalībnieces. Izņēmums ir Karalīna Spaska-Koršunova, kura vairs nav kapitāldaļu turētāja trīs interneta mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kurus tā dibinājusi pagājušajā gadā. No tiem divi uzņēmumi – SIA “Retail Plaza” un SIA “MAX SHOP” – mainījuši ne tikai īpašniekus, bet arī nosaukumus.

Jānorāda, ka ne tikai Karalīna Spaska-Koršunova, bet arī citi uzņēmēji 2023. gadā dibinājuši vairākus jaunus uzņēmumus, kas šobrīd jau mainījuši savus kapitāldaļu turētājus. To vidū, piemēram, arī trīs no četriem Olgas Hohlovas pērn reģistrētajiem uzņēmumiem (pamatdarbība – kravu pārvadājumi pa autoceļiem) šobrīd jau mainījuši daļu turētājus.

Vairākiem jau palielināts pamatkapitāls

Vismaz piecus jaunus uzņēmumus 2023. gadā reģistrējušas 14 personas, tām aizvadītā gada laikā kopumā nodibinot 109 kapitālsabiedrības. Vairāk nekā pusei (58%) no šiem uzņēmumiem pamatkapitāls sasniedza vismaz 2800 eiro. Līderis pēc apmaksātā pamatkapitāla apjoma uz reģistrēšanas brīdi bijis SIA “Mintos Capital Management” dibinātais SIA “Mintos Finance No.50”. Lursoft izziņā redzams, ka Aigaram Kesenfeldam pastarpināti piederošajam SIA “Mintos Capital Management” bez SIA “Mintos Finance No.50” pieder vēl 51 uzņēmuma kapitāldaļas.

Laika gaitā pamatkapitāla apjoms palielināts 17 no 92 uzņēmumiem, kurus dibinājušas pētījuma ietvaros apskatītās personas. Visievērojamāk pamatkapitāls palielināts SIA “N.R.Green” pērn reģistrētajiem SIA “RP21A”, SIA “RESS21A” un SIA “RESS21C”. Lursoft dati rāda, ka sākotnēji visi trīs uzņēmumi pagājušajā gadā reģistrēti ar 3 tūkst. EUR pamatkapitālu, kas SIA “RP21A” gadījumā palielināts līdz 318 tūkst. EUR, SIA “RESS21A” – līdz 153 tūkst. EUR, bet SIA “RESS21C” – līdz 103 tūkst. EUR. Visi iepriekšminētie uzņēmumi nodarbojas ar elektroenerģijas ražošanu.

Fiziskās un juridiskās personas, kuras 2023. gadā reģistrējušas visvairāk jaunus uzņēmumus:

 1. SIA “Star Express”: 25 uzņēmumi;
 2. SIA “EVECON”: 14 uzņēmumi;
 3. EE Latvia ApS: 10 uzņēmumi;
 4. SIA “N.R.Green”: 7 uzņēmumi;
 5. SIA “Mintos Capital Management”: 7 uzņēmumi;
 6. Marina Ščerbačenko: 6 uzņēmumi;
 7. SIA “Schaefer”: 5 uzņēmumi;
 8. SIA “99snacks Retail”: 5 uzņēmumi;
 9. Edgars Vedrickis: 5 uzņēmumi;
 10. Jānis Bišofs: 5 uzņēmumi;
 11. Iveta Gulbe: 5 uzņēmumi;
 12. Karalīna Spaska-Koršunova: 5 uzņēmumi;
 13. Rolands Jasinovičs: 5 uzņēmumi;
 14. Sandis Aleiks: 5 uzņēmumi.

Avots: Lursoft

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar