Igaunijas valdības darba grupas atskaite par kodolenerģiju Igaunijā

elektrība

Dr. Agris Auce

Elektrība nepieciešama jebkurā mūsdienu dzīves nozarē, tā ir būtiski svarīga mūsu veselības un dzīvības uzturēšanai. Droša, nepārtraukta un stabila pieeja pie enerģijas ir nepieciešama, lai nodrošinātu veselības aprūpes sistēmas darbību. Savukārt stabila elektrības piegāde par saprātīgu un konkurētspējīgu cenu ir visas nācijas nākotnes labklājības un tautsaimniecības pamats.

Turpretī elektrības pieejamības apgrūtinājumi vai tās liela cena nozīmēs Latvijas tautsaimniecības nopietnus apgrūtinājumus un Kariņa iesākto, bet Evikas Siliņas turpināto Latvijas atpalicības un nācijas sabrukšanas procesa drošu un paredzamu turpinājumu ar arvien tālāku atpalicību un iedzīvotāju skaita turpmāku samazināšanos.

Mēs šobrīd Latvijā redzam pilnīgu nopietnu diskusiju iztrūkumu gan no Evikas Siliņas administrācijas puses, gan no par energoapgādi atbildīgās Klimata un Enerģijas ministrijas puses.

Apstākļos, kad VISAS Latvijai tuvākās zemes un VISAS Ziemeļvalstis ir uzsākušas atomelektrostaciju būves procesus, izlikties, ka enerģijas un elektrības apgādes jautājumus varēsim risināt bez nopietnas kodolenerģijas izmantošanas, ir vienkārši muļķīgi un mūsu zemei postoši. (Bet tas jau nešķiet svarīgi mūsu premjerei, kura ar Valsts prezidentu apspriež Mārča Judža laulības problēmu, bet nevis nākotnes energoapgādi vai vērtspapīru tirgus faktiski bezcerīgo atpalicību Latvijā Andreja Leiboviča nelikumīgo un, ļoti iespējams, noziedzīgo darbību ar AS Olainfarm rezultātā).

Igaunijā ar parlamenta lēmumu izveidotā valdības darba grupa ir sagatavojusi ziņojumu par kodolenerģijas izmantošanu Igaunijā, kas paredz vienas vai vairāku mazo modulāro reaktoru (SMR) būvi Igaunijā.

Latvijas tā saucamie mediji un “sabiedriskie” mediji turpina izlikties, ka nekas nenotiek. Tāpēc publicējam portāla vesels.lv tulkoto Igaunijas valdības darba grupas atskaiti par kodolenerģiju Igaunijā:
 https://vesels.lv/wp-content/uploads/2024/01/Kodolenergijas-darba-grupas-zinojums.pdf.

Interesenti var paši iepazīties ar ziņojumu Igauņu valodā Igaunijas valdības mājaslapā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
paldies nē
paldies nē

nez kas mainījies — kā nav kodolstacijai pretim ievērojama patēriņa, tā nav. Kur liks kodolatkritumus un cik maksās to glabāšana miljonu gadu arī netiek teikts. parasts naudas atmazgāšanas nī projekts. Enerģijas ekonomija joprojām ir pirmā racionālā izvēle.

brīvais tirgus
brīvais tirgus

Kāpēc pirms 14 gadiem elektrība bija lēta, bet tagad ir dārga? Man nav vajadzīgas biržas, “zaļā enerģija”, OIK un visi pārējie spekulanti, kuri ar skaistām idejām apzog cilvēkus. Man vajag kā bija toreiz. Jābalso par to partiju kurai programmā būs atjaunot veco sistēmu. Mani pilnībā apmierina Latvenergo monopols, Krievijas un Baltkrievijas elektrība, galvenais ka lēta. Kāpēc cilvēkiem jāmaksā par to ka stulbeņi slēdza Ignalinu, par kaut kādām mistiskām sankcijām, oik, zaļo enerģiju un biržu? 30 gados ir pārdota sava valsts, bija sava elektrība, tagad no zviedru kungiem dārgi jāpērk savos hesos lēti saražotā elektrība, un tie saucās rietumu partneri. Ienaidniekus… lasīt vēl »