Tikai idioti izšķiež laiku draugiem, secināts pētījumā

zinātnieki

Cilvēkiem ar augstu IQ līmeni nevajadzētu tērēt daudz laika saskarsmei ar draugiem.  Tā secinājuši Singapūras Menedžmenta universitātes (Singapore Management University) un Londonas Ekonomikas un politisko zinātņu skolas (The London School of Economics and Political Science) zinātnieki. Pētījuma rezultāti publicēti izdevumā British Journal of Psychology.

Pētījuma pamatā ir tā dēvētā “savannas laimes teorija”. Izvirzītā hipotēze un pētījuma rezultāti sakņojas cilvēces pirmsākumos. Mednieku un augu vācēju dzīvesveidā, kad cilvēki dzīvoja ciltīs un apmetnēs, kas vairāk līdzinājās maziem ciemiem nevis lielām pilsētām. Pētījuma autori raksta: “Situācija un apstākļi, kas varēja uzlabot mūsu senču apmierinātību ar dzīvi, joprojām var ietekmēt to, cik apmierināti mēs esam ar dzīvi šodien.”

Pētījuma veicēji, evolūcijas psihologi  Satoši Kanazava (Satoshi Kanazawa) un Normens Lī (Norman Li), nolēma noskaidrot, kā cilvēka apmierinātību ar dzīvi un laimes sajūtu ietekmē draudzība.

Laika posmā no 2001.līdz 2002. gadam National Longitudinal Study of Adolescent Health aptaujāja piecpadsmit tūkstošus 18 līdz 28 gadus vecus amerikāņus.

Pēc datu analīzes un rezultātu apkopošanas atklājās divas galvenās tendences. Pirmkārt, pilsētu iedzīvotāji kopumā ir nelaimīgāki par tiem, kas dzīvo laukos. Otrkārt, cilvēki ir vairāk apmierināti ar dzīvi, ja sociālā mijiedarbība ir lielāka.

Viens no pētījuma svarīgākajiem secinājumiem pamatīgi izbrīnīja zinātniekus. Tas bija šāds – ļoti inteliģenti cilvēki ir neapmierinātāki ar dzīvi tad, ja viņiem nākas vairāk laika pavadīt kopā ar draugiem.

“Blīvās apdzīvotības ietekme uz apmierinātību ar dzīvi bija divas reizes lielāka cilvēkiem ar zemāku IQ līmeni nekā tiem, kuriem IQ līmenis augstāks. Inteliģenti cilvēki jutās daudz nelaimīgāki, ja draugu kompānijā uzturējās ilgāk un biežāk.”

Pētījumu centra Brookings Institution eksperte Kerola Greiema pētījuma rezultātus skaidro tā. Cilvēki ar augstāku intelektu un prāta spējām nevēlas lieki izšķiest savu laiku kontaktējoties ar draugiem, jo koncentrējas uz citiem svarīgākiem ilgtermiņa mērķiem.

Jeb citiem vārdiem runājot, tikai idioti izšķiež laiku kontaktējoties ar draugiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

2 Komentāri on "Tikai idioti izšķiež laiku draugiem, secināts pētījumā"

avatar
Kārtot pēc:   jaunākie | vecākie | populārākie
Glossifictele
Glossifictele

Āmurikāņi ir āmurikāņi, saskaloti nūģi. Mums ar to nav nekas, ko darīt. Absolūti nederīga un nevajadzīga informācija.

jjj
jjj

Pirmā iemaksa par labu auto jau šogad? Izsmalcināta rotaslieta mīļotajai sievietei, dāvanas tuviniekiem, traka Jaungada ballīte draugu lokā un nedēļas atvaļinājums kādā no slēpošanas kūrortiem? Tu arī to vari! Piepildi savus slēptākos sapņus.

wpDiscuz