Rojas vidusskolas ēdinātājs iegūst 220 000 000 EUR kontraktu ar Latvijas armiju!

Šajā stāstā viss ir skaists – pusslepens konkurss, kura rezultātus paziņo piektdienas vakarā pirms Ziemassvētkiem, un kur no pieciem pretendentiem uzvar necils uzņēmums ar pāris automašīnām, iegūstot līgumu par 220 miljoniem. Uzņēmuma īpašnieki mums jau ir zināmi no kovidlaika skandāliem, stāsta Jurģis Liepnieks. Noskatieties!

Detalizēti par šo visu var izlasīt Katrīnas Iļjinskas rakstā žurnāla Forbes februāra numurā.

Te jāatgādina ar Latvijas armiju saistīts skandāls 2022.gada rudenī: tiesībsargājošām un valsts drošības iestādēm un ministru prezidentam adresētu trauksmes cēlēju iesniegumā video formā saistībā ar noziedzīgām shēmām, kas apdraud valsts drošību un kurās vairākkārtīgi sadārdzinātos iepirkumos bez konkursa tiek izšķērdēti iespaidīgi budžeta līdzekļi, tiek apsūdzēti aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un viņa vietnieks nodrošinājuma jautājumos Mārtiņš PaškēvičsTrauksmes cēlēja iesniegumā tiesībsargājošām iestādēm aizsardzības ministru un augstas ministrijas amatpersonas apsūdz noziedzīgas shēmas īstenošanā – Puaro.lv.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


16
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Bijušais Zītari LZ darbinieks
Bijušais Zītari LZ darbinieks

Redziet…te jau smieklīgākais ir, ka visas lietas šajā uzņēmumā kārto Lauras Zeltiņas bijušais vīrs Juris Zeltiņš. Zeltiņa un Supe jau ir tikai uz papīra.
Starp citu Juris Zeltiņš, Anša Zeltiņa (Rīgas Brīvostas pārvaldes kaut kāds viens no lielajām šiškām) brālis

Bīde
Bīde

Pavisam īsta māte barotāja- starpniecības e-platformas turetājs tiaki spiedīs līgumu piegāžu pogas un 3% iekasēs . Nav slikti loģistikas ķēdes atbirums. Te gan AM vajadzētu soda sankcijas tādas kaŗtūigas naudas zinā paredzēt, lai nav atrunas ka bioekoloģijskais kaut kur ieputināts, vai skdraišām vistām skrien pakaļ pēc olas. Starpniecība nekad nenozīmē noliktavu veidošanu ar fiziskām precēm un piegāžu rezervjju veidošanu. Te būs tikai rezerves telefonistes kaut kur Indijā vai aizvietos ar kādu virtualu Signi. Var nodomāt ka ministre kaut bišķi nojauš par ko vispār ir runa, bet tas taču netraucēs actiņas plikšķināt un patriotiskus tekstus bīdīt

sasaka
sasaka

Viss pa vecam;)

Viens no “Zītari LZ” īpašniekiem ir advokāts Modris Supe. Viņš vairākus gadus pārstāvējis Rīgas brīvostas pārvaldes intereses dažādos konfliktos. Pēc iepriekšējā Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova amata atstāšanas, Supe piedalījās jaunā pārvaldnieka atlasē un izvērtēšanā – izraugoties “Zītari LZ” izpilddirektora brāli Ansi Zeltiņu (avots:https://zinas.tv3.lv/latvija/neka-personiga/par-eiropas-naudu-pirktas-latvijas-zivju-parstrades-uznemumu-iekartas-nonak-pie-konkurentiem-krievija/)

Zvērināts advokāts Modris Supe, kurš savulaik bija labi zināms politiskajā vidē un bija pat premjera biedra Ziedoņa Čevera biroja vadītājs (avots:https://www.santa.lv/raksts/privatadzive/maligina-atraitne-turpina-cinu-par-miljonu-mantojumu-23586/)

“Zītari LZ” – mazāk ir vairāk ;)

Aivars
Aivars

Tas bārdas kasVID absurds,padzīt
steidzīgi Jaunzemi.

ja un
ja un

Un kam tad vajadzēja uzvarēt? Ķirsonam ar Krievijas partneri?

māra zālīte ķuzule (baumane)
māra zālīte ķuzule (baumane)

Rihardam Kozlovskim ar sievu un viņas Krievijas partneriem

Kārlis
Kārlis

Rīgā runā, ka rakstā pieminētais M.Supes kungs ir ļoti tuvi stāvošs AP pārstāvjiem un šīs partijas sponsoriem. Domāju, ja paraktu dziļāk par šo kungu atrastos daudz interesanu lietu….

