Eksports uz Krieviju janvārī audzis par 3,3%

konteineri

Šī gada janvārī eksports uz Krieviju, salīdzinot ar 2023.gada janvāri, pieauga par 3,3% un veidoja 87,8 miljonus eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes informācija.

Savukārt uz Baltkrieviju eksports samazinājās par 45,5% un bija 9,7 miljoni eiro, bet uz Ukrainu – par 40,6% un bija 21,2 miljoni eiro.

Imports šajā periodā no Krievijas samazinājās par 7,4% un veidoja 56 miljonus eiro, no Baltkrievijas – par 3,2% un bija 14,6 miljoni eiro. Savukārt no Ukrainas imports pieauga par 17,6% un bija 24,5 miljoni eiro.

Eksporta pieaugumu uz Krieviju 2024.gada janvārī, salīdzinot ar 2023.gada janvāri, visvairāk ietekmēja tekstilmateriālu un tekstilizstrādājumu eksporta pieaugums par 7,3 miljoniem eiro jeb 95,2%.

Savukārt eksporta samazinājumu uz Ukrainu galvenokārt ietekmēja minerālproduktu eksporta kritums par 9,5 miljoniem eiro jeb 84,9%, bet uz Baltkrieviju – optisko ierīču un aparatūras eksporta samazinājums par 3,6 miljoniem eiro jeb 92,6%.

Šī gada janvārī, salīdzinot ar 2023.gada janvāri, importa pieaugumu no Ukrainas galvenokārt ietekmēja augu valsts produktu importa pieaugums par 1,4 miljoniem eiro jeb 63,7%. 

Savukārt importa samazinājumu no Krievijas visvairāk ietekmēja minerālproduktu importa kritums par 5,8 miljoniem eiro jeb 23,1%, bet no Baltkrievijas – mehānismu, mehānisko ierīču un elektroiekārtu importa samazinājums par 1,5 miljoniem eiro jeb 72,8%.

Avots: nozare.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
vārds*
vārds*

Mērgļi :( :( :(

Jeblonskis
Jeblonskis

Nu bet!
Ja to Pūķinu neuzturēs, ta viš nosprāgs bada nāvē.
Šitās visas valdības uztur Pūķinu, jo cenšas nosmelt mazu €.

P.s. Zeļenskis ir Jermaka peģiks, un viņi visi ir perverti.