Liepnieks: Vēl dažas replikas par 220 milj.eiro iepirkumu

Par Aizsardzības ministrijas noslēgto 220 miljonu eiro līgumu ar Rojas vidusskolas ēdinātāju par pārtikas piegādi Latvijas armijai vēl dažas pārdomas pauž rakstnieks un politisko procesu vērotājs Jurģis Liepnieks.

Kā jau vēstījām, šajā stāstā viss ir “skaists” – pusslepens konkurss, kura rezultātus paziņo piektdienas vakarā pirms Ziemassvētkiem, un kur no pieciem pretendentiem uzvar necils uzņēmums ar pāris automašīnām, iegūstot līgumu par 220 miljoniem. Uzņēmuma īpašnieki mums jau ir zināmi no kovidlaika skandāliem.

Detalizēti par šo visu var izlasīt Katrīnas Iļjinskas rakstā žurnāla Forbes februāra numurā.

Te jāatgādina ar Latvijas armiju saistīts skandāls 2022.gada rudenī: tiesībsargājošām un valsts drošības iestādēm un ministru prezidentam adresētu trauksmes cēlēju iesniegumā video formā saistībā ar noziedzīgām shēmām, kas apdraud valsts drošību un kurās vairākkārtīgi sadārdzinātos iepirkumos bez konkursa tiek izšķērdēti iespaidīgi budžeta līdzekļi, tiek apsūdzēti aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP), Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons un viņa vietnieks nodrošinājuma jautājumos Mārtiņš PaškēvičsTrauksmes cēlēja iesniegumā tiesībsargājošām iestādēm aizsardzības ministru un augstas ministrijas amatpersonas apsūdz noziedzīgas shēmas īstenošanā – Puaro.lv.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
DLub
DLub

Bet līgums taču ir publiskots. Ar to var iepazīties elektronisko iepirkumu sistēmā. Lūk te – https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/93696 sadaļā Dokumenti (aktuālie) līguma dokuments ir lejuplādējams.

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Šobrīd lapa nestrādā. Notiekot “darbi”.
Laikam aizmirsuši root parolim nespēj galīgi izdzēst to iepirkumu

Aldis
Aldis

Brēmaņa telegram kanālā skatījos ka tas iepirkuma uzvarētājs ir Kariņa kaimiņš Rojā, bet ne tai mājai kas viņam pie jūras, bet citai arī Rojā. Baigi aizdomīgi ka par šo iepirkumu diezgan liels klusums visos lsm.lv delfi.lv, tvnet.lv. Kā arī Spriņģe no rebaltica vai recheck arī klusē, neveic nekādu žurnālistikas izmeklēšanu, kā arī žurnālisti kas saņēmuši ordeņus žurnālistikā arī klusē. Vienīgi Liepnieks par šo runā. Kādus secinājumus var izdarīt? Es izdaru secinājumu ka visi lielie mediji, visi recheck, rebaltica izplata tikai tādu viedokli un ziņas kas vajadzīgs valdībai, vienotībai, kariņam, un ar šādām shēmām visa sistēma iegūst sev līdzekļus, tāpēc arī… lasīt vēl »