81% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka nodokļi ir par augstu

nodoklis

Latvijā kopumā 81% iedzīvotāju uzskata, ka nodokļi ir par augstu, liecina pētījumu kompānijas SKDS jūlijā veiktās aptaujas dati.

Tostarp 38% iedzīvotāju uzskata, ka nodokļi, kurus maksā viņi paši, ir stipri par augstu. Vēl 43% aptaujāto uzskata, ka nodokļi ir vienkārši par augstu. Kopumā 81% iedzīvotāju uzskata, ka nodokļi ir par augstu.

Tikai 12% aptaujāto uzskata, ka nodokļi Latvijā ir apmēram atbilstoši.

Nodokļu slogu kopumā par pārāk augstu uzskata 46% aptaujāto, vienkārši par augstu – 41%, bet 10% aptaujāto šķiet, ka nodokļu slogs ir atbilstošs.

Starp cilvēkiem ar lieliem ienākumiem nodokļu slogs stipri par augstu šķiet 16% aptaujāto, bet vienkārši par augstu – 20%.

Vienlaikus starp cilvēkiem ar augstiem ienākumiem 18% aptaujāto norādījuši, ka nodokļu slogs ir par zemu, bet 9% – stipri par zemu. 23% uzskata, ka nodokļu slogs ir atbilstošs.

Starp cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem 30% uzskata, ka nodokļu slogs ir stipri par augstu, 44% – vienkārši par augstu, bet 18% domā, ka nodokļu slogs ir atbilstošs. Šajā grupā 2% uzskata, ka nodokļu slogs ir par zemu.

Savukārt starp cilvēkiem ar maziem ienākumiem 52% uzskata, ka nodokļu slogs ir stipri par augstu, 36% – vienkārši par augstu, bet 7% domā, ka nodokļu slogs ir atbilstošs.

SKDS aptauju veikusi jūlijā, aptaujājot 1000 iedzīvotājus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Cik % balsoja par šo valdību?

ērce
ērce

Tiem ar viszemāko ienākumu, nodokļi ir par augstu. Tiem ar vislielāko ienākumu, nodokļi ir par zemu.

Jefiņš
Jefiņš

Nodokļi vienmēr liekas par augstu, bet jāatceras, ka 30% no Siliņas midisvārkiem vēl ir visai pieklājīgi, bet 30% no jebkura TV studijā staigājoša mini jau ir pornogrāfija.