Par Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieku izraudzīts Znotiņas vietnieks Toms Platacis

Toms Platacis

Noslēdzoties atklātam konkursam uz Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka amatu, par tā uzvarētāju kļuvis Toms Platacis. Par viņa iecelšanu amatā vēl jālemj Saeimai.

Valsts kanceleja informēja, ka Toma Platača līdzšinējā darbavieta ir FID, kurā viņš no 2019.gada ieņēmis dažādus amatus, tai skaitā kopš 2022. gada vidus bijis FID priekšnieka pienākumu izpildītājs. Viņš bijis arī Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītājs, Sadarbības koordinācijas nodaļas vadītājs un no 2020. gada – FID priekšnieka vietnieks. Pirms tam Platacis strādājis advokātu birojā “Deloitte Latvia” par juristu.

Konkursa uzvarētājs Latvijas Universitātē ieguvis profesionālo maģistra grādu tiesību zinātnē un jurista kvalifikāciju. Papildus tam Platacis 2021.gadā kļuvis par sertificētu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas speciālistu.

Konkursa trešajā kārtā, kuras ietvaros tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences, tostarp pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana, Platacis visās ieguva augstu novērtējumu – “ļoti labi”.

Tālākie soļi paredz, ka amata konkursā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam, bet pēc tam valdība to ieteiks Saeimai, kas lems par Platača iecelšanu amatā uz pieciem gadiem.

Kā zināms, amata konkurss uz Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka amatu tika izsludināts 27. martā un norisinās trīs kārtās. FID priekšnieka amatu ieņem uz pieciem gadiem. 

Iepriekšējais FID priekšnieka atlases konkurss noslēdzās 2022. gada 13. maijā. Par uzvarētāju tika atzīta toreizējā dienesta vadītāja Ilze Znotiņa. Ministru kabinets atbalstīja Znotiņu, tomēr Saeimā pietrūka balsu viņas apstiprināšanai šajā amatā, kuru viņa ieņēma kopš 2018. gada.

Ilze Znotiņa nolēma nestartēt jaunajā konkursā uz FID priekšnieka amatu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar