Korupcija Latvijā katram iedzīvotājam no maka izvelk vairāk par 100 eiro

korupcija

Korupcija Latvijā katram valsts iedzīvotājam gadā nodara zaudējumus vidēji 160 eiro apmērā, piektdien preses konferencē, informējot par kampaņu “Nozieguma pēdas nevar atmazgāt”, sacīja Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieka pienākumu izpildītājs Toms Platacis.

FID veicis pētījumu, kurā secināts, ka vairāk nekā 70% sabiedrības saprot, ka korupcija un citu veida finanšu noziegumi negatīvi ietekmē sabiedrību un valsti kopumā. Turpretī trešā daļa Latvijas iedzīvotāju ir gatavi nesamaksāt nodokli vai nopirkt bez akcīzes uzcenojuma cigarešu paciņu, vai arī uzdāvināt kādu summu kādai personai, lai iegūtu sev vajadzīgo labumu.

Viens no kampaņas mērķiem ir savilkt kopā lielo noziedzību ar ikdienišķu sabiedrības dzīves līmeni un izdomāt, kā to samazināt vai novērst.

Platacis uzsver, ka sabiedrībā bieži valda uzskats, ka pateicība ārstam vai kādam citam nenodara ļaunumu sabiedrībai vai valstij. Saskaitot visus lielos korupcijas skandālus, kā arī ikdienišķas “pateicības”,  korupcija Latvijas iedzīvotājam izmaksā aptuveni 160 eiro gadā, teica Platacis.

Platacis norāda, ka nevar komentēt kā tieši veidojās metodoloģija, ar kuras palīdzību var nonākt pie šādas summas, bet uzsver, ka tā aprēķināta, ņemot vērā vidējos zaudējumus katram Latvijas iedzīvotājam.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jānis
Jānis

Muļķības! Nozagta tiek vairāk par pusi algas – to nozog valsts, nosaucot par nodokļiem, un kas skumjākais – to iztērē idiotiskiem/bezjēdzīgiem mērķiem.

Sanka
Sanka

bet citiem ieliek un tad jau nav nekādas starpības, kas dzīvo no algas līdz algai — uztraukus jau te tikai lieo algu saņēmējiem – bet tiem 100€ ir pilnīgs nieks, tā teikt pat tējiņai nesanāk

Pļešs
Pļešs

Jocīgi, ka vadītājs nespēj atbildet par metodoliģiju. Znotiņa gan uz visu varēja atbildēt.

Krišnaīts Kariņš
Krišnaīts Kariņš

Viņš jau nav vadītājs. Bet ja turpinās tēlot muļķi tad viņam ir lielas izredzes par vadītāju kļūt. Ja viņš ir idiots, tad pilnīgi noteikti viņš būs vadītājs. Muļķi vai kretīni vadošos amatos šobrīd valstij ir vajadzìgi. Neviens normāls jau neparakstīsies lielo uzņēmjmu privatizācijai

dumjš kariņš un vēl dumāks levits
dumjš kariņš un vēl dumāks levits

Labi, ka ir tāds Finanšu izlūkošanas dienests. Ko mēs bez viņiem darītu? Veikts pētījums par to, ka daļa cilvēku gatavi pirkt nelegālās cigaretes!!! Tas tik ir pētījums!!! Nobela prēmiju FIDam!!! Lai turpina izmeklēt. Pēc 10 gadiem varbūt aizraksies, ka cigaretes nelegāli ieved no Baltkrievijas.

vilku barā
vilku barā

Es jau sen esmu samierinājies ka pie mums tā ir, un skatos, kā to izmantot par labu. Korupcija jau nav nekas slikts, jāprot tik izmantot.

prorabs
prorabs

Vai ir pieplusots, kaitējums no koruptīvo darbību sekām? Nez , vai ir skolas, kurām nav skolotāju un reizēm arī skolēnu, bet nez ko gauži smaidīgi būvju pasūtītāji un tos pārstāvošie “politjumti”? Nez kā ir ar slimnīcu nepārtaukto remont – būvniecības lentītgiešanas bumu? Nez ko visi vaid , ka nav naudas kā Emiratos vai Amerikā?

Šauracis
Šauracis

FID ir beidzis apkarot naudas atmazgāśanu. Tagad nodarbosies ar korupcijas novēršanu un apkarošanu. Ģeniāla transformācija!