Rīga atzīta par ģimenēm neizdevīgāko Baltijas galvaspilsētu

ģimene

Būt ģimenei finansiāli visneizdevīgāk ir Rīgā. Pie šāda secinājuma nonākuši “Swedbank” finanšu pratības jomas eksperti, veicot salīdzinājumu trīs Baltijas valstu galvaspilsētu starpā. Ģimenei Rīgā salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm ir viszemākie ienākumi, kā arī vislielākie izdevumi, TV3 raidījumā “900 sekundes” norāda “Swedbank” finanšu pratības jomas vadītāja Evija Kropa.

Cēlonis nevienmērīgai Baltijas valstu iedzīvotāju ienākumu un izdevumu sadaļā meklējams galvenokārt Rīgā, norāda “Swedbank” finanšu pratības jomas vadītāja Evija Kropa: “Nav jau tā, ka atšķirības reģionos ir tik ārkārtīgi krasas.”

Ģimenei Rīgā salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm ir viszemākie ienākumi un vislielākie izdevumi.

“Kādēļ, ieejot lielveikalā Rīgā, mums ir jāmaksā gandrīz tikpat, cik ieejot Tallinas veikalā. No kurienes tad rodas tās izdevumu pozīcijas, ja ienākumu pozīcijā tie cipari nav tik lieli,” norāda Kropa.

Tomēr uz dzīvi Pierīgā un ārpus Rīgas iedzīvotājus gan nemudina lētāka dzīve, uzskata Kropa. Viņasprāt, cilvēki pēc pandēmijas ir iemācījušies gan strādāt attālināti, gan dzīvot daudz klusākā un mierīgākā vidē.

“Mēs salīdzinājām trīs pozīcijas – pārtika, transports un mājoklis. Pārtikas cenas noteikti neatšķiras pilsētās. Mājokļu cenas dažbrīd ārpus Rīgas ir lielākas, Rīgā cilvēki vairāk pārvietojas ar sabiedrisko transportu,” skaidro Kropa.

Ja uz kaut kādiem pirkumiem rīdzinieki ar līdzekļiem neskopojas, ir atsevišķas lietas, uz ko nākas ietaupīt. “Vēlmju tērēšanai rīdziniekiem atliek uz pusi mazāk līdzekļu nekā kaimiņvalstu iedzīvotājiem. Nākas taupīt arī uz pārtiku,” saka Kropa.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kārlis
Kārlis

Sieva noņēmusi vīrelim hūti ?