Jaunzemes paspārnē noziegumi kļūst masveidīgi: KNAB pieķēris desmitus VID darbinieku, kuri nelikumīgi ieguvuši informāciju no datubāzēm

Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Pašreizējās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes paspārnē dažāda līmeņa noziegumi ir kļuvuši masveidīgi, – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) publiskojis ziņas par tā fiksētajiem pārkāpumiem pagājušajā gadā, un no šiem datiem izriet, ka desmiti VID darbinieku ir pieķerti, nelikumīgi iegūstot informāciju no datubāzēm.

Kopumā KNAB informācijā par VID darbiniekiem, kuri pieķerti dažādos pārkāpumos, ir minētas 43 personas, bet visizplatītākais pārkāpums ir aprakstīts šādi: „Ieguva informāciju no VID informācijas sistēmas (datubāzes), kas nebija nepieciešama valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanai vai konkrētu darba uzdevumu pildīšanai, tādējādi nonākot interešu konflikta situācijā.”

Šādā pārkāpumā ir pieķerti kopumā 30 VID darbinieki, bet, ņemot vērā KNAB regulāri demonstrēto mazspēju, nav nekādu šaubu, ka notvertie pārkāpēji, kas savām vajadzībām rakņājušies par personu datiem, ir tikai pati īstā aisberga virsotne. Turklāt šādām noziedzīgām darbībām risks nav liels arī pieķeršanas gadījumā, – kā izriet no KNAB datiem, pieķertajiem sliktākajā gadījumā tiek piespriesta dažu simtu eiro soda nauda, kas bieži vien ilgstoši netiek nomaksāta.

Taču patiesībā šis ir viens no izplatītākajiem noziegumiem VID, – I. Jaunzemes paspārnē darbinieki nodarbojas ar dažādu sensitīvu datu noskaidrošanu pēc noziedznieku vai uzņēmēju konkurentu pasūtījuma vai arī tos vienkārši pārdod. Pašlaik I. Jaunzemei jau ir nosūtīts informācijas pieprasījums šai sakarā, savukārt finanšu ministram, I. Jaunzemes „politiskajam jumtotājam” Arvilam Ašeradenam – kārtējie jautājumi par iecietīgumu saistībā ar VID plaukstošo noziedzību un pasūtījuma lietām.

Ziņas par visiem KNAB pērn pieķertajiem VID darbiniekiem aplūkojamas ŠEIT.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Pietiek

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


9
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
darba meklētāja
darba meklētāja

nesen zvanīju ,,vidam,, ,konkretizēt likumdošanu ,vai var pusslodzi strādāt,ja ir invaliditātes grupa,man atbildēja,nē,jums ir jānoformē pašnodarbinātā status……bet,izrādās, likums atļauj 4. stundas strādāt uz pusslodzi….,tad cik kompetenti darbinieki tur strādā?!

Prezidenta kundze
Prezidenta kundze

Latvāņiem vairāk būtu jādomā par nāvi un kā mierpilni un cieņpilni atbrīvot dzīvestelpu vitālākām tautām

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Nu kādu valdību pajolu tautele ievēlēja, tādu arī “valsts aparātu” tā valdība iecēla. Sūdasmadzenes – brīvībasdzērāji.

vecā vīzda freiberga (hermanoviča)
vecā vīzda freiberga (hermanoviča)

Latkrievija dzērāju topā Europā ir 1 vietā. Esam diženi un vareni. Tā radās tauta, kas dzied

Mjā
Mjā

Kad biju bezdarbniekos un VID sāka mani vajāt par veciem parādiem, man sāka nākt kredītu piedāvājumi, katru dienu desmit vismaz. Jau tolaik visi runāja, ka VID piegādā informāciju kredītiestādēm.

LIEMENIS
LIEMENIS

Šitie kriminālie kretīni, lai mūs apkrāptu, sadarbojas gan ar BANKĀM, gan ar mūsu nelietīgo tiesu.

Pisuārs
Pisuārs

Ašerādenam tagad būtu jāatlaiž Jaunzeme un pašam jādemisionē, jo pie tādas nelikumību masveidības VID nekas cits nav pasākams.

Drausmīgi
Drausmīgi

Ne nu atlaidīs, nekā. Par tādiem noziegumiem būtu jāliek cietumā

Ašerūdens
Ašerūdens

Klusums , tikai klusums patīk man un astoņkājim !