Cik pelna un tērē VID vadītāja Ieva Jaunzeme

Ieva Jaunzeme

Valsts un pašvaldību ierēdņiem algu palielinājums izriet no viena aspekta – minimālās algas lieluma valstī. Un raugi, no nākamā gada minimālo algu tiek plānots palielināt no esošajiem 430 eiro uz 500, kas nozīmē, ka visiem ierēdņiem, valsts un pašvaldību darbiniekiem algas pieaugs par vidēji 16,27 procentiem.

Izņēmums noteikti nebūs arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kuras pārraudzībā būs nodokļu iekasēšana arī no privātajiem uzņēmumiem. Pēc “Kas Jauns” aplēsēm, Jaunzemes alga no nākamā gada palielināsies par teju 615 eiro mēnesī, kas gada izteiksmē būs gandrīz 7375 eiro.

Palielina uzkrājumus


Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kā vēstīts viņas iesniegtajā amatpersonas deklarācijā par 2019. gadu, viņa pērn par VID vadīšanu no 2019. gada 11. februāra atalgojumā saņēmusi 42 857 eiro.

Sarēķinot kopā visas Jaunzemes nostrādātās dienas (ja pieņemam, ka viņa nostrādājusi pilnas darba stundas), tad viņas atalgojumam par darbu VID bija jābūt aptuveni 40 393 eiro lielam. Tomēr amatpersonas deklarācijā Jaunzeme uzrādījusi par aptuveni 2464 eiro lielākus ienākumus, kas varētu nozīmēt – viņa par VID vadīšanu pie pamatalgas saņēmusi vairāku tūkstošu eiro lielu piemaksu.

Kopumā Jaunzeme pērn ir nopelnījusi 50 548,4 eiro, no kuriem 42 857 eiro ir par VID vadīšanu, 7410,60 eiro saņēmusi par darbu Ekonomikas ministrijā, kur viņas pēdējā darba diena bija 2019. gada 8. februārī, tāpat saņēmusi pabalstu no VSAA 273,12 eiro apmērā un 7,57 eiro procentos no “SEB Banka” par naudas uzkrājumiem bankā.

Kopumā Jaunzemes ikmēneša ienākumi pērn mēnesī ir bijuši vidēji 4210 eiro, un tie ļāvuši viņai palielināt bezskaidras naudas uzkrājumus bankā par 8441,63 eiro.

Attiecībā uz VID ģenerāldirektores deklarētajiem ieņēmumiem ir gan jāatzīmē, ka tie ir bruto ienākumi, līdz ar to izriet, ka viņas reālie ienākumi “uz rokas” ir krietni mazāki, kas varētu būt aptuveni 2950 eiro, ja pieņemam, ka Jaunzemes apgādībā ir viens bērns. Tātad Jaunzeme, saņemot nepilnus 3000 eiro lielu mēnešalgu, katru mēnesi ir tērējusi aptuveni 2100 eiro.

Jaunzeme savā deklarācijā norādījusi, ka viņai īpašumā ir dzīvoklis Rīgā, pilngadīgs dēls Artūrs, kā arī zināms, ka VID vadītājai ir arī nepilngadīga atvase. Jaunzemes bērnu tēvs ir ilggadējs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) Juridiskā un licencēšanas departamenta vadītājs un FKTK padomes loceklis Gvido Romeiko. Kā Jaunzeme norādījusi savā 2018. gada amatpersonas deklarācijā, viņai ar Romeiko vismaz 2018. gadā ir bijusi kopdzīve un viņa dzīvojusi Romeiko dzīvoklī.

Cik pelna Romeiko?

Pēc FKTK reorganizācijas Romeiko amatu iestādes padomē nesaglabāja un tagad ieņem tāpat ļoti ietekmīgo FKTK Juridiskā un licencēšanas departamenta vadītāja amatu. Romeiko pērn piederēja dzīvoklis Rīgā, zeme kopīpašumā Rīgā un zeme Liepājā. Pagājušajā gadā par darbu FKTK nopelnījis 77 391,67 eiro, saņēmis pabalstu no VSAA – 760,59 eiro, guvis citus ienākumus no kādas fiziskas personas Gunas Varslavānes 2000 eiro apmērā, kā arī saņēmis procentus no “Swedbank” četru centu apmērā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar