Latvija aizņēmusies ASV kapitāla tirgū 1,25 miljardus dolāru

Arvils Ašeradens
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV)

Latvija ASV kapitāla tirgū aizņēmusies 1,25 miljardus ASV dolāru (apmēram 1,15 miljardus eiro), liecina Valsts kases publiskotā informācija.

Paziņojumā teikts, ka trešdien, 22.maijā, Latvija ir izcenojusi 10 gadu obligācijas 1,25 miljardu ASV dolāru apmērā, pēc 12 gadu pārtraukuma atgriežoties ASV kapitāla tirgū, lai paplašinātu investoru bāzi un nodrošinātu plašākas aizņemšanās iespējas ar izdevīgiem nosacījumiem nākotnē.

Jaunās 10 gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2034.gada 30.jūlijā izcenotas ar kredītriska uzcenojumu 83 bāzes punktu apmērā virs etalona likmes jeb ASV Valsts kases obligācijām, ienesīgumu 5,252% un kupona likmi 5,125%.

Lai novērstu valūtas risku, vienlaicīgi ar obligāciju emisiju ir noslēgts valūtas mijmaiņas darījums, faktiskās valsts parāda saistības pārvēršot eiro. “Attiecīgi ASV dolāros denominētu obligāciju efektīvā procentu likme pēc mijmaiņas darījuma ir zemāka nekā līdzīga termiņa aizņemšanās izmaksas eiro,” atzīmē Valsts kasē.

Emisijas vadošās bankas bija “Crédit Agricole CIB”, “Citi”, “Goldman Sachs Bank Europe” un “J.P. Morgan”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
sadists
sadists

Tā kā skaidrojuma par izlietošanu nav, tad tā nauda ir zagta un valdībai jāpārceļas uz cietumu.

sola
sola

Izrāviens! Vienotība rullē- šogad jau visma ztrešais lielākais aizņēmums. Vēl taču var turpināt izsaimniekošanu un atkarības palielināšanu padomju varas un nomenklatūras nostiprināšanas vārdā. Kā var nemaksa’t to miljonus, ja solās pareizi balsot?

###
###

А что так мало? Всего лишь один миллиард…. Теряют хватку

Skaidrīte
Skaidrīte

Kā valdība var tā bez konkrēta mērķa, bez nepieciešamības, bez analīzes, bez diskusijām sabiedrībā tik vieglprātīgi aplaupīt Latvijas tautu un mūsu bērnus????? Paskatieties ministru un Saeimas deputātu amatpersonu deklarācijās, visiem ir uzņēmumu akcijas, fondi, noguldījumi ASV bankās, uzņēmumos, fondos un t.t.. Vai mēs varam uzticēties tādiem cilvēkiem, kas sēžot uz Latvijas nodokļu maksātāju naudas savus brīvos līdzekļus iegulda citu valstu ekonomikā, attīstībā un t.t.t. Es domāju, ka tādiem cilvēkiem ir jāveido savs bizness un tad tu savu nopelnīto naudu vari ziedot Gruzijai, Ukrainai, Moldovai vai iepirkt ASV uzņēmumu daļas un t.t.t.

###
###

Они изначально были нелатышами , а американцами … Потому и держат деньги за границей

Derdz
Derdz

Pipec! Cik ilgi aizņemies, tas ved uz atkarību no aizdevējiem un pārņemšanu, bankrotu, utt, var iestāties, vai nesaprot aizņemšanās nav risinājums lv saimniecības attīstībā utt,mugurkaula. Tas nav nirmali

Gada glezna
Gada glezna

Ierēdniecībai, kas balso par, JV beidzot ir jāpielec, ka šāda aizņemšanās rada nestabilitāti. Tas drīzumā novedīs pie defolta, un tad ierēdņiem vispār algas nemaksās.

Roberts
Roberts

Ierēdņi pus gadu cītīgi strādā pie valsts budžeta veidošanas, kas rezultējās ar Budžeta likumu, ko pieņem Saeima. Bet tagad Vienotības izstrādājums aizņemas naudu miljardiem. Katrs aizņemtais miljards ar procentu likmi 5.6% ir 1000 eiro uz katru Latvijā strādājošo un 56 eiro ikgadējais procentu maksājums no 1 000 eiro. Kas ir pilnvarojis Siliņu tā rīkoties???? Tas ir rupjš likuma pārkāpums, par Siļiņas kabinetam būtu jāsēž cietumā. Un Vienotības valdība jau ir aizņēmusies 14 miljardus eiro. Kādas summas no LV budžeta tiek maksātas procentos ik mēnesi, ik gadu??? Tā ir mūsu bērnu nauda, skolotāju, robežsargu, policistu, pensionāru nauda!!!!!