Zinātājas viedoklis pēc traģēdijas Dobelē. Izlasiet!

Ksenija Andrijanova traģēdija Dobelē
Ksenija Andrijanova

Pazīstamā blogere Ksenija Andrijanova savā Facebook lapā paudusi savas domas par traģēdiju Dobelē. Piedāvājam tās izlasīt arī jums.

“Man ir 5 lietas, ko vēlos pateikt Tev par traģēdiju Dobelē. Nē, šī nebūs nekāda zinātniski pierādīta informācija. Nebūs arī viedoklis ar pretenzijām uz absolūto taisnību. Šī būs pieredze: savu bērnību es pavadīju kopmītņu tipa sociālajā mājā Bolderājā, kur teju katra diena bija Degpunkta sižeta vērta. Es dzīvoju kopā ar alkoholiķiem, narkomāniem, noziedzniekiem, augu kopā ar viņu bērniem un ar panaivu bērna attieksmi uzsūcu sevī to dzīves pieredzi, kas ļauj dzīvot šādā vidē un saglabāt sevi vienā vesela gabalā.

1.Kāpēc kaimiņi nedzirdēja raudošos bērnus?

Dzīvojot vidē, kur konflikti ir nevis ekskluzīvs pasākums pāris reizes gadā, bet ikdiena, tu absolūti notrulinies pret trokšņiem, lamām un asarām. Mans kaimiņš sita sievu. Sita tā, ka varēja dzirdēt, ka viņa ar savu galvu taranē sienu. Policija brauca, pakratīja ar pirkstu un viss turpinājās. Un atkal brauca – un atkal viss turpinājās. Ātri vien saprata, ka instances nevar izdarīt neko, ja sieviete pati ir ar mieru šo paciest. Policiju vairs neviens nesauca. Es vienkārši piegriezu klāt skaņu multenēm, lai šo nedzirdētu. Ar laiku es pārstāju dzirdēt.

Tur neuztraucas par skaņām – tur uztraucās par klusumu. Lūk, kas tiešām var nozīmēt, ka ir noticis kaut kas nelāgs.

 

2.Kāpēc neviens neiejaucās, vai tiešām visi ir tik vienaldzīgi?

Ja tu iejaucies, tu esi nākamais. Ir viegli būt varonim, sēžot izremontētā dzīvoklīti un mieriņā dzerot kakao ar maršmeloviem. Ir viegli būt varonim, iejaucoties konfliktā uz ielas – tu aiziesi prom un vairs nekad šos cilvēkus neredzēsi. Bet, ja tu pats esi tur iekšā un izsauc sociālo dienestu – tu esi stukačs. Tevi sagaidīs tumšā stūrī, sabojās tavas mantas un ieliks sūdu tavās čībās. Tāpēc tu mimikrē. Esi kā citi, slēpjot to, ka tev ir mazliet vairāk naudas un pavisam normāla ģimene.

Un tad tu notrulinies. Tu ej garām tā, it kā nekas nebūtu noticis. Tevī vairs nav tā durstošā sajūta, ka vajag skriet, palīdzēt, saukt un bļaut. Es esmu skatījusies kā pusaudzi piekauj līdz pusnāvei. Es pagāju garām, galvā cilājot tēva pamācības par to, kur vajag sist, ja vajag atkauties.

 

3.Kāpēc iestādes neko nedara?

Sociālie dienesti medijos saka, ka šis gadījums ir impulss mums visiem. Labrīt. Ko tik neteiksi, kad jāsaglabā publiskais tēls. Iestādes ir bezspēcīgas, ja cilvēki paši neko nevēlas mainīt. Iestādes nevar dot svaigu startu cilvēka dzīvei un apziņai. Vienu lietu es gan ieteiktu – iestādes varētu dalīt bezmaksas kontracepciju – lai cieš tikai paši nelabvēlīgā vidē dzīvojošie pieaugušie, nevis viņu bērni. Jo bērnu atražošana tur brīžiem ir kaķu līmenī – tā vienkārši notiek. Dažreiz gan notiek tāpēc, ka vajag pabalstu, ko nodzert. Sarunas vajag, un bezmaksas kontracepciju ar cerību, ka šajā pasaulē nenāks cilvēks, ko šī pasaule sajās.

4.Kur skatās bāriņtiesa?

Es nezinu, kur skatās, bet zinu, ka brīžiem skatās gan. Diemžēl nelabvēlīgas ģimenes brīžiem ir tik labi aktieri, ka Holivūda nobāl. Dienestu vizītēm gatavojas. Sakārto istabu, aizsmērē zilumus ar tonālo, sataisa nedabīgi jauku balss toni un izrādās – skat, mēs nabagi, bet krietni. Vizītēm jābūt biežām, spontānām un totalitārām – nerespektējot privātumu. Tikai tā var atkost, kas patiesībā notiek.

5.Ko darīt?

Man bail, ka izdarīt nevar neko. Tu nevari būt klāt 24/7. Tu nevari piecelt uz kājām tos, kas vēlas gulēt alkohola komā. Pat nauda nelīdzēs – vispirms nolamās, ka par maz iedeva, tad skries tērēt uz tuvāko točku. Nelabvēlīgas ģimenes bija, ir un būs. Un nevajag teikt, ka līdz tam noved nabadzība. Ja ir nauda cigaretēm, alkoholam un narkotikām – tad viņiem IR nauda, kas iztērējas atbilstoši viņu prioritātēm.

Skumji klausīties skaistas runas par to, ka pēc šīs traģēdijas domāsim, darīsim un risināsim. Labāk padaliet prezervatīvus. Tie ir dārgi,” raksta Ksenija Andrijanova.

 

Kāds ir jūsu viedoklis? Rakstiet komentārus un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots un foto: Facebook

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


163
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ruta
Ruta

Protams, arī mans iepriekš teiktais bija naivs mēģinājums norādīt uz nepilnībām, nolaidībām, bezatbildību, augstprātību,kas robežojas ar ļaunprātību.

Ruta
Ruta

Cien.Atmoda! Neesi naivs/a! Mūspusē policija ne tikai zin par ” točku ”esamību, bet pat piesedz(izmanto) tās.

Atmoda
Atmoda

Bet, ja zin un piesedz, tad kaada velna peec visi vaino kaiminnus, kuri nezvaniija un neinformeeja, vainiiga ir valsts paarvaldes sisteema

Dana
Dana

Varu tikai piekrist…

Atmoda
Atmoda

Pirmkaart ir jaaizstaajas noEiropas zziidu savieniibas ,otrkaart – Latijas valdiibas gaassana ir neizbeegama, jo taa veicina bezdarbiibu un izmirstiibu, jaatiista passmaaju razzossana, izgliitiiba, mediciina un nodarbinaatiiba, jaacell algas, jaacell pabalsti beerniem. Alkaholam, cigareteem jaacell cenas, jaapalielina sodi par narkotiku lietossanu. Nelabveeliigaam ggimeneem bezmaksas dzimum orgaanu aizsiessaana. Saadaas maajaas kur ir tocckas kandzzai un narkotikaam jaataisa policijas reidi 2x nedeellaa kaa minimums

Ruta
Ruta

Savākt ” čupiņā”(citiem vārdiem sakot, aptaujāt ) inteliģentos un kaut cik labvēlīgos bezdarbniekus un arī pensionārus par iespējām strādāt savdabīgas aprūpes jomā un ,par atlīdzību no valsts un pašvaldību puses ,protams,organizēt ne tik labvēlīgo sabiedrības daļu uzraugošus vai pat audzinošus pasākumus.
SOCIĀLIE DARBINIEKI SĒŽ AUGSTU UN TĀLU UN VIŅU IR DAUDZ PAR MAZ!

Atmoda
Atmoda

sociaalie darbinieki ir daudz par daudz un vinni neko nedara situaacijas uzlabossanai

desa
desa

Gudri nav malku skaldīt! Dalīt prezervatīvus – apsurds. Raksta autore – tu pati zini, ka cilveeka raksturu nevar izmainīt!

PR celt uz šāda notikuma – pretīgi

La la land
La la land

Cilveka raksturu var viegli izmainit!

nu ja
nu ja

Attopies! šīs grupas cilvēki prezervatīvus nelietos, tāpēc tā būtu lieki izmesta valsts nauda (mana un tava nauda)

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Nu, cik daudz komentāru! Beidzot, šeit kāds kautko lasa!!!

ieva
ieva

Par bāriņtiesām, policistiem un no pašvaldības darbiniekiem no personīgas pieredzes neko pozitīvu nevaru uzrakstīt trula atrunāšanas, augstprātība, neiedziļināšanās problēmā, atrakstīšanas ar pareizi formulētiem likumiem, neinteresējoties par lietas būtību. Mūsu ģimenē ienāca puisis, kurš bija saskāries ar visām vardarbības izpausmēm- dzimis dzērāju ģimenē līdz 3 gadiem nodzīvoja redzēja, kā māti sit vardarbīgi tēvs. Tad iejaucās vecāmāte un bāriņtiesa no Rubas. Ievietoja bērnu namā, tad speciālajā internātskolā, kur viņš saņēma buķeti ar vienaldzību no personāla un pie reizes arī nežēlību ar visām izrietošajām sekām, arī audžu ģimenes bija nežēlīgas, tēloja pie dienestiem, ka ir atbilstošas pēc likumdošanas. kaut gan realitāte nedeva viņam… lasīt vēl »

Reālists
Reālists

Tagad bāriņtiesai jādomā Jūsu māsas vietā? Pieaugusi sieviete izvēlas sev vīrieti un aiziet no mātes mājām, tā parasti pieauguši cilvēki dara. Ko Jūs gribat no bāriņtiesas? Vai bāriņtieasai tagad jāizvēlas mums sievas un vīri? Jānosaka, cik bieži zvanīt mātēm un māsām? Tā jau ir vieglāk visu ir novelt uz citiem nekā atzīt, ka ģimenē ir saskarsmes problēmas, negrib māsa ar Jums sazināties, tātad negrib. Ja bāriņtiesa pieskata šo ģimeni, strādā ar viņiem, tad bāriņtiesai nav Jums jāatskaitās. Ja es gribēšu uzzināt kaut ko par Jūsu ģimeni, man arī atliek tikai aiziet uz Jūsu nosaukto bāriņtiesu, lai visu man izstāsta par… lasīt vēl »

juris
juris

paziistama ir shim zhurnaalistam? pirmo reiz par tadu dzirdu un blogeris tasd ir apmeram tas pats kas tuksa vieta

mario
mario

Man ir labāks priekšlikums par bezjēdzīgu kontracepcijas dalīšanu. Jo viņi tāpat to nelietos. Es ieteiktu šādās ģimenēs veikt piespiedu sterilizāciju, sievietei olvadu nosiešanu vai vīrietim sēklvadu nosiešanu. Tas nekādi neietekmēs viņu seksuālo dzīvi un dzimumtieksmi, bet vismaz nedzims bērni, kuri tāpat to visu redzot un tādā ģimenē uzaugot 99% aiziet vecāku pēdās…. Protams te cilvēktiesību aizstāvji teiks ka tas ir nehumāni un tā tālāk, bet nav citu iespēju. Jo nereti arī tādiem pāriem kuri taisa bērnus alkohola vai narkotiku ietekmē dzimst bērni ar dažādām pataloģijām, kuri ir nelaimīgi, un vēl valstij ir tie jāuztur un jākopj.

Atmoda
Atmoda

aplausi Tev, perfekta atbilde un problemas risinajums

mario
mario

Man ir līdzīga pieredze par tāda tipa mājām… Arī man nācās padzīvot līdzīgā kopmītņu tipa mājā Brocēnos Skolas 27. Jo vienkārši nebija kur dzīvot. Man bija tad 23. Un toreiz bija tā, ka normālu dzīvokli neviens nevēlējās izīrēt, neskatoties uz to ka tu strādā, jo jauniem vīriešiem kuri ir vieni neviens nevēlas neko izīrēt. Es tādā mājā nodzīvoju pus gadu, līdz pēc izmisīgas meklēšanas atradu daudz labāku dzīvesvietu. Es lai to visu neredzētu un nedzirdētu vēlu braucu mājās, un agri taisijos prom. Bet tāpat nācās visu ko redzēt. Protams kāpņu telpai gaisma nebija, jo visas apgaismes ierīces bija sasistas, un… lasīt vēl »

luize
luize

paldies,ties apraksts visam negaciju sagrautajam dzivem,bet ari prezervativi var neglabt tadas situacijas…..vienigi ar konkretu instrukciju ka to pielietot,un vai narkomani vispar par to spes aizdomaties un vajadzigaja bridi pielietot,saubos………

Artis
Artis

Piekrītu
Labāk padaliet prezervatīvus.

Ivars
Ivars

Kurā vietā tā blogere ir pazīstama? Tikai tāpēc, ka raksts sākas ar “pazīstamā blogere…” tālāk nemaz nelasīju

ita
ita

Es arī šo to zinu par šādām ģimenēm. Bet katrs gadījums ir citāds. Šeit liekas, ka varētu būt vīrieša vaina- viņš bijis jau šķirts no ģimenes, daudz vecāks par sievu, lietojis narkotikas. It kā bijuši ārzemēs, bet atgriezušies.Par bērniem rūpējušies. Jā, jau ceturtais bērns gaidāms, kaut nav iztikai pietiekoši līdzekļi. Vai nu vīrs pats gribējis aiziet no dzīves, paņemot sievu līdzi, bet varbūt negadījums. Nopietna izmeklēšana jau droši vien nebūs- kas pārdevis narkotikas, kāda veida. Mirušajam un nedzimušajam bērniņam jau tas neko nedos, vienīgi varbūt vēl kādu varētu pasargāt. Bet par kontracepsiju tiesa. Zinu kādu sievieti, kurai bija ļoti daudz… lasīt vēl »

Andris
Andris

Skarbi bet ļoti patiesi, paldies.

Kresiite
Kresiite

Pilnīgi precīzi un pareizi pateikts un tādas ir arī manas domas. Jo esmu dzīvojusi 9 mēnešus Rīgas ne tai labākajā daļā. Un ja gribi izdzīvot, labākais ir neko neredzēt un nedzirdēt. Ne policija, ne citi dienesti tur neiejaucas un Tu paliec muļķos un ir baigi paveicies, ja Tev par ziņošanu ne atriebjas!

aivis
aivis

Pilnīga bezatbildība no kaimiņu un atbildīgo dienestu puses.

Patiesība
Patiesība

dienesti piekrītu 100%, bet kaimiņi 50 uz 50

Mārtiņš.
Mārtiņš.

Vai tiešām tas piecdesmitgadnieks tērētu laiku lai uzvilktu prezervatīvu brīdī, kad grasītos radīt sesto bērnu tai divdesmittrīsgadniecei??? Šaubos.

Patiesība
Patiesība

Mēģināts nav zaudēts, bet nedarīt neko un ļaut ražot vienu pēc otra nu nezinu vai tas ir izejas veids vai labākais variants?

andree
andree

Policija domā tik par savu kabatu,bet ne par tautu!

juris
juris

Te ik dienu dzirdu par so gadījumu,vai tiešām jums nav kauna visu laiku apzākāt šo traģēdiju,kādēļ neviens pirms tam to nedara tik uzstājigi,bet visi gudri pēc tam,cik ilgi jūs turpināsiet rakt zem šīs traģēdijas ,saprotiet taču visas šis baumas neko neatgriezīs atpakaļ,mēģiniet jau tagad saskatīt briestošu nelaimi labāk un savlaicīgi to novērst nevis ķidāt notikušas traģēdijas,tas neko nemainis,bet baumas augs un protams jūsu lapas apmeklējumi augs uz šīm traģēdiju aprakstītām versijam vēl lielakas ,kauns par jums,kas notiek ar cilvēkiem.

Patiesība
Patiesība

Man liekas ka jūs īsti nesapratāt raksta domu ne jau kāds zākā nelaimi bet mēģina daklauvēt vai pievērst uzmanību dienestiem lai viņi ko darītu lietas labā. kā jau iepriekš rakstīju ka mēģināju novērst citu ģimenes nelaimes lai nav šādu iznākumu, bet zvanot rakstot atiecīgajiem dienestiem rezultāta nebija tur jau tas sāls ka dienesti publiskajā telpā ir balti un pūkaini.

hmmm
hmmm

Sakarīgs rakts, bet priekšlikums par prezvervatīviem, liegumu radīt bērnus ir emocionāls un pārspīlēts – nevajag piedāvāt neizpildāmo. Vienkārši samierinieties – būs noteikts bērnu skaits kurš dzims degradētās ģimenēs. Manuprāt, risinājums ir izsakāms vienā vārdā: bērnunami. Kāpēc liekuļot un uzskatīt, ka bērnam atrasties reti sūdīgos apstākļos ir pulsīdz ok, bet bērnunams – tas kaut kas traks, kaut kas līdzīgs cietumam? Slinkums rakstīt, bet var uzskaitīt virkni argumentu, kāpēc vecāku tiesību atņemšanas ir labākais ko var darīt.

Patiesība
Patiesība

Palasot rakstu piekrītu atbildīgām instancēm jābūt spontāniem apmeklējumiem, jo tas teātris biki pretīgs. Un vis labākais atnākt, kad saņemta kāda bērnu nauda vai kārtējais pabalsts. Sarunas!!! noteikti -obligātais psihologs (jo cilvēki ļoti lielā depresijā). Skumīgi bet patiesi. Lasīju arī komentārus cik skarbi tas skan, kad mēs nākam no labas ne pārāk bagātas bet vidēji turīgas tad grūti saprast un iedomāties kā viņiem var prioritāte būt cigretes , narkotikas utt , bet realitāte ir realitāte tā ir un viņi kā cietumnieki nemāk savādāk dzdzīvot piemēram viņu pabalstā ietilpst- samaksa par dzīvokli, komunālajiem, ēšana un eu pakas un vel un vel var… lasīt vēl »

hmmm
hmmm

mani interesē šads aspekts: vardarbība pret bērnu, sišana tā būtība ir krimināllieta. Tad kāpēc, šadās situācijās nelietot tās pašas operatīvās darbības metodes kādas pielieto policija ķerot bandītus, vācot pierādījumus pret korumpantiem utt? Darboties uz pilnu klapi – ierakstīt sarunas (gan jau var kaut kur tos mikrofonus piestiprināt), telefonsarunu noklausīšanās – saņēma bērnu naudu un dodas uz “točku” pēc polša utt. Saprotu, ka ka’ds neticīgi pagrozīst galvu un teiks – vai tik ta nebūs šaušana ar lielgabaliem pa zvirbuļiem. Bet padomājiet paši, šei faktiski mēs runājam par NOZIEGUMIEM. Ja sievieti klapē, un viņa neziņo – viņas izvēle. Bet bērnam nav nekas… lasīt vēl »

Patiesība
Patiesība

Par to jau runa jā viņa ir tā iebaidēta ka viņa nezin ka ir socdienesti kas palīdz, jo viņu vīrieši tā ir ieprogramējuši viņu smadzenēs – “da ko tu bez manis izdarīsi tu tak nekur neliksies un vēl ar bērniem” Ceru ka pēc šīs traģēdijas cik tas skarbi skan kaut kas mainīsies, tā jau viss mūsu valstī kādam jācieš lai kāds kaut ko darītu.

Ksenija
Ksenija

Skarbi un patiesi

jnjnjn
jnjnjn

ja nav naudas , nevajag taisit bernus, bet nacities , stradat, nopelnit un tad taisiet

ojārs
ojārs

viņi to paši saviem spekiem,kā mainīt dzīvi nevar!Alkaholiķis nevar izkļūt no tā cauruma ,ja viņam nav blakus normals cilvēks ,ar normālām rīcībām uz dzīvi…

Jāsāk ar garu
Jāsāk ar garu

Jāsāk ar garu – t.i. darbības lauks baznīcai, draudzēm. Visas sīs tēmas prieksmets ir cilvēks. Par bērniem. Kurs būs tas, kas izlems, ka labāk nebūtu dzimis. Katram savs liktenis, savs krusts un sava iespēja. Galvenais, ko nedrīkst aizmirst, ka runa iet par cilvēkiem. Varbūt jāpiesaista bērni sportam, jādod iespēja iepazīt citu dzīves veidu, autoritātes.

ojārs
ojārs

padomju laikos bija tāds jēdziens ,kā sterilizācija- novērtējot atražotāju

Jāsāk ar garu
Jāsāk ar garu

Nevajag izdomāt riteni, atcerēsimies mecenāta filantropa Dombrovska piemēru, Ziemeļblāzmu, sodien tāds varētu būt Gŗīziņkalna projekts ar iespēju nodarboties ar sporta aktivitātēm. Patiess entuziastu darbs, cilvēkmīlestība ness augļus. Pat pēdējais no cilvēkiem cer uz pasniegtu roku. Piebildīsu, ka tēma ir par sociāli atstumtajiem ne -recidīvistiem.

Ilona
Ilona

Paldies Ksenija!
Piekrītu Tavam viedoklim. Neviens nav vainīgs traģēdijā. Neviens nespēs palīdzēt atkarīgajam, līdzatkarīgajam, ja viņš pats nevēlas mainīties.
Par kontracepciju…Diemžēl mūsu valstī ir demokrātija un nevienu nevar piespiest lietot kontracepcijas līdzekļus.

Ināra
Ināra

Pilnīgi piekrītu Ksenijai. Ar patreizējo sociāli-ekonomisko līmeni nekas nevar mainīties. Ja paaugstināsies dzīves līmenis, cilvēki kļūs labestīgāki, darba pienākumus pildīs apzinīgāk un gudrāk, viens uz otru skatīsies vērīgākām, labvēlīgākām acīm. Taču ir problēma salauzt merkantīlo-matrausīgo visslāni, lai visiem ir atbilstoši LABI. Hei! Uzlaužam to no apakšas!!!

pienene
pienene

Paldies,Ksenija!
Tu uzrakstīji labu rakstu,jo pilnībā tev piekrītu! Ja cilvēki paši negrib mainīt savu dzīvi,tad kāds tolks stukačot,lai vēlāk no viņiem dabūtu pa muti par sūdzēšanos!?!? Tāda ir mūsu ikdiena un realitāte!!

Vārds
Vārds

Tieši tu jau arī negribi mainīt savu nožēlojamo dzīvi, ikdienu un realitāti. Nerādi uz citiem, ja pati esi bezatbildības un bezrūpības etalons.

Tamāra
Tamāra

Lasot šo rakstu negribu piekrist, ka nevar neko izdarīt ,vajag tikai gribēt! Uz it kā aizdomu pamata, safabricē tādas lietas, ka mati stāvus ceļas! Iesaistas pat pedagogi, kas ļoti labi un patiesi prot melot, aiztāvot savas ādas.Protams ,neticu ka par to netika samaksāts! Notikumi Brocēnos 2016 gadā liecina par to ,cik liela vara ir naudai. Tas ir mans viedoklis jo citādi to izskaidrot nevar. Atnemt bērnu, aizliegt satikt un TAS ATTIECAS TIKAI UZ VIENU BĒRNU( JO ĢIMENĒ IR VĒL 2 BĒRNI), pataisīt cilvēku par nezvēru, kas it kā sita savu dēlu…Gadu vilka izmeklēsanu,nekas tā arī netika pierādīts un apstiprināts! Berna… lasīt vēl »

Janis
Janis

Bet visa pamatā ir sociālā vide Latvijā. Skumjākais ir tas, ka nekas tuvākajā nākotnē arī neuzlabosies. Kamēr svinēsim svētkus 5 gadu garumā par 60 miljoniem, tikmēr trūcīgi cilvēki uz elas mirs. Veiksmes stāsts turpinās ….

Tamāra
Tamāra

skumji arī ka atbildīgie diesti atrunājas , ka neko nevar, bet patiesībā neko negrib darīt, ja neredz sev vēlamo labumu… policija, prokuratūra arī piesedz so vājprātu.. vismaz tā ir SALDŪ!

Bregovics
Bregovics

Šeit pilnībā nekāda sakara ar veiksmes stāstu, vai neveiksmes stāstu, bet gan okupācijas sekas, kuras vēl joprojām turpinās. Padomu laikos bija norma vardarbība ģimenēs un sievu sišana no vīra puses, jo tā tiekot parādīts cik ļoti vīrs mīl sievu utt. Krievijā tas vēl joprojām notiek uz urrā un Co valstīs.

ihtio
ihtio

Vardarbība pret sievieti ir izplatīta visā Eiropā.Kadi padomju laiki?

Atmoda
Atmoda

Prezervativi nepalidzes- bezmaksas spirale- varbut

hmmzzz
hmmzzz

Izsaucām mazgadīgai kaimiņienei, kas sita savu bērnu, sociālos dienestus. Atnāca soc.dienesti, pakratīja pirkstu. Viss turpinājās.
Toties viņas kārtējais joberis izsita mums logu ar akmeni. Trāpīja guļamistabā, kamēr gulējām, tikai tādēļ, ka trāpīja aizkaros, akmens un stikli netrāpija virsū.
Mīļi.
Un drīz kaimiņienei jau bija cits joberis un vēl viens bērns. Un viss turpinājās.
Mēs pārcēlāmies, kaimiņi tagad ir jauki, soc.dienesti vairs jāsauc nav. Taču zinu, bijušajai kaimiņiene nu jau ir vientuļā māte ar trīs bērniem.
Vienīgi par prezervatīviem nepiekrītu Ksenijai. Olvadu nosiešana un vazektomija drīzāk ir risinājums.

Vārds
Vārds

Par sociālajiem dienestiem momentā sūdzību prokuratūrā. Ja nelīdz – virsprokuroram. Ja pašiem bail no jobera, tad atrast kādu, kuram nav bail, un lai joberis, locoties no sāpēm (tikai bez traumām! Jāpielieto tādi sāpņu paņēmieni, kas nerada traumas) savāc visus stiklus. Ja no viņiem ir, ko ņemt, tad lai atlīdzina jauna stikla ielikšanu. Ja viņiem nekā nav, tad var augstsirdīgi piedot, neaizmirstot protams piedraudēd padarīti par invalīdu. Galvenais, lai to teic cilvēks, kuram patiešām nav bail no tā jobera. Cilvēki ir bara dzīvnieki, tāpēc cilvēku mijiedarbībā (sevišķi jau degradētu cilvēku vidē) ļoti nozīmīga ir instinktīvās hierarhiskās attiecības. Viņi – kaimiņiene pret… lasīt vēl »

Vārds
Vārds

Gribēju teikt – ja pietiek bezkaunības.

less
less

Mēs pārcēlāmies, kaimiņi tagad ir jauki,

hmmzzz
hmmzzz

Vairāk kā gadu diezgan intensīvi cīnījāmies ar visādiem paņēmieniem (varētu te garu eseju sarakstīt, kas strādā labāk, kas sliktāk), jo ne jau sev sieviete gandēja dzīvi, bet mazajiem puikām. Par izsisto logu, protams, ziņojām policijai. Pierādīt kaimiņienes drauga atbildību nevarēja, lieta pēc kāda laika tika slēgta. Tāpat gan vīrs, gan es veicām audzinošās pārrunas gan ar kaimiņini, gan ar partneriem (lai gan protams, bieži nelabvēlīgās ģimenes darbojas instinktu līkmenī, šķiet iepriekšējam komentētājam nav reālas dzīves pieredzes šādās pārunās tādēļ teksti tik bravūrīgi, cik tie ir. Ar vienu sarunu nepietiek, tās jāatkārto vēl, un vēl, un vēl. Jādauza pie durvīm naktī,… lasīt vēl »

Vārds
Vārds

Nevis viņu ģimenes vecāka loma, bet vietējās kāpņu telpas līdera loma. Nevajag mēģināt viņus pāraudzināt, bet jānoteic robežas, ko nav pieļaujams darīt. Piemēram – ja ir ballīte līdz 23:00, paklusē. Ja ballīte ir pēc 23:15, viņiem jābūt pilnīgai pārliecībai, ka bez variantiem būs vairāki policijas izsaukumi. Ja viņi dzerstās, paklusē, tā nav tava darīšana. Bet ja vēršas pret tevi, viņiem jābūt pilnīgai pārliecība, ka bez variantiem viņi dabūs dubultā pretī. Problēma ir tad, ja tur ir caurstaigājamā sēta, proti – cilvēki nāk un iet, kuri tevi nepazīst. Un nekādas kodu durvis nelīdz. Tad jā, var līdzēt tikai pārcelšanās dzīvot citur.… lasīt vēl »

Vārds
Vārds

Svarīga piebilde – vēršoties pret joberi, nedrīkst būt iereibis un nedrīkst pārkāpt robežu, kas apzīmē taisnīgumu. Cilvēkam ir vienkāršā un skaidrā valodā jāpaskaidro, ka pret viņu vēršas taisnīgi, nevis aiz atriebības. Sakumā jādod iespēja pēc brīvas gribas novērst kaitējumu. Jārīkojas mierīgi un pārliecināti, ar pārdomātu plānu. Lietderīgi to apspriest ar policijas iecirkņa inspektoru vai, laikam jau labāk, kriminālpolicijas nodaļas priekšnieku, lai netīšām nepārkāptu likumu. Pirms tam jau jābūt kaut kādam papīram policijā.

klape.
klape.

Tas ir sakarīgākais, ko šī nesakarīgā uztura speciāliste lidz šim pateikusi. Pārējai tautai- izbeidziet sunīt sociālos dienestus, Jūs neziniet, cik daudz reāli darba viņi padara, cik daudz atskaites uzraksta, cik emocionāli smagi ir klausīties, kā viņus gan sociālie gadījumi, gan tauta sunī un cik smagi ir skatīties uz izvarotiem bērniem un vardarbību ģimenē, kad zini, ka neviens risinājums nav gana labs un ātrs.

no pilnas sirds
no pilnas sirds

Es strādāju internātskolā 5 gadus.Agrāk man pat nojausmas nebija par šādas pasaules eksistenci.Pasaules,kurā valda pilnīgi citi likumi. Pasaules,kurā mītošie nav mērāmi ar “normālai” sabiedrībai pierastām mērauklām : alkoholiķi,narkomāni,bijušie ieslodzītie, līdzatkarīgie, cilvēki ar garīgās attīstības problēmām, depresiju, autismu…utt. mēs varam viņus saukt gudros vārdos, nosodīt,sodīt, mācīt ..vispār darīt jebko….Lielākoties tas ir bezcerīgi….VIŅIEM DZIMST BĒRNI,DAUDZ BĒRNU!!! Liela daļa šo bērnu nonāk internātskolās.Stāsti par pieredzēto ģimenēs,pārspēj jebko,ko varētu iedomāties mūsdienu vidusmēra parastais cilvēks…tur ir redzēts viss..REĀLS bads, nāve, suicīds, sekss , vardarbība, neaptverama netīrība, utis …Pieredze bērnus ir apzīmogojusi un bieži uzvedība nav tā jaukākā…to veidojis pamatinstinkts -izdzīvot…Man katru reizi notrīc sirds,kad bērni… lasīt vēl »

Vārds
Vārds

Palasīju komentārus, paskatījus, kas tiek plusoti un kas mīnusoti, un gandrīz apvēmos. Ja vēl komentārus raksta ar tādu vai citādu racionālu domu, tad plusus/mīnusus liek emocionāli. Redzams, ka lielākā daļa gan racionāli, gan emocionāli ar abām rokām atbalsta vienaldzību un apzināti NOSODA tos, kuri vēlas vērsties pret vardarbību. Burtiski – nosoda. Nevis vienkārši piekrīt rūgtai dzīves pieredzei un noplāta rokas. Bet patiešām pilnā pārliecībā nosoda jebkādu vēršanos pret vardarbību. Slima sabiedrība. Jūs – nosodītāji – paši esat šās sabiedrības vardarbības problēmu cēlonis. Lai vai ko jūs par sevi domātu. Jūs – nosodītāji – esat nožēlojami.

Vārds
Vārds

Es saprotu, ka sieviete bailēs paiet garām, saprotot, ka pusaudzis tiek sists līdz nāvei. Taču jautājums ir Jurģim Liepniekam – tev pašam ir, ko teikt, šajā sakarā. Vai arī tu, Jurģi Liepniek, kā mazdūšīgs “vīriešu dzimuma pārstāvis” klusējot pievienojies šīs sievietes ģļēvajai attieksmei, pārpublicējot viņas rakstu???? Tik vien spēj? Jā, kritizēt valsts iestādes visi var, par to nav šaubu. Taču tik ciniski apzināti izplatīt aicinājumu klusējot vienaldzīgi samierināties ar vardarbību un noziegumiem tev blakus – to laikam tikai par sevi augstās domās esošais narciss Jurģis Liepnieks spēj. Murgs.

Agnese
Agnese

Nedzīvoju sociālajā mājā, bet problēmu, vecāku-alkoholiķu un varmāku ir papilnam arī “parastajās” daudzdzīvokļu mājās. Vienmēr esmu iejaukusies, vienmēr! Un ne tikai anonīmi izsaucot policiju, bet personīgi dodoties uz konkrēto dzīvokli, lai noskaidrotu, vai situācija ir tāda, kāda tā izklausās no mana dzīvokļa. Nekad neesmu pieļāvusi, ka kāds sāk man draudēt, bet parasti esmu pirmā, kas varmākām pasaka, ka, ja tas (vai sievas, vai bērnu klapēšana) atkārtosies, viņš (vai viņa) to ļoti smagi nožēlos. Situācija vienmēr uzlabojas, protams, nekļūst jau ideāla, ik pa laikam šādiem cilvēkiem jāatgādina par potenciālajām sekām. Sabiedrībai ir jāiejaucas, jo bērni un sievietes (gadās, ka arī vīrieši)… lasīt vēl »

Lopkopis
Lopkopis

Neliešus turpināt iedrošina nesodāmības sajūta, kurai ir tieksme augt.

Vidaga
Vidaga

Ne jau prezis kaut ko glabs.Tăm mātītēm bezmaksas olvadu nosiešana tik var līdzēt.

Masha
Masha

Un ko darīt ar tādiem tēviñiem?

Vidaga
Vidaga

Vasektomija!

Lopkopis
Lopkopis

Un vēl es esmu ievērojis, pēc sev pāris zināmiem gadījumiem, ka tiešām kārtīgas ģimenes bāriņtiesas un citi, ja rodas kāda konfliktsituācija vai kāds psihiski nelīdzsvarotais (sabiedrībā apt. 10% ir garīgi labili) speciāli riebj, var un atļaujas terorizēt, bet nelabvēlīgo ģimeņu gadījumā laikam nav uz ko īsti uzspiest, nav ko zaudēt, un tā dod rupju pretsparu, tāpēc nelabvēlīgie izsprūk sveikā.

stella
stella

Tu tiešam domā ,ka alkohola skurbulī savu dzīvi pavadošs vīrietis domā: …”pag pag ,kur tad man tas prezervatīvs palika…”

Lopkopis
Lopkopis

Valstij, tā vietā, lai pievienotos kārtējam bagāto valstu klubiņam un turētu vēstniecības visos kontinentos un uz apdzīvotām planētām, vajag beidzot pievērsties cilvēkam. Pamatā pārkāpumu gadījumā jāsaprot viens – nesodāmības sajūta ļauj iet arvien tālāk.

Kareive
Kareive

Nezinu kas ir Ksenija …pat neinteresē. Pirmo reizi dzirdu. ? Bet daļa taisnības viņai ir. Bet par viņas vienaldzību – tur laikam ir darbs psihoterapeitam. Principā mums nestrādā bāriņtiesa kā instance, jo valdības līmenī ir problēma . Nav sakārtota likumdošana. Tā sacīt -zivs pūst no galvas. Steidzami ir kas jădara. Kāpèc UK no Lv mātei izņèma trìs bērnus no ğimenes ( mamma devās uz darbu un atstāja bērnus jaunai auklītei, auklīte izgāja ar brūtgănu 20 min pastaigāt ārpus mājas) . Momentā klāt bija policija u. C. Dienesti.. Protams viss pēc 2 ned. Murga beidzās veiksmīgi. Mamma dabūja savus bērnus atpakaļ.… lasīt vēl »

Arī augu
Arī augu

Arī augu nelabvēlīgā ģimenē, bet par tādu trulu ciniķi nekļuvu. Vienmēr esmu iestājusies pret pāridarījumiem un nebaidos no kaut kādas atriebības. Tas ir vistrulākais Latvijas sabiedrībā, ka policijas izsaukšana esot stučīšana. Sajūta, ka dzīvojam getto. Man arī vietējais policists nebrauca izškirt kautiņu mājās, kad patēvs mammu sita. Tad es pati pusaudžu gados to patēvu noliku gar zemi un nākošajā reizē brālis viņam zilu aci uzsita, uzreiz kļuva mazāk bravurīgs

soltijs
soltijs

Labdien.Jāsoda šo jauno cilvēku vecākus.Jā,es uzskatu ,visu vainu un nebūšanu avots ir viņu vecāki.Ar to ir jāsākun nemeklējiet vispirms valsti.Valsts var būt var nebūt,ģimenē veido jauno sievieti un vīrieti.Strikti!!!

Arī augu
Arī augu

Nav gan tā, ka ģimene tikai veido. Ļoti liela loma ir apkārtējai sabiedrībai un skolai. Pēc Tavas teorijas man tāpat nebija nākotnes un varēju kļūt tikai par alkoholiķi, bet nekļuvu taču. Jo redzēju gan sabiedrībā, gan skolā, ka tas nav ne vienīgais, ne pareizais ceļš. Iespējams glāba tas, ka nedzīvoju Bolderājā. Ja 80% sabiedrības un skolā arī dzertu varbūt rezultāts būtu citāds.

Dory
Dory

Kāds ir šī raksta mērķis? Neviens neko nevarēja darīt? Ksenij, ja tevi uz ielas sistu, aplaupītu, sadurtu un visi cilvēki ietu garām, tad tas arī būtu normāli? Man palika pretīgi lasot šo cinisko stāstu. Es strādāju bērnu namā un zinu, ka var kaut ko mainīt… Ar mīlestību, sirsnību un bez cinisma VAR mainīt… Un vienalga vai tu esi bagāts vai nabadzīgs. Visi ir vainīgi- līdzcilvēki, policija, sociālie dienesti. Riebjas tikai, ka nepietiek dūšas nevienam to atzīt un vienmēr meklē sev attaisnojumu. Es ceru, ka Tu Ksenij naktī labi guli, jo iespējams būtu savādāk, ja nebūtu pagājusi garām. Tas pats attiecas… lasīt vēl »

Anzzz
Anzzz

Dory, ne jau tā Ksenija to bija domājusi. Ne jau tā, ka Jums ir jāiet garām.. Viņa stāstīja par to, ka viņas bērnības pieredze lika visām viņas izjūtām notrulināties. Ka tādi cilvēki, kā dzērāji, narkomāni un noziedzmieki notrulināja viņu jau kopš bērnības. Un tieši šo apstākļu dēļ, cilvēki, kuri dzīvo šajā vidē, ir notrulināti pret apkārt notiekošo!!! Jūs, kas dzīvo normālā vidē, Jūs esat citādāka, Jūs zināt kā ir jābūt pareizi, BET Jūs nedzīvojat tajā vidē, kur dzīvo šie cilvēki!

Mīļa meitene
Mīļa meitene

Viņa nerakstīja, ka tā uzskata, viņa izteica savu viedokli par konkrētu situāciju, un paskaidroja, kā šādās vietās notiek un kāpēc. Viņa paskaidroja kāpēc pagāja garām, bet nekur neminēja, ka to uzskata par pareizo rīcību. Vajag mācēt izlasīt. Tas ir viedoklis un pieredze par vidi kā tādu un sekām. Pilnīgi piekrītu, ka ar mīlestību un cieņu var panākt teju vai visu, taču, ja otrs cilvēks nevēlas, ka viņam palīdz, tas ir gandrīz neiespējami. Bērnu uzskatus var mainīt, un izaudzināt krietnus cilvēkus, taču ar pieaugušajiem ir pagrūtāk, ir cilvēki, kuriem patīk būt narkotisko, alkoholisko vai psihatropo vielu ietekmē tik ļoti, ka vairs… lasīt vēl »

Vārds
Vārds

“Vajag mācēt izlasīt”… ! Šitāda demagoģijas pērle, lai dies’ nogrābstās!
Ko te savādāk vēl izlasīt?! Cilvēks atrod attainojumu mazdūšīgai vienaldzībai pret vardarbību acu priekšā, tas arī viss. Lai citi, tā teikt, arī apdomā…

Agnese
Agnese

Vispār jau viņa diezgan skaidri uzrakstīja – viņa pārstāja dzirdēt (redzēt, just) apkārt notiekošo. Un tā ir apzināta rīcība – nereaģēt. Neviens viņu uz to nespieda, bet, acīmredzot, tas bija vienkāršākais ceļš – izlikties, ka problēmas nav.

PARASTA MEITENE
PARASTA MEITENE

‘butu jauki,ja butu iespeja izkontrolet gimenes stavokli un tikai ,tad ar specialistu atlauju drikstetu laist pasaule jaunu dzivibu…..izvertejot gimenes stavokli utt,jo tas ir traki,ka jaciesh berniniem!!!
berninam janomirst ,jo par vinu neuznemas atbildibu….utt…traki!!!
atlaut dzemdet 3 vai 4 ,5…. tikai tad ja gimene ir pietiekoshi ienakumi vai viens noteikti strada utt,es domaju jus sapratat ko es gribeju ar to pateikt. gruti atrast pareizos vardus. liekas jau ,ka daleji vainiga ar valsts,jo grib pieaugumu,bet kas no ta sanak?

aija
aija

starp citu, seksuālā, emocionālā un fiziskā vardarbība ir arī bagāto ģimenēs. ienākumu līmenis nav rādītājs ģimenes spējai/ nespējai rūpēties par bērnu.

Margarita
Margarita

Un vël – pälrtika bija, bet bērni neēda. Baidījās bez vecåku atłaijas, jo par to soda? Iespējams.

aija
aija

Tu spētu ēst, ja tev blakus gulētu vecāku līķi??? Diez vai.

Margarita
Margarita

Varētu kā Indijā – ja piekrīt sterilizācijai, tad par to sañem naudu. Lai tak tad līksmo un dzer/narkojas par to naudu, nevis no bērnu naudas pērk cigaretes, alko un narkotikas. Kādēł valsts to nedara? Tiešām šådu gjimeñu nelaimīgie bērni “pielāpa” demogrāfisko sutuāciju? Esmu ar tādiem kaimiñmåjā augusi, no bara lielākā dała tagad turpina senču dzīvesveidu un ir tikai sabiedrībai slogs, kas nestrādā.

Esse
Esse

Ja ilgi vēl uzskatīs, ka vienīgais risinājums ir izņemt bērnus no nelabvēlīgajām ģimenēm, tad ilgi vēl nebeigsies dzeršanas, bezatbildība, maucība. Bērni šādos gadījumos tiek sodīti. Redzu pie paziņām, kuri ir audžuvecāki un pieņem bērnus savā ģimenē. Šie bērniņi ir nelaimīgi bez mammas, raud vakaros pirms gulētiešanas un no viņiem neko nevar prasīt, jo ir jāsaudzē.Bet, kas notiek ar bioloģiskiem vecākiem? Viņi ir atbrīvoti no liekiem pienākumiem un turpina iepriekšējo dzīves stilu un ražo jaunus dzīves pabērnus. Jāsoda ir vecāki, nevis bērni!

Rita
Rita

Kā mans vīrs teica – sterilizācija! Un punkts! Tie prezervatīvi vēl jāvelk un reibumā piemirsīs! Pieaudzis ir pieaudzis, bet bērni maksā, kaut kādas uz viņiem neattiecināmas, kļūdas – iznāk nākamā paaudze. Sabiedrība taču pati veido un izvēlas šādus slāņus un bļaut tagad, ka nebūsim vienaldzīgi, ir stulba vainas labošana, kas to nevar izlabot! Vajag savu vienaldzību izslēgt arī ikdienišķā situācijā – skolā, veikalā , uz ielas…, kad nekas traģisks vēl nenotiek, bet tad mēs raucam degunus un demonstrējam savu nepatikas attieksmi pret šiem cilvēkiem…sāc šodien un ar sevi!

Tukums
Tukums

Butu pati tada situacija neapskauzu TU tikai spried ko vajadzetu tevi pasu vajadzetu 24stundas dienaklti. Tev tikai atnemt,nonemt,gimeni izskirt ar varu izskirt soc ciematus buvet !!!! Stulba esi lai vai kadi vecaki vini ir un bus tie labakie nevis tavi dienesti un ciemati es ari savus vecakus milu tev varbut vini ir slikti man vini ir isti

Janka
Janka

Var manīt, ka esi no Bolderājas.

Oskars
Oskars

Tieši tas ka notrulinās latvieši kā Ksenija mūs kā latviešu tautu pazudinās. Lai vai kā Tu būtu audzis vienaldzībai nedrīkst būt.

janis
janis

Punkti : 3,4un 5 ir ok.
Par pārejo neizteikšos

cilvēks
cilvēks

cilvēks.
Par visiem 100punktiem piekrītu Ksenijai. Arī mūsu ģimenei kaimiņos dzīvo cilvēks invalīds. Kad tuvinieki iedod naudiņu, sākas kompānijas, dzeršanas ar pudeles draugiem, naktsmiera traucēšana. Ko dara dienesti – neko. Visiem labi – lieciet mūs mierā. Un cīnies ar savu problēmu vienatnē. Kad naudiņa beidzas, pazūd arī ” draugi” un cilvēks dzīvo pusbadā.Aizejot uz sociālo dienestu un ziņojot, ka var notikt nelaime un kādā reizē atstās vaļā ūdeni , gāzi vai smēķējot gultā aizdeksies dzīvoklis tevi neviens nedzird.Sāks reaģēt tikai tad, ja nedod dievs kas notiks. Tāda diemžēl ir realitāte.

sieviete
sieviete

cilvēk, varbūt vajag policijai ziņot, kad dzer un traucē Tev mieru, nevis soc dienestam, varbūt vajag invalīdam palīdzēt, varbūt cilvēcīgi un sirsnīgi ar viņu aprunāties, uzklausīt un ja Tu katru dienu to darīsi un iedzersi tēju kopā ar viņu, tiem sliktajiem draugiem nebūs vietas invalīda dzīvē… Maini pats savu attieksmi pret kaimiņu, tad arī kaimiņš mainīsies… ….”ja es pats labs biju, tad man visi citi labi bija… ” :)

Zanda
Zanda

Tā ir tā pariesiba, kuru visi, tai skaitā mediji, negrib redzēt. Ka jau autore minēja tā ir tā notrulinašanās- neko neredzēt un medzirdet. Patiess un tiešs secinājums par nelabvēlīgo ģimeņu ikdienu, par kuru neviens negrib runāt ka pastāv… Nu gluži ka Padomju laikos sekss iekš kino un ikdienā…

Taisnïba
Taisnïba

Kas tá par blogeri?un kas tá par zinátàju???nekà no tás Ksenijas nav..kaut ko murgo….tas viss sen jau zináms.Lai tie pieaugu§ie dara ko grib….SARGÁJIET BÈRNUS …BÁRIŃTIESAS JAU NEKO NEDARA…piesaka apciemojumu…un péc tam ieraksta krustińu…VISS KÁRTÏBÁ ŚAJÁ ĞIMENÈ…un tá strádá tálák…padzer kafiju…un rada iespaidu ka dikti daudz darba.Dobeles bárińtiesas priek§niecei galvenais ir atvaľinájums…un lūdzu netraucèt.Diemžèl vińai jábūt gatavai nest atbildïbu arï atvaľinájuma laiká.Ja nepatïk táds darbs……lai iet citur….DARBA TIRGUS IR ATVÈRTS…UN DOBELES MÈRAM LAIKS IZVÈRTÈT SAVUS DARBINIEKUS.STEIDZÏGI!!!!!!!

Tukums
Tukums

Taisniba kas par zinataju itka butu gimenes locekle kauns par Kseniju murgi tie ir tavi dienesti te nepalidz ta ir musu politika ka tautai jamokas,jaiztiek ar to kas ir cilvekus morali sagrauj vini piekust ceret ka driz bus labak krize beigsies bus darbs tie ir sapni ko redz sie civeki.Zel par notikuso vini piekusa ceret,ciest,lukt pabalstus dienestiem…………….

Mimi
Mimi

Mums ar kaimini kam mazs berns.esu izsaukusu socialos.atbrauc un pasaka kads sudzeja no sejienes.pamperi pa zemi.bardaks.berns nau vests nez cik ilgi ara.mazga mosk men x .
Ieraudzija kaminiene masinu.sameta visu bardaku zem segas.neviens neko nedara.musu laika atri atnema un sedejam bernu nama.neciesi tos susur mates kas neaudzina un var teikt nevaig to bernu.

Inessa
Inessa

Vienmēr bija ir un būs nelabvēlīgas ģimenes.
Problēma ir tāda, ka viņi nezin kā varētu būt un tāpēc izaug tādi paši , jo tādās normās auguši un pieņēmuši par dzīves normu.

Inese
Inese

Secinājums tikai, ka tā vide ir tik nelabvēlīga, ka izaudzina tādus ciniķus kā autore.

Zane
Zane

Bet protams,ja cilvēks raksta pēc savas pieredzes piedzīvoto tad tas viņu padara par ciniķi! Cilvēks raksta to ko piedzīvojis un par to ko zina un man personīgi ir patīkamāk lasīt viņas patiesos vārdus un viedokli nekā mediju muļķības kur visas iestādes tiek aizstāvētas un visiem lasītājiem tiek aizmālētas acis lai tik valsts iestādes paliktu baltas un pūkainas..

Ilze
Ilze

Izlasot šo, tikai vēl vairāk pastiprinās šoks par vēlmi attaisnot cinismu un vienaldzību.

Maija
Maija

Vai vienaldziiba? Kaadu briidi dzìivoju kaiminjos gimenei,kuraa viirietis sita savu civilsievu. Iejaucaamies ar draugu! Regulaari gaaju un staajos pa vidu,aizstaaveejaam un saucaam policiju. Taa arii ir-atbrauc pakrata ar pirkstu un ar to beidzas. Ieguvaam ienaidnieku liidzaas. Otraa gjimenee kaiminjos auga 3 meitas, dzirdeejaam kaa vinja iekausta meitas.vientuljaa maate uzdziivoja regulaari ar sveshiem viirieshiem,lietojot apreibinoshaas vielas,arii smeekjeejot zàli un cigaretes.visi liiksmoja vienaa istabaa,beernu acu priekshaa.katru iepaziistinot meitas kaa ar jauno teeti. Centos paliidzeet zinjojot un rakstot pat uz riigu,un izraut vinjas no taa muklaaja,lai redzeetu vinjas CITU beerniibu,bet… Kaa jau pareizi rakstiits,ka lokanaa meeliitee maak parunaat cik laba un krietna utt.… lasīt vēl »

Vārds
Vārds

Ja cilvēki nesaprot teikto un policija nereaģē uz viņu fizisku uzbrukumu, tad vajag viņus vienkārši ar paziņu palīdzību iekaustīt (protams, nenodarot traumas, bet gan parādot, ka viņu rīcība nepaliks nesodīta), bet par policijas rīcību vērsties prokuratūrā. Ja samierināsies vienreiz, tad viņi situācijā vienmēr dominēs. Tad ir tikai divas izejas – vai nu pārvācies dzīvot citur, vai arī gaidi, kad viņi dzērumā aizsvilinās māju vai nodurs kādu no taviem mīļajiem. Izvēli noteic tikai tava attieksme.

lailac
lailac

Nu tā. Ļoti skumjš stāsts Tev sanācis, Ksenij. Tev noteikti vajadzīga psihoterapeita palīdzība. Tava nenormālā bērnība ir radījusi Tavā psihē smagu traumu, bet novēlu Tev nepadoties un izķepuroties. Patiesībā Tu esi kā tas 4-gadīgais bērns, kas Dobeles situācijā palicis dzīvs, un kuram ar šo traumu jādzīvo visu mūžu. Protams, viņš radīs sev apkārt aizsardzības ugunsmūri, kļūs ciets, truls un noslēgts. Un kāda līdzīga situācija kādreiz pēc n-tiem gadiem liks viņam izkliegt šo sāpi līdzīgā veidā. Tās būs šī traumas sekas un cenšanās attaisnot to, kas noticis ar viņu pašu. Šobrīd ir Tava zvaigžņu stunda :) Bet, tikai izprotot situāciju tūlīt… lasīt vēl »

Mari
Mari

Acimredzot tu neesi saskarusies ar vardarbibu gimene ja ta vari runat. Patiesiba es par visiem 100% piekritu raksta autorei. Dzivojot un augot sada vide tu sava zina notrulinies no apkartejo uzvedibas. Man matei ari bija problemas ar savu draudzinu izveli. Lielaka dala dzera un bija kausli. Ja nesita manu mati tad mani vai brali gan iekaustija. Es vel projam atceros ka visbaisakais taja perioda nebija blaustisanas vai mantu lausanas troksnis, bet peksns klusums pec blausanas. Tajas reizes vienmer domaju ka nakamaja rita iespejams atradisu mati mirusu. Bet iejauksanas ari nelidzetu jo tados gadijumos mate pati sadeva pa galvu un pateica… lasīt vēl »

lailac
lailac

Piekrītu, pasaulē idiotu pietiek, un tas, ka vardarbība zeļ un plaukst ir tieši šī idiotisma, mazvērtības kompleksu, audzināšanas defektu, notrulināšanās sekas. Piekrītu arī, ka autore, balstoties uz savu pieredzi mums stāsta to, ko VIŅA patiesi domā. Bet izklāsta veids un attieksme ir slimi. Jo vairāk mums būs cilvēku ar tādu, jo slimāka sabiedrība būsim. Jo vairāk cilvēku skatīsies TV, kad blakus istabā sitīs ar galvu pret sienu sievieti, jo dziļāk grimsim. Pat neskatoties uz to, ka šī sistā sieviete pati ir izvēlējusies savu sitēju un varbūt viņiem tās ir pat greja pelēkās nokrāsas, no šo attiecību spēlītēm nav jācieš kaimiņu… lasīt vēl »

Дина
Дина

Вот не надо на человека ярлыки вешать , оценивать и советы давать.
Есть у нее травма или нет пусть она сама решит и действует, если сочтет необходимым.Если над человеком стоять и внушать, что он болен-болен-болен, то редко кто не заболеет!Всем здоровья и светлого Рождества!

Juris
Juris

Pat, ja blogere neko jaunu nepateica, ir ‘patīkami’ lasīt komentārus – gudrinieki un kritiķi pasaka tikpat daudz un dažs arī mazāk, darot tieši tikpat daudz kā lielākā daļa sabiedrības saistībā ar šo un līdzīgiem atgadījumiem – neko. Ja kāds vēlētos piekasīties šim komentāram jeb manam izteikumam, varu ar mierīgu sirdi teikt, ka neesmu stāvējis malā līdzīgos atgadījumos un to negrasos darīt arī nākotnē, bet viens nav pasaules glābējs un ne visiem tāds ir nepieciešams vai drīzāk ne visi to spēj atzīt. Vien skumji, ka šādas nelaimes turpina atkārtoties, teju vārds vārdā, un ka par tām tikai un vienīgi runā (komentāru… lasīt vēl »

Aiai
Aiai

Vai vienaldziiba?

kristīne
kristīne

Nepatīkami lasīt..”Es esmu skatījusies kā pusaudzi piekauj līdz pusnāvei. Es pagāju garām, galvā cilājot tēva pamācības par to, kur sist, ja vajag atkauties..”
Neaptveru arī to,,ka bailes iekāpt pieķēzītā čībā”,neļauj “nostučīt”vīru,cik nopratu,kaimiņu,kurš iekausta sievu,vai otrādi.
Godīgi sakot ,nesapratu,ko autore vēlējās mums teikt?
Jo,ja mēs,līdzcilvēki būsim vienaldzīgi,vai varam nosodīt citus?.

kristīne
kristīne

Esam,kopāa ar savu 10gadīgo dēlu,gan iesaistījusies kaimiņu skandālā,izsaucot ātro palīdzību,gan zvanot uz 112 (kura ļoti ātri ieradās)kur uz ielas,pareizāk sakot,parkā,cilvēks gulēja bezspēcīgā stāvoklī,aizgājuši mājās ar prieku sirdī…ka neesi nobijies,neesi vienaldziigi pagaajis garaam,neesi nodomājis-gan jau kāds ,gan jauc its palīdzēs,kuram būs laika,kuram nebūs bailes no sekām…Pievienoties diskusijai

liza
liza

par kontracepciju piekritīšu, Latvijā vajag ieviest bezmaksas kontracepciju, ja ne visa veida, tad kaut tikai tos pašus “gumijas balonus”

gita
gita

Īstenībā “zinātāja” neko nav pateikusi…..Viņa tikai apstiprina to, ka cilvēki ir vienaldzīgi un visi dzird un saprot, kas kur notiek…..bet – neko nedara, jo nevēlas…bail….utt…Vārdu sakot – katram vienam un , katrai iestādei, ir sava atruna….un tā ir bijis un – tā tas būs…. Es teiktu – nav nozīmes analizēt daudz pieaugušos, kuri lieto alkoholu un narkotikas…..šeit tomēr ir runa par bērniem, kuri atradās bezpalīdzīgā stāvoklī….un runa ir par dažādu dienestu darbiniekiem, kuri saņem algu par savu darbu……Un tie ir meli, ka tajā ģimenē viss bijis labi – no kurienes tad uzradās lēmums, ka vīrietis nav drīkstējis tuvoties bērnu mātei……bet… lasīt vēl »

līdzcilvëks
līdzcilvëks

Mūsu salas novada sociālais dienests ar ir nekam nederīgs. Atrasta tik papīrus bija tur,radīja to. Bet īstenībā taisa klačas un dzer kafiju.

Zane
Zane

Nu izklausas ka si Ksenija aizstav so tragisko notikumu Un visas iestades kas neizdarija savu darbu. es stradaju arzemes ar berniem, Tur visi atbildigie butu sen no darba atlaisti vai smagi soditi, visas audzinatajas, visas personas kas zinaja par bernu stavokli un par vecakiem narkomaniem. saja situacija nav nekadas atrunas, ceru ka visiem kas kaut druzcinj zinaja vai dzirdeja kas notiek dzivokli karma atnaks atpakal.

Saab
Saab

Sociālie dienesti maz rūpējās par vardarbīgām ģimenēm, jo pašām darbiniecēm bail par savu veselību, it sevišķi lauku novados )

SanSei
SanSei

Dobeles Sociālais dienests, tās vadītāja nekam neder – saku no pieredzes!

liepa
liepa

Ļoti patiesi un kompetenti! Pārāk daudz cilvēku šobrīd tēlo visgudros un sašutušos, kaut pašiem par notikušo saprašanas nekādas!

Lilija
Lilija

Pilnīgi piekrītu rakstītajam,jo arī man ir bijis gods ar tādiem cilvēkiem kontaktēties,un neviens nepalīdzēs,ja paši sev tādu dzīvi izvēlējušies!

Ilze
Ilze

Bērniem nebija nekādas izvēles! Viens bērniņš nomira badā! Beidziet taču attaisnot savu cinismu un vienaldzību!

Par tēmu.
Par tēmu.

Līdz šim nevarēju saprast, kāpēc iejaucos tik dažādās nejēdzībās un kāpēc citi tam vienaldzīgi “paiet garām.”Tātad gļēvuma un egoisma dēļ. Kā var noskatīties un nezvanīt policijai, ja kāds sit pusaudzi? Un ja nākamreiz sitīs tevi?

arī par tèmu.
arī par tèmu.

Tu lasi ar prātu vai vienkārši truli pārskrēji pāri rindiņām meklējot pie kā izsviest negācijas?

Vārds
Vārds

Ko, tavā gļēvulīgajā, vienaldzīgajā prātā, nozīmē jēdziens “ar prātu”?????

Uldis
Uldis

Piekrītu! Protams, vieglāk domāt, ka neko nevar izdarīt, bet izdarīt vienmēr var ko. Problēma, ka mūsu atbildīgās iestādes ir ar līdzīgu pofigisma attieksmi kā jau tagad lielākā dała sabiedrības. Ja tā ir ikdiena- alkohols, narkotikas utt., tad lūdzu- kur ir policija!!? Ja policija neko nevar, tad jēga mums valstī uzturēt tik daudz tos policistus, kuri tik drukā bezjēgā papīrus kā grāmatveżi un atšuj cietušos, jo kipa neko nevar izdarīt, trūkst pierādījumi- tad moš pārmaińu pēc der tik daudz nedrukāt, bet iet pameklēt tos pierādījumus. Ja izsauc 1reiz, 2reis utt policiju, kamdēł nesadarbojas iestādes savā starpā- ja ir jau bijušas problēmas,… lasīt vēl »

Laur
Laur

Līdz brīdim rakstā par sisto pusaudzi līdz nemaņai ……Ir jābūt ļoti baisiem apstākļiem, lai neiejauktos situācijā, kad līdz nāvei sit pusaudzi vai tuvumā vairākas dienas brēc mazulis! Tur jau tās sekas ir dzīvojot ilgstoši kopā ar idiotiem, paši dažkārt paliek sociāli slimi un vienaldzīgi! Dogvila! Tātad viss te aprakstītais NAV NORMĀLA PARĀDĪBA!

jo-jo
jo-jo

Slimas ģimenes ir nevis jāsoda un jākontrolē, bet … jāārstē. Kāpēc jāārstē? Tāpēc ka attiecības ar pasauli un tuvajiem ir slimas… Jāārstē pat piespiedu kārtā … Sākumā piespiedu kārtā, mazliet vēlāk – ar paraugu, ko daļa, labprāt uzņems savā dzīves modelī. Arī pieaugušie mēdz mainīties…

Krks
Krks

Jā..šāda dzīves pieredze daudz ko izskaidro… tajā skaitā izkārtnes par maģistra grādiem un vienīgo un pareizo viedokli, kas it kā taču balstīts zinātnē…!

Tu mani zini
Tu mani zini

pagaidi , kas Tu par zinātaju īsti esi? Atzīta analītiķe ? Diagnsotiķe? Apnicīgi lasīt šādus rakstus , dāmas saklausas un turpina pļurkstēt par šo tematu , jo izlasot šo rakstu viņas arī ir zinātājas , goda vārds. Un visi tik lieli zinātāji. Lūdzu , izej kursus , strādā sociālajos dienestos . Izmācies gadu policistu koledžā esi policists/e , cīnies ar to , lai neatkārtos šādas lietas. Bet nē , nē … labāk jau pļurzāsim šo tematu un nonāksim pie neskaitāmi daudz zinātāju viedokļiem un taisnībām. Paldies , nē. Khhm , par šādu blogeri dzirdu pirmo x ( esmu aktīvs blogu… lasīt vēl »

ani
ani

viņa sevi nenosauca par zinātāju, to izdarīja portāls. nu atvaino, tev ir “mazliet” līmenis, ej negācijas izgāzt citur.

Eve
Eve

Ir iestādes, kur pa velti dala prezervatīvus. Neko neprasot.
Talsu novadā strādāju, dalīju prezervatīvus un ne tikai. Arī daudz bērnu ģimenēm, nabadzīgām. Viņi negrib.. viņiem nepatīk …. Visādi ir. Ir jau , kas ņem.
Varbūt “spirāles” pa velti likt. Tas varētu būt risinājums. Vai “nosiet”. Ir skumji, ka šādas lietas notiek.
Paldies par Jūsu viedokli.

ani
ani

piekrītu par nosiešanu

Pret valdību!
Pret valdību!

Paldies, kad publisko, par šādām lietām ir jārunā arvien skaļāk. Pretīgi, kad Latvijā ir tāds līmenis, birokrātija, stulbi un nekam nederīgi likumi. Laiks ir mainīt to pēc padomju stilu. Sāp kad Latvija ir tik zemu nolaidusies, tāda ES, kad pilnīgi slikti paliek!

Man nav vienalga, kāpēc citiem ir?
Man nav vienalga, kāpēc citiem ir?

Truls un bezatbildīgs raksts. Ir jābūt vēlmei redzēt otru cilvēku nevis mest akmeni citu cilvēku lauciņā.. ja par šo runā tādā tonī kā paši vainīgi, tad ir skumji, it īpaši par bērniem, kas to piedzīvoja, bērniem, kuriem vajadzēja Ziemassvētku laiku pavadīt mierpilnā, sirsnīgā gaisotnē.

Dzintra
Dzintra

Par bērniem vajadzēja domāt savlaicīgi soc.dienesta darbiniekiem un bāriņtiesai, vismaz jau no tā brīža, kad ar tiesas lēmumu bērnu tēvam tika liegta uzturēšanās kopā ar bērniem un viņu māti. Taču vieglāk ir šo atbildīgo institūciju darbiniekiem sēdēt kabinetos un tagad atrunāties, ka neviens jau nenāca un nesūdzējās, ka viss licies labi un normāli. Par sīkumiem, par mazu ģimenes skandālu netiek pieņemti tiesas lēmumi, tātad tur bija vairāk kā nopietnas problēmas. Saprotams, ka tā bērnu māte savā trulā prātā nespēja izdomāt, pie kādām sekām tāds dzīvesveids viņu un bērnus novedš, bet soc.dienestā taču strādā augsta līmeņa speciālisti, ar augstāko izglītību, ar… lasīt vēl »

Agrita Dzelme
Agrita Dzelme

Ļoti interesants raksts, paldies! Tikai… šādi notrulinoties, dzīvojot līdzās, mēs dažkārt nolaižamies tādā pašā dzīvnieciskā līmenī, kādā dzīvo daļa mūsu sabiedrības. Vienaldzība un vientulība ir šī gadsimta lielākā nelaime. Arī es nāku no šādas vides. Bernībā(padomju laikos) es dzīvoju šādā ģimenē, un arī kaimiņos visas ģimenes bija šādas. Nevienam par savām bēdām nesūdzējos, jo man bija kauns. Taču par to domājot, bieži vien man rodas jautājums, kur bija, un cik visiem pieaugušajiem kaimiņos un pat rados viss bija vienalga. Šobrīd daudz tiek runāts par to, cik slikti bernam ir augt bērnu namā, bet es bērnībā par to vien sapņoju, ka… lasīt vēl »

Tamāra
Tamāra

Labi, var notrulināties pret pieaugušo darbībām, kas paši izvēlas sievu, vīru, pudeli ar šņabi vai ūdeni utt. BET NE PRET TIK DAUDZ BĒRNU RAUDĀM

Hsha
Hsha

Pārgudrele – pasaules naba.

pofi
pofi

Dzīves patiesība. Pietiks dzīvot sapņos. Vairs neiestāstīs sabiedrībai – raudi, bet smaidi. Saki ka man jaunākās kurpes un mašīna, bet vīrs sit katru vakaru. Bērnību dzīvoju labi situētā ģimenē, bet mana labākā draudzene bija un vēl ir no nelabvēlīgas ģimenes. Sita, dzēra, redzēja asinis. Un ko skolā dara – šos bērnus nostāda kā – šis jau nabags un smird. Bet paši nekad neapdomā ka šī sūda bedre jau ir gadiem visā valstī. Un šīs instances ir tikai tēlojums un labs vēl.

lapa
lapa

Luuk, ko dara baarintiesa, skolas psihologi uc atbildiigie – staigaa pa maajaam tiem, kas nav 3 dienas bijis skolaa un draud beernu iznemt no gimenes. Kameer turpat tai skolaa, tai pagastaa ir meitene, kura ir taadaa staavoklii, skolaa apsmieta un novesta liidz bezizejai (neviens to nepamana, ne ??) un vina pakaras.

taa luuk. taa mums ir. sis ir reaals gadiijums. Otro gadiijumu zinaaja, neviens nelikaas ne zinis.

ani
ani

taisnība!

Ilze
Ilze

Var saukt sevi, kā vien grib, par “zinātāju” arī, bet TAS, kas notika, nav normāli. Un nav normāli arī tas, ka šādi līdz “zinātājam” notrulinās cilvēks, ka domā tikai par savu ādu, tāpēc jau mēs esam tur, kur esam. Un nekas nemainīsies, ja šādu nostāju arī sludinās, kā pareizu. Jā, es neesmu uzaugusi sociālā mājā un var teikt, ko tu saproti, bet BĒRNS IR MIRIS. Un miris dēļ apkārtējo vienaldzības, tādu zinātāju truluma dēļ.

Māris
Māris

Cik gudri d*&&st mākam, ne dienu nedzīvojot to cilvēku kurpēs! Cik reizes esi pati gājusi pieklauvēt pie durvīm, kad dzirdi kaimiņus katru dienu bļaujot, bērniem fonā raudot?!
Pieļauju Tavs dzīves lielākais stress ir bijis laikā nenomaksāts LMT rēķins!

ANNA
ANNA

Man patīk šis raksts!Pilnīgi piekrītu!

Maija
Maija

Lasu un šausminos! Paldies, Ksenija, par rakstu, bija vērtīgi palasīt un liela viela pārdomām. Es domāju, ka darīt var un kaut ko uzlabot var vienmēr. Jāpārstāj maksāt pabalstus ģimenēm, kurās ir bērni, bet vecāki ilgstoši nestrādā. Ja nevari atļauties bērnus, tad nevari audzināt bērnus. Bērni nevar un nedrīkst augt dzērāju ģimenēs. Tad jau labāk izņemt bērnus no ģimenes, lai bērniem iespēja dzīvot un meklēt audžu ģimenes. Un tās mammas, kurām jau 1 reizi ir atņemts bērns ir piespiedu kārtā jāsterelizē. Es strādāju, maksāju nodokļus, man ir žēl, ka daļa manas naudas aiziet aprēķinu dzērāju ģimenēm, kuras parazitē uz bērnu naudas… lasīt vēl »

unčuks
unčuks

Es arī 100% piekrītu… ja tāda ir ikdiena blakus dzīvojot kaimiņos, tad pie tā pierod un nekas vairs nav svešs. Un savu pakaļu arī saudzēsi kaimiņš būdams… skarbi skan, bet tā tas ir.

KristyK
KristyK

Vēl viena nianse! Portālos parādījās ziņas, ka policija tika izsaukta uz to māju vēl pirms jauna gada, jo aizbraukušās mātes dzīvoklī bija palicis gaudojošs kaķis, kas traucēja. Policijai tika pateikts, ka dzīvokļa atslēgas esot pieejamas meitas dzīvoklī, kurā jau tanī brīdī iespējams bija miruši gan ta meitene, gan viņas vīrs. Ja policisti būtu kaut pacentušies pieklauvēt pie tā dzīvokļa, lai pateiktu, ka mātes dzīvoklī jāpabaro kaķis, tad iespējams negadījums jau tiktu atklāts ātrāk un , iespējams, mazulis btu vēl dzīvs. BET Policija noslinkoja un tik noteica viņiem piezvanīt, kad kaķa saimniece atgriezīsies dzīvoklī! Policijas nolaidība !!! Kā arī pārējo dienestu… lasīt vēl »

Ja nezini neruna
Ja nezini neruna

Ja nezini, neruna. Policija bija- vai lasi visu informaciju vai tikai savam sapratam velamo?! – klauveja jeb dauzija pie durvim. Skanas nebija- acimredzot neviena nav. Sada situacija dienestam nav tiesibu bojat privatipasumu ( lasi- ielauzties privata telpa)

Dzintra
Dzintra

Nu, labi, tajā brīdī aiz durvīm klusums, bet izejot no mājas, varēja redzēt, ka ziemas laikā atvērts logs, un galvoju, ka poliči ļoti labi zināja, ka tajā dzīvoklī dzīvo sociāli nelabvēlīga ģimene ar maziem bērniem. Vai tiešām policijā strādā tikpat degradējušies speciālisti, kā tas narkomāns, ka neko loģisku no situācijas nespēja izdomāt? Varbūt vajadzēja pacelt pakaļas no iesēdētā krēsla savā kabinetā un atnākt otrā dienā pašiem un vēlreiz mēģināt noskaidrot, vai kaķa saimnieces meita ir uzradusies un kāpēc ziemas laikā viņas dzīvoklim dienām ilgi vaļējs logs. Varbūt vajadzēja sadarboties ar soc.dienestu un aicināt, lai šie paseko atkārtoti tā narkošas ģimeni.… lasīt vēl »

pensis
pensis

Kartēja policistu atruna. Dobeles degredētā policija.

Vilma
Vilma

Tad kaķa saimniecei uzliktu sodu par dzīvnieku labturības noteikumu neievērošanu.Policija būtu rīkojusies!

zan
zan

Pilnīgas muļķības. Vienīgais veids, kā apturēt šo deģenerātu vairošanos, ir, nevis maksāt pabalstus par viņu bērniem, bet maksāt pabalstus par to, ka viņiem nav bērnu.

Sanija
Sanija

Ksenija, ar bezmaksas kontracepciju nebūs līdzēts, jo ir dzirdēts ka atsevišķas pašvaldības jau piedavajušas šādām ” kaķenēm ” apmaksāt spirāles – atbilde bijusi – lieciet pašas, jo mums vajag bērnus dēļ pabalstiem, pretējā gadījumā dzert tā nebūs par ko

Valdos
Valdos

Forši pateikts

Ieva Zagante
Ieva Zagante

Sociālos dienestus, kas esot atzinuši, ka viss ir normāli, tikai nabadzīgi, vajadzētu paņemt pie dziesmas, jo pat tas, ka bērni dienām ilgi nevēra ciet logu, izskatās maigi sakot aizdomīgi. Un, ja jau tur vēl esot bijis ēdamais…, tad pirmā, ja ne vienīgā doma, ir tā, ka vecāki (vismaz tēte) bija viņus tiktāl iebiedējuši, ka vienkāršāk ir nosalt (nevis aizvērt logu) un nomirt badā (nevis paēst).

Ansits
Ansits

Pilnīgi nepiekrītu raksta autoram. Ir lietas ko var darīt! Paskatamies uz Anglijas pieredzi. Kā tikko pirmās aizdomas, neviens ar tevi neauklējas, savāc bērnus un ieliek bērnu dzīvot audžu ģimenē.
Protams rodas jautājums vai nebūs pārāk daudz bērnu jāatņem, bet tam ir stiprs pretarguments – ja neatņēmt bērnus, cik Dobeles traģēdiju vēl atkārtosies?

Arī nepiekrītu.
Arī nepiekrītu.

Tā ir tikai un vienīgi sociālo dienestu nolaidība, ka tā noticis. Labi, līdzcilvēki ir vienaldzīgi un katram ir iemesli, kāpēc viņi tādi ir. Raksta autore ir tipisks līdzcilvēks, kaimiņš, garāmgājējs. Bet dienestiem tas ir darbs, viņiem par to maksā naudu, lai NEBŪTU vienaldzīgi un viņi NEDRĪKST būt vienaldzīgi!! Ja tādi ir, tad viņi nepilda savu darbu un saņem algu par neko.

Ieva Zagante
Ieva Zagante

Un kā tad ar omi? Ja vien, protams, tā nebija meitas pirmā un pēdējā deva. Un tas, ka viņa, sieviete būdama, uzskata, ka priekš kam izglītība, ja dabūji “nobriedušu” vīrieti, vai arī viņai meita bija tiktāl pie vienas vietas, ka bija priecīga tikt vaļā vienalga kādā veidā..

Spalva
Spalva

Jā,normāla ome pēc neatbildētiem meitas zvaniem būtu skreējusi kā raķete,lai pārliecinātos,kas ir noticis…vismaz normālās ģimenēs tā dara. Un neviens neiedomājas ciemoties tik ilgi…

gita
gita

Kādēl lai ome neciemotos ? Un galu galā – policija ieradās tieši pateicoties viņas iesniegumam….

skumjā
skumjā

Tā bija meitas pirmāa un pēdejā deva.ŠO ģimeni pazīstu ļoti sen.To sauc par likteni.Tā nebija nelabvēlīgā ģimene.Tēvs ļoti mīlēja savus bērnus un gādāaja par visiem.Tikai viņa vājais raksturs neļāva atbrīvoties no narko tikām.Tikai Dievs zin kas notika