Mūrniece par 220 miljonu armijas pārtikas iepirkumu : Pirmie secinājumi ir nepatīkami

Inara Mūrniece

Iepriekšējā aizsardzības ministra Arta Pabrika (LA) politiskā biroja pārstāvis ir iesaistījies lemšanā par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkumu, šorīt intervijā TV3 informēja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

“Pirmie secinājumi ir nepatīkami,” par sākto iepirkuma izvērtēšanu teica aizsardzības ministre. “Ir izveidojusies netipiska situācija – iepriekšējā ministra politiskā biroja pārstāvis ir bijis klāt iepirkuma komisijā un lēmis par konkrētām prasībām, kas ir saistītas ar šo iepirkumu.”

Šādos apstākļos Mūrniece lūgusi veikt tālāku detalizētu pārbaudi, tajā iesaistīts Aizsardzības ministrijas (AM) Audita departaments un izpēte tikšot turpināta “trīs, četrās jomās”. Desmit dienu laikā ministre sagaida padziļinātāku vērtējumu par iepirkumu, lai lemtu par tālāko rīcību.

Vakarā TV3 Ziņu sižetā bijušais aizsardzības ministrs Artis Pabriks apstiprina, ka viņa padomnieks Valdis Verners bija iepirkumu komisijā, taču nepiekrita, ka tas būtu kaut kas ārkārtējs: “Ja nekur nepiedalās neviens no ministra pārstāvjiem vai ministrs pats, tad kāpēc mums vispār ir vajadzīga valdība, kāpēc mums ir vajadzīgi politiķi, kāpēc mums ir vajadzīgs parlaments? Tad ierēdņi var lemt par visu valsts attīstību un par visiem politiskajiem uzstādījumiem!”

Viens no iepirkuma uzvarētāja līdzīpašniekiem 2022. un 2021. gadā ziedojis Pabrika pārstāvētajai “Latvijas attīstībai” – attiecīgi 2500 un 2000 eiro. Bijušais ministrs gan viņu nepazīstot un jebkādu saistību ar iepirkuma rezultātu noliedz.

Aizsardzības ministrijā pārbaude par šo iepirkumu vēl turpinās. Nākamnedēļ varētu būt skaidrība, ko darīt turpmāk.

“Jā, protams, tas izskatās, teiksim tā, nepatīkami, no manas puses skatoties. Šā uzņēmuma cilvēks ir ziedojis partijai, pie kuras arī es piederu. Es to atzīstu. Protams, no oponentu puses tas publiski tiek ļoti veiksmīgi izmantots,” saka Pabriks.

Kā jau vēstījām, Rojā reģistrēts uzņēmums “Zītari LZ” pērn decembrī ieguvis 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām turpmākos piecus gadus.

Vairāk var izlasīt šeit:

KNAB ne apstiprina, ne noliedz, ka pievērsis uzmanību 220 miljonus eiro vērtajam armijas pārtikas iepirkumam – Puaro.lv

Reaģējot uz vakar publicēto Liepnieka video, Mūrniece uzdod veikt pārbaudi par 220 miljonus eiro vērto armijas pārtikas iepirkuma līgumu – Puaro.lv

Rojas vidusskolas ēdinātājs iegūst 220 000 000 EUR kontraktu ar Latvijas armiju! – Puaro.lv

Pilnu interviju ar aizsardzības ministri I.Mūrnieci var noskatīties TV3Play

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jana
Jana

Centrāltirgus vecenes piekrita , ka korupcija AM ir nepatīkama !

Putins
Putins

Ka tik nauda caur manu Rietumu banku kursē.