Satversmes tiesas tiesneses amatam vēlas virzīt prezidenta padomnieci, ar kuru, iespējams, Levitam nav vienīgi darba attiecības

Ekrānuzņēmums no "Jauns.lv"

Šomēnes beidzas Satversmes tiesas priekšsēdētājas Sanitas Osipovas pilnvaras. Kandidāts vakantajam amatam jāizvirza valdībai, un, visticamāk, tā būs Valsts prezidenta padomniece Irēna Kucina, vēsta Latvijas Televīzija, atsaucoties uz tās rīcībā esošu informāciju.

Tieslietu ministrija bija lūgusi atzinumu par iespējamo kandidatūru vairākām institūcijām, un Valsts prezidents vēstulē ministrijai pauda atbalstu Kucinas kandidatūrai.  

Savukārt Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs LTV apstiprināja, ka ieteicis amatam virzīt jau agrāk apspriestas kandidatūras – Inesi Nikuļcevu un Inesi Lībiņu-Egneri. Saeima šogad abas minētās kandidatūras tiesneša amatam noraidīja.

Ja Kucina, kura šobrīd atrodas atvaļinājumā, gūs valdības atbalstu, tad par viņas kandidatūras atbilstību amatam būs jālemj Tieslietu padomei un Saeimai.

Ne tikai darba attiecības?

2019.gadā izdevums “Kas Jauns” vēstīja par festivāla “Summertime – aicina Inese Galante 2019” noslēguma koncertu Jūrmalā, kurā no nesen Valsts prezidenta amatā stājušos Levita teju ne soli neatkāpās viņa padomniece Irēna Kucina.

Festivālā Levits nevairījās nedz fotografēties, nedz pārmīt kādu vārdu ar festivāla apmeklētājiem. Uz šo festivālu ieradās arī eksprezidenti Valdis Zatlers un Raimonds Vējonis ar savām kundzēm, taču Latvijas pirmā lēdija – Andra Levita – vīram blakus nebija, savulaik vēstīja žurnāls “Kas Jauns”.

Kad jaunais Latvijas prezidents ieradās Dzintaru koncertzālē, teju soli solī kopā ar viņu gāja Levita padomniece tiesiskuma un Eiropas Savienības tiesību politikas jautājumos, Valsts prezidenta padomnieku biroja vadītāja Irēna Kucina.

Kā rakstīja žurnāls “Kas Jauns”, padomnieces uzvedība bijusi ieturēta un neuzkrītoša. Vakara gaitā viņa ne reizi vien pietuvojās prezidentam, abi satvēra viens otra roku, kā arī ik pa brīdim ieskatījās viens otram acīs un pārmija dažus vārdus. Un arī oficiālajā afterparty, uz kuru bija aicināti ierasties tikai īpašie viesi, Kucina teju vienmēr atradās turpat netālu no prezidenta Levita.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avoti: lsm.lv un Jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vakars
Vakars

Šausmas

Romāns
Romāns

arì PSRS laikos vecie kraķi savas kūciņas iekārtoja siltās vietiņās !

Parko
Parko

Labs taču cilveks, pārbauudīts ekspluatācijā