Jogas piekopēja Filisa Sjūza (92): Nekad nesakiet – man nav laika!

joga Filipa Sjūza (92)

Jogas, dejotāja un vienkārši aktīva dzīvesveida piekopēja Filisa Sjūza (Phyllis Sues), kurai jau apritējuši 92 gadi, atzīst – lai kļūtu tāda, kāda ir šobrīd, bija jānomaina trīs profesijas un jānodzīvo dzīve. Šobrīd viņa skaidri zina, ko spēj, un viņai tas ļoti patīk. Taču, lai būtu tāda, kāda ir Filisa, ik dienu ir jātiecas, jāvēlas un nedrīkst baidīties. Līdz 85 gadu vecumam es tāda nebiju, atzīst spriganā sieviete, kuru par večiņu nodēvēt nav iespējams.

Jogas un tango nodarbības, lidojumi uz trapeces un lēkšana ar lecamauklu – es nekad nedomāju, ka varētu ar to kādreiz nodarboties, un tomēr šis viss „mani atrada” tad, kad biju sasniegusi jau ievērojamu gadu skaitli, stāsta Sjūza.

 

Joga-filipa-sjuza-PhyllisSues3

„Šīs sarežģītās nodarbes ir tieši tas, no kā dzīvē esmu guvusi visvairāk. Trapece lika man iepazīt poēziju, es sāku rakstīt blogu. Bet dejojot tango, es sāku tam sacerēt mūziku. Un es nemūžam necerēju, ka reiz sākšu nodarboties ar jogu, tomēr tas notika, kad draudzene mani aizveda sev līdzi un nodarbību.

Tur bija ļoti karsts un daudz ļaužu, tāpēc pirmā reakcija man bija noliedzoša. Taču pēc īsas sarunas ar jogas skolotāju un tikai piecu minūšu meditācijas es pirmoreiz dzīvē nostājos jogas „suns ar purnu lejā” pozā, un mans ķermenis it kā teica: „Pag’, pag’, man tas patīk…”. Mans ķermenis bez grūtībām to paveica. Un, protams, tas bija sākums neticami spilgtam un iespaidīgam ceļojumam, kurā esmu vēl joprojām, un turpināšu to vēl daudzus gadus.

Es praktizēju jogu, lai dzīvotu, un dzīvoju, lai nodarbotos ar jogu. Katru dienu es sāku ar 45 minūšu ilgu vingrināšanos. Tā es iekustinu visus savus muskuļus, stiprāks kļūst mans prāts un ķermenis. Jā, protams, ir daudz citu veidu, kā trenēt ķermeni, taču, manuprāt, nav nekā tik visaptveroša, kā joga”.

joga Filisa Sjūza

Nekad nesakiet: „Man nav laika!”

Tie ir meli. Nav laika – tas ir slikts aizbildinājums, kas neļaus jums justies labāk un dzīvot ilgāk.

Un vēl man patīk no rītiem palēkāt ar lecamauklu. Tas stimulē visu ķermeni. Sāciet pavisam lēnā tempā un lēkājiet tikai minūti, pēc tam – divas, un tā tālāk. Galu galā, ja jūs esat tikpat apsēsts cilvēks, kā es, lēkājiet veselas sešas minūtes! Un es varu jums apsolīt, ka būsit izbrīnīti, cik izturīgs esat. Un neklausiet tiem, kas saka, ka mūsu gados lēkāt ar lecamauklu ir veselībai bīstami! Es jau divus gadus lēkāju un nejūtu absolūti nekādu diskomfortu. Jūs tikai iedomājieties, kā lēkšana ar lecamauklu iedarbojas uz sirds asinsvadu sistēmu, — sirds un plaušas saņem pamatīgu asins un skābekļa „spērienu”. Nekautrējieties, pamēģiniet! Es jums garantēju – jūsu dzīve būs garāka un veselāka.

 

Joga-filipa-sjuza-PhyllisSues2

Mans fantastiskais trio – joga, tango un lecamaukla

Piedzimstot jūs saņēmāt brīnišķīgu dāvanu – savu ķermeni. Tas ir vienīgais, kas jums dzīvē tiek dāvināts, tāpēc mīliet, cieniet un lolojiet to! Ieklausieties, ko tas saka, jo ķermenis runā un grib būt sadzirdēts.

Ticiet, regulāra un aizrautīga nodarbošanās ar jogu ir ilgas un veselīgas dzīves atslēga. Ir vērts pamēģināt. Un neaizmirstiet to darīt ar prieku. Jo citādi dzīve būs skumja.

Palūk, kā Filisa Sjūza dejo tango. Vai varat pateikt, ka šai sievietei ir jau 92 gadu?..

 Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: The Daily Mail

Jūs varētu interesēt

Populārākie raksti

Lasītāju viedokļi

Ierakstiet pirmo komentāru!

avatar
wpDiscuz