Sašutums par vienu izredzēto šķeldas iepirkumos

Akciju sabiedrības “Rīgas siltums” meitasuzņēmums SIA “Rīgas Bioenerģija” labvēlīgā attieksme apkures šķeldas iepirkumos pret vienu piegādātāju SIA “R Grupa” raisījusi citos piegādātājos pamatīgu sašutumu un aizdomas par korupciju Rīgas domē , vēsta nra.lv, atsaucoties uz portāla rīcībā nonākušu informāciju.

Siltuma ražotāju kompāniju pielaidīgā attieksme pret piegādātāju vēlmēm gūt lielāku samaksu par piegādāto šķeldu visticamāk atsauksies iedzīvotāju sakāpinātajos rēķinos par saņemto siltuma apgādi.

Piegādātāji, kuri vēlējās palikt neminēti nra.lv vērsa uzmanību, ka a/s “Rīgas siltums” meitas uzņēmums SIA “Rīgas bioenerģija” ļāvusi šķeldas piegādes konkursā uzvarējušajai kompānijai SIA “R Grupa” atkāpties no sākotnējā konkursā apstiprinātā līguma cenas 14,29 eiro par šķeldas MWh un slēgt līgumu par 24,97 eiro par šķeldas MWh.

To uzzinot arī citi piegādātāji vērsušies ar lūgumu mainīt līguma nosacījumus, lai līdzīgi kā SIA R Grupa panāktu augstāku iepirkuma cenu, taču saņēmuši kategorisku atteikumu.

Tā piemēram Rīgas siltums valdes loceklis Raivis Elliņš vienam no piegādātājiem strikti norādījis, ka nevar piekrist piegādātāja piedāvātajiem grozījumiem par līgumā noteiktās cenas izmaiņām, jo piegādātājam neesot likumīga pamata pieprasīt Līgumā noteiktās šķeldas cenas palielināšanu un/vai vienpusēji atkāpties no Līguma, jo šādas tiesības neparedz noslēgtais Līgums, ne Konkursa nolikums, ne arī normatīvie akti. Gadījumā, ja (piegādātājs) nepiegādās visu Līgumā noteikto šķeldas apjomu Līgumā noteiktajos termiņos, a/s “Rīgas siltums”, atbilstoši Līguma 3.6. punkta noteikumiem aprēķinās (piegādātājam) līgumsodu, kas t.sk. var tikt ieturēts no (piegādātāja) iesniegtā līguma saistību izpildes nodrošinājuma, bet gadījumā, ja (piegādātājs) pretēji Līguma un normatīvo aktu (Civillikuma) noteikumiem – atkāpsies no Līguma – arī tiešos zaudējumus (Līguma 6.3.punkts), kas t.sk. tiks aprēķināti kā starpība starp Līguma 2.1.punktā minēto cenu un cenu, ko a/s “Rīgas siltums” samaksās kurināmā (gāzes un/vai šķeldas) piegādātājam, lai kompensētu (piegādātāja) Līguma ietvaros nepiegādāto šķeldas daudzumu siltumenerģijas ražošanai”.

Cits piegādātājs sarakstē ar Rīgas siltumapgādes uzņēmumiem, kuri īpašo pretimnākšanu izrādījuši SIA “R Grupa”, norādījuši sekojošo: “ Pasūtītāja pienākums ir izslēgt pretendentu no piedalīšanās konkursā, ja Pasūtītāja rīcībā ir informācija, ka Pretendents iepriekšējā vai pašreizējā gadā veicis pēc specifikas līdzīgas piegādes un nav nodrošinājis attiecīgā pasūtītāja tehnisko noteikumu prasībām atbilstošu kvalitāti vai citu ar līguma izpildi saistītu noteikumu pārkāpumu. Fakts, ka SIA “R Grupa”, kas kā šķeldas piegādātājs tika izvēlēta jau saskaņā ar 2021. gada aprīlī izsludināto konkursu “Par tiesībām noslēgt līgumu par šķeldas piegādi no 01.06.2021. līdz 31.05.2022.” pasūtījuma identifikācijas Nr. RBE/AK/2021-3. Tātad tās pienākums ir piegādāt šķeldu SIA “Rīgas Bioenerģija” arī laika periodā no 20.12.2021.-16.01.2022., kas norādīts jaunajā konkursā (Nr. RBE/AK/2021-8), liecina par to, ka SIA“R Grupa” nepilda, vai ir paziņojusi, ka norādītajā periodā nepildīs saskaņā ar konkursa Nr. RBE/AK/2021-3 rezultātiem noslēgto līgumu, kurā tika piedāvājusi cenu EUR14,29 par šķeldas m3. Attiecīgi SIA “R Grupa” ir pieļāvusi esoša līguma pārkāpumu un tās piedāvājums nevar tikt vērtēts, savukārt SIA “R Grupa” kā pretendents ir izslēdzama no piedalīšanās konkursā.” Arī šie iebildumi no “Rīgas siltuma” apgādātājiem noraidīti.

A/s “Rīgas Siltums” valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis, vaicāts, kādēļ a/s “Rīgas siltums” meitaskompānija SIA “Rīgas Bioenerģija” ļauj SIA “R Grupa” atkāpties no konkursa uzvarā iegūtā līguma parametriem saistībā ar šķeldas iepirkuma cenām to paaugstinot, bet citiem piegādātājiem to liedz darīt un kas īpašs piemīt SIA “R Grupa”, salīdzinot par pārējiem šķeldas piegādātājiem, ka tā var atļauties “izkāpt no līguma” un piegādes cenu paaugstināt, bet pārējiem tas netiek ļauts; vai noslēpums meklējams SIA “R Grupa” spējā nodrošināt sevi ar politisko protekciju no a/s “Rīgas siltums” akcionāriem proti, no Rīgas domes deputātiem, atbildēja, ka tas jāvaicā “Rīgas siltums” meitas uzņēmumam. Attiecīgi jautājumi tika nosūtīti arī akcionāriem Rīgas mēram Mārtiņam Staķim un viņa vietniekam Vilnim Ķirsim.

Jāatgādina, ka 2018.gada vasarā tika atklāts, ka AS “Rīgas siltums” vienā no diviem izmantotajiem kurināmajiem – šķeldā – ir atklāts radioaktīvs piesārņojums. To esot piegādājusi SIA “R Grupa”. Šķeldai veiktie radioaktivitātes mērījumi liecināja, ka radioaktivitātes piesārņojuma līmenis četras līdz sešas reizes pārsniedza atļauto. Par šo faktu 2018.gada 9.septembra sižetā ziņoja arī raidījums “Nekā personīga”. Par šo pārsniegto radioaktivitātes līmeni bija informēta gan AS “Rīgas siltums”, gan Valsts vides dienests.

Skandāls norima. Taču īsta skaidrība, kur palika radioaktīvie visi sadedzinātās šķeldas pelni – tie nonāca Getliņu atkritumu pārstrādes sistēmā vai tika izkaisīti Rīgas dārzos un parkos, tā arī netika ieviesta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar