Zolitūdes traģēdija: tiesa attaisno astoņus apsūdzētos; būvinženierim Sergetam seši gadi cietumā

Zolitūdes traģēdija

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa par vainīgu atzina būvinženieri Ivaru Sergetu un astoņus lietā  apsūdzētos attaisnoja, vēsta lsm.lv.

Attiecībā uz apsūdzētajām personām tiesa lēma:

  • Būvinženieri Ivaru Sergetu tiesa atzīst par vainīgu un nosaka brīvības atņemšanu uz 6 gadiem.
  • Arhitektu Andri Kalinku tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Veikala projekta būvekspertīzes veicēju Andri Gulbi tiesā attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītāju Staņislavu Kumpiņu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Būvuzraugu Mārtiņu Draudiņu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Bijušo Juridiskās nodaļas Būvniecības uzraudzības nodaļas eksperti Mariku Treiju tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Būvinspekcijas priekšnieka vietnieci Aiju Meļņikovu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • SIA “Maxima Latvija” darbinieci Innu Šuvajevu tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.
  • Bijušo Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietnieku Jāni Balodi tiesa attaisno. Piemēroto drošības līdzekli atceļ.

Pēc tam, kad tiesa pasludināja spriedumus apsūdzētajiem, tiesas zāli pameta vairāki cilvēki. Tiesnesis aicināja policiju nodrošināt kārtību zālē.

Ločmele-Luņova: Tas ir apliecinājums Latvijas tiesu sistēmas bezspēcībai.

“Tas ir apliecinājums Latvijas tiesu sistēmas bezspēcībai.” Tā spriedumu Zolitūdes traģēdijas lietā, kurā par vainīgu 54 cilvēku nāvē atzīts viens cilvēks un pārējie pilnībā attaisnoti, komentē biedrības Zolitude 21.11. vadītāja Regīna Ločmele-Luņova.

Gepostet von LTV Ziņu Dienests am Dienstag, 18. Februar 2020

Saīsinātais tiesas spriedums šajā lietā ir apmēram 850 lappuses garš. Pasludinot spriedumu, tiesa visu nelasīs, un tiesnesis cer vienas dienas laikā pabeigt sprieduma lasīšanu.

Tiesa paziņo spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā

Rīgas Pārdaugavas tiesa sāk lasīt spriedumu Zolitūdes traģēdijas lietā – vienā no apjomīgākajām un komplicētākajam tiesvedībām, kurai pievērsta milzīga sabiedrības uzmanība.

Gepostet von LTV Ziņu Dienests am Dienstag, 18. Februar 2020

Līdzīgi kā tiesvedības sākumā arī uz sprieduma nolasīšanu tiesas zālē pulcējas lielāks cilvēku skaits. Pie tiesas nama atrodas arī policija, un tiesas apmeklētājus pārbauda drošības kontrolē. Tiesvedībā iesaistītās puses neiebilda pret sprieduma pasludināšanas filmēšanu.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,   Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Inese
Inese

Tieši šodien braucu garām šai vietai. Skats ir baigs. Kapos ir miers un sapratne par eksistenci. Šī vieta gaida atbildi. Atbildi, kuras nav – un baidos – nebūs. Un nebūs arī miera. Vājais posms ir prokuratūra. Tiesu iestādes Latvijā ir pienācīgā līmenī, bet prokuratūras nespēj nodrošināt pierādītu apsūdzību. Tas ir pats vājākais posms. Iespējams, ka viss sākās ar 1994.-1995.?gadu, kad reformas rezultātā prokuratūras funkcijas kardināli mainījās. Tas bija laiks, kad krievu valodā runājošie, augstas raudzes prfesionāļi policijā, kļuva lieki. Faktiski no šī brīža policija vada izmeklēšanu līdz kriminālvajāšanai – t.i., vāc pierādījumus prokuratūrai. Un tomēr, Nenoniecinot tos, kuri arī šobrd… lasīt vēl »

Ivo
Ivo

Ka skrūves ielika aplami, tas skaidrs. Jāatbild ir.
Bet, cik es esmu bijis būvobjektos, tur bez ķiveres un instruktāžas nevar.
Kas man lūdzu var paskaidrot, kāpēc Maxima sabrukušajā objektā būvdarbu laikā ne tikai atradās cilvēki bez ķliverēm un instruktāžas, bet pat notika komercdarbība. Kaut kas tur kopā ar parasto celtmiecības praksi neiet.