Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs: Rusiņa vajātās un nogalinātās sievietes advokāte izdarīja visu, kas bija viņas spēkos

Rozenbergs

Jēkabpils novadā ilgstoši vajātā un beigās nogalinātā sieviete, kā arī viņas advokāte bija izmantojušas visus pieejamos juridiskos un tiesiskos instrumentus, lai cīnītos pret šo netaisnību, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” norādīja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes (ZAP) priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Viņš uzsvēra, ka šis bija viens no retajiem gadījumiem, kad no cietušās puses tika izdarīts viss iespējamais, turklāt ilgākā laika periodā un regulāri. Advokāts piebilda, ka ir desmitiem un varbūt pat simtiem līdzīgu vajāšanas un vardarbības gadījumu, par kuriem neviens plašāk neuzzina, jo cietušie un viņu advokāti nav tik aktīvi un arī smagas sekas vēl nav iestājušās.

Līdz ar to konkrētajā Jēkabpils novada gadījumā “pārmest bezdarbību cietušajai pusei būtu ciniski,” komentēja Rozenbergs.

Viņš uzsvēra, ka, pretēji ģenerālprokurora Jura Stukāna paustajam intervijā žurnālam “Ieva”, advokāti nemēdz doties uz vizītēm pie ģenerālprokurora, jo tāda noteikti nav Kriminālprocesa likumā paredzētā kārtība.

“Neviens pants, neviena norma neparedz vēršanos pa tiešo pie ģenerālprokurora, lai viņš no saviem augstumiem atrisinātu šo vai jebkuru citu situāciju. Vēl jo vairāk arī praksē šādi nav pieņemts rīkoties,” apgalvoja Rozenbergs.

Uz jautājumu, kas, viņaprāt, ir vainojams tajā, ka tiesībsargājošās iestādes nespēj efektīvi pasargāt upurus no pāridarītājiem, kaut arī par draudiem un vajāšanu tiek laicīgi ziņots, ZAP priekšsēdētājs atbildēja, ka tās, visticamāk, ir sekas nepietiekamam finansējumam, no kā iekšlietu sistēma cieta ilgstoši. Viņš pauda cerību, ka nākotnē šī situācija mainīsies uz labo pusi.

Kā ziņots, ZAP vērsusies Tieslietu padomē, aicinot veikt pārbaudi par ģenerālprokurora Stukāna izteiktajiem pārmetumiem Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes juristei. Stukāns intervijā žurnālā “Ieva” kritizēja cietušās pusi, pārmetot, ka Jēkabpils novadā nogalinātās sievietes advokāte neesot gana aktīvi meklējusi sievietes aizsardzības iespējas.

Rozenbergs atzīmēja, ka advokātu vidū intervija raisījusi diskusijas un nonākts pie secinājuma, ka ZAP jāapspriež iesnieguma projektu Augstākās tiesas priekšsēdētāja Aigara Strupiša vadītajai Tieslietu padomei, kurā tiktu rosināta ģenerālprokurora izteikumu pārbaude atbilstoši Prokuratūras likuma normai par pieļautu apkaunojošu rīcību.

Potenciālā pārbaude negatīva atzinuma un Saeimas atbalsta gadījumā var beigties ar Stukāna atlaišanu, iepriekš norādīja Rozenbergs.

Tieslietu padome minēto ZAP lūgumu izskatīs piektdien, 16.jūnijā.

Avots: jauns.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Asais
Asais

Ja tā sieviete būtu aizbraukusi no valsts, viņa būtu dzīvā. Cita ceļa nebija, bet tas noteikti nevienam prātiņā neienāca…

zv adv
zv adv

Ja apdraudēta bija klientes dzīvība (un tā izriet no vēstules Stukānam), vai formāla atsauce uz “likums neparedz” [neaizliedz taču!] un “praksē nav pieņemts” [pasīva, vienaldzīga attieksme] ir vērā ņemami argumenti?

KĀPĒC?
KĀPĒC?

Advokāts rīkojās kā jau visi citi un aizstāv savu cunfti. Bet ”vainīgo” lomai noskatītas iekšlietas, kurām katastrofāli pietrūkstot finansējums. Taču man ir loģisks jautājums: ja iekšlietām finansējums netrūktu, tad tieši ko un saskaņā ar kuru normatīvo aktu viņas varētu darīt šādos gadījumos?

Cunfte
Cunfte

Nobarojies ruksis