Lohi
Lohi

Trauksmes cēlājs pie mums nozīmē lielu brēku, pāris gadu tiesvedību un pilnīgs pļurks .. ar atteikumu kompensēt morālos zaudējumus un zaudēto reputāciju no apmelotāja. Vismaz līdz šim tā. Uz tada darboņas balstās arī pašreizāajā aktīvā Daugavpils universitātes likvidācija. Parasta 2019. gada apmelošana – valsts kontrole, KNAB, VID, Iepirkuma biroja un vēl 10 citu iestāžu kontroles un revīzijas… visi atzinumi pozitivi, bet… jau ceturto gadu samazgas maļ ar visiem eirotiesnežiem… nu reedžesim— visas Latvijas kontrolējošās iestādes ir nekompetentas vai šuplinskas draugu kopa ir apmelotāji. Bet kuru gan tas interesēs vairs pēc Universitātes likvidācijas…. Bezkompromisa tiesiskuma, lai gan būtu palīdzējus laiā reiniks… lasīt vēl »

Lai saprastu vajag iedziļināties
Lai saprastu vajag iedziļināties

Sveiki. Zinot nedaudz smalkāk. Zītari LZ ir uzvarejuši, specifisku prasibu dēļ. Apgadi realitātē nespēs veikt, tāpēc būs kā organizators starp šiem lielajiem uzņēmumiem – Sanitex, Laneks utt, – kas veiks fizisku armijas apgādi, bet visu administrēšanu uzņemsies Zītari

LTV
LTV

Mazs ieteikums pārējiem konkursa dalībniekiem paziņot , ziniet mēs nevaram sadarboties ar tik mazu firmeli , tas nav finansiāli droši kredītējošā banka var nesaprast par daudz lieli riski

Lai saprastu vajag iedziļināties
Lai saprastu vajag iedziļināties

Līgums neziliedz viņam arī slēgt apakšligumus ar ražotājiem, un maziem piegādātājiem, kas var veikt piegādes un gādāt par preču pietiekamību. Gribētāju piedalīties noteikti ir vairāki. Zītari LZ ar savu kapacitāti var veikt tikai administrēsānas un organizēšanas funkciju, atbildot par visām sekām, ja nespēs pildīt līgumu, un soda naudas ir ĻOTI lielas

LTV
LTV

Precīzi kā LV būvniecībā kantoris uzvalkos uzvar lielā konkursā, tad paņem apakšniekus ar aploksnēm un minimālajām kuri izmisīgi ko sabīda, tad uzvalki nosmeļ krējumu un līdz galam nenorēķinājušies pazūd tālēs zilajās līdz nākošajam konkursam…

Lai saprastu vajag iedziļināties
Lai saprastu vajag iedziļināties

Šeit tas nav iespējams, šeit Zītari vienkārši nedabūs preci no piegādātājiem, ja kavēs apmaksas, bet par apgādi un nepārtrauktību atbild viņš ar lielu soda naudu. Bet starpniecību protams viņš var nopelnīt.

vecā vīzda freiberga
vecā vīzda freiberga

Sorosītiem ir vajadzīgi savi patstāvīgi ienākumu avoti. Plikas idejas ilgi nedzīvos. Viņu nav tranzītbiznesā, lauksaimniecības biznesā, mežrūpniecībā, banku biznesā. Tāpēc nākas būt smerdeļiem un muhļīt ar valsts naudu

Līga
Līga

Smieklīgi un vienlaicīgi nožēlojami traģiski. Pret iepirkuma nolikuma, kas ļāva uzvarēt šādam piegādātājam, sagatavotājiem kā minimums vajadzētu ierosināt lietu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu (jo skaidrs, ka uzvarētājs atbilst sākotnēji izvirzītajām prasībām). Iespējams, ka krimināllikuma panti par noziegumiem pret valsti varētu būt vēl atbilstošāki.

FinCEN
FinCEN

Jāpaskatās, kādas dokumentos produktu cenas paredzētas. Vai nav tāpat kā nesenajā skandālā ar Ukrainas armija ēdināšanu, ka vairumtirdzniecības cenas līgumā ir 2-3 augstākas nekā dàrgākajos pàrtikas veikalos.