Miljardieris Avens nesaprašanā, kā lai izdzīvo: Vai man būs atļauts algot mājkalpotāju vai šoferi?

Eiropas Savienības un Lielbritānijas sankciju sarakstos iekļautais Krievijas miljardieris Pjotrs Avens intervijā laikrakstam “Financial Times” žēlojas, ka sankcijas esot izpostījušas viņa dzīvi un biznesu.

“Mūsu bizness ir pilnībā sagrauts. Viss, ko uzbūvējām 30 gadu laikā, tagad ir pilnībā iznīcināts. Un mums jācenšas sākt jaunu dzīvi,” stāsta Avens, kurš ir viens no koncerna “Alfa Group” īpašniekiem. Pirms sankcijām viņa bagātība tika lēsta uz vairāk nekā pieciem miljardiem dolāru.

Pagājušonedēļ līdzīgas žēlabas izklāstīja Avena biznesa partneris, miljardieris Mihails Fridmans, kurš tagad spiests iztikt ar 2500 mārciņām (ap 3000 eiro) mēnesī.

Pirms sankciju stāšanās spēkā Avena sieva esot apstaigājusi Londonas bankomātus, lai izņemtu pēc iespējas vairāk skaidras naudas, baņķieris  stāsta intervijā “Financial Times”.

Avens ar ģimeni pašlaik dzīvo Londonā. “Vai man būs atļauts algot mājkalpotāju vai šoferi? Es pats nevadu automašīnu; varbūt mana pameita stūrēs. Mēs nezinām, kā izdzīvot,” žēlojas miljardieris Avens.

Avenam ir Latvijas un Krievijas pilsonība, kā arī ASV vīza, bet viņš baidās, ka Lielbritānijas varasiestādes viņu izraidīs no valsts. Avens šobrīd nevēlas atgriezties Krievijā.

“Ja es turp došos, tad nekad vairs nevarēšu atgriezties.”

Viņš stāsta, ka britu juristi vairs negribot strādāt ar klientiem no Krievijas, tādēļ būšot ļoti grūti apstrīdēt sankcijas un panākt to atcelšanu.

Eiropas Savienības sankciju sarakstā Avens nodēvēts par vienu no Putinam tuvākajiem oligarhiem, kurš aktīvi sniedzis materiālu vai finansiālu atbalstu Krievijas lēmumu pieņēmējiem, kas ir atbildīgi par Krimas aneksiju vai Ukrainas destabilizāciju, un guvis no tiem labumu.

Avens apgalvo, ka viņam nav bijis ciešu attiecību ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Uz biznesa līderu tikšanos ar Putinu viņš gājis kā “Alfa Bank” pārstāvis.

Avens intervijā “Financial Times” stāsta, ka 1917. gadā boļševiki konfiscēja turīgo cilvēku īpašumus, bet viņš neesot gaidījis, ka tagad šādi rīkosies Lielbritānija.

Viņa ģimene esot cietusi Staļina režīma represijās, abi vectēvi esot nogalināti, bet vecmāmiņas tika ieslodzītas Gulagā.

Viena no viņām reiz esot devusi Avenam padomu: “Kādu dienu viņi atnāks pēc tevis. Esi tam gatavs. Tava skaistā dzīve kādu dienu beigsies.”

Kā zināms, Eiropas Savienības sankcijas par Krievijas iebrukumu Ukrainā ir skārušas ne tikai Krievijas politiķus un amatpersonas, bet arī oligarhus. Latvijā zināmākais no tiem ir Pjotrs Avens, latviešu strēlnieka mazdēls, kurš pirms dažiem gadiem saņēma Latvijas pilsonību līdz galam neizprotamā procesā. Latvijā ar viņu ir saistīts daudz lietu – labdarības fonds “Paaudze”, mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala”, iecere veidot muzeju Rīgā – līdz ar to daudz ir arī ar Avenu saistītu īpašumu.

Tomēr ar to iesaldēšanu Latvijai neveicas tik ātri kā ar Triju Zvaigžņu ordeņa atņemšanu, ziņoja LTV  raidījums “De facto”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Timurs un viņa komanda
Timurs un viņa komanda

Varbūt nesavtīgais Jaunups var palīdzēt?

Liva
Liva

Likas, ka meginas pavilkt smalkaku PR… Bet viss tiesi tik zemiski.

Ivans Lielgāmurs
Ivans Lielgāmurs

Man ir vajadzīgs sētnieks. Maksāju labi.

Kimi
Kimi

Smalks humors Avenam.

volts
volts

Kas tur smalks? Prasts melis un mahinators. Viņš visu krāso daudz melnāku, nekā patiesībā ir.

Vāvere
Vāvere

Oligarhi ar sankcijām tiek sodīti nevi par to, ka viņi kautko sliktu būtu darījuši Ukrainas karā, bet gan tāpēc ka viņi neizpildīja savu pilsonisko pienākumu un nebūvēja Krieviju par normālu, adekvātu valsti. Pilsoņi ir atbildīgi par valsti, kādu viņi ir uzbūvējuši. Cilvēkiem, kuriem ir miljardi, plaši kontakti, iespējas, zināšanas varēja un viņiem vajadzēja, nevis plātīt rokas, ka neko Putinam nepadarīsi, bet gan kaut ko darīt lietas labā un darīti to jau kopš 2000.gada.

dievturis Skolnieciņš
dievturis Skolnieciņš

Šodien ir 25. marts – Māras diena. Šī diena ir par godu nāves un dzīvības Dievietei Mārai. Nāves un dzīvības Dieviete Māra ir paši pazīstama latvju tautas dzīvesziņā (dievturībā). Viņa uztur līdzsvaru dabā. Līdzsvaru starp nāvi un dzīvību. Dieviete Māra izskatās kā jauna, slaida sieviete ar sniegbaltu ādu un melniem, kā naksnīgas debesis, matiem. Viņas acis ir melnas kā nakts tumsa. Viņas rokās ir ass sirpis. Viņa ir tērpta melnās, baltās vai arī tumši zilās drānās. Dievietei Mārai ir dažādas izpausmes un dažādas formas. Dievietei Mārai ir raksturīgas divas savstarpēji pretējas izpausmes: Māra – Veļu Māte un Māra – Zemes… lasīt vēl »

vecā vīzda freiberga
vecā vīzda freiberga

Kas tās pa zīmēm? $ un € vo tās i zīmes, £ ¥ shitās ar

daudzdievis Skolnieciņš
daudzdievis Skolnieciņš

Diemžēl senlatvju spēka zīmes nav pieejamas unikoda UTF-8 standartā, tāpēc es tās nevaru pievienot tekstā.
Es izmantoju to, kas ir pieejams unikodā.

daudzdievis Skolnieciņš
daudzdievis Skolnieciņš

Senlatvju spēka zīmes ir pieejamas tādos Mircrosoft Word fontos kā Latvju Raksti A TL un Latvju Raksti B TL. Bet tie ir tikai fonti ar pagaidu formatējumu. Lai saglabātu tekstu nemainīgu, to ir jāformatē kā attēlu pdf vai jpg formātā.
Paldies Dieviem, skandināvu rūnas ir unikodā.

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Cerams, ka viss būs labi.

sunc
sunc

Lai brauc uz senču Dzimteni. Uz Latviju! Atgriežas senču īpašumos.

latvets levic
latvets levic

Man lieks viņ dzimten ir israel

Romualds
Romualds

Vai kāds balts un pūkains :) Viņš izmanto slāvu iemīļoto taktiku – pat neskatoties uz dzelžainiem pierādījumiem viņai vanai, apgalvo pretējo un saka – bet tu pamēģini pierādīt!

sunc
sunc

Tu no laventu karginu puses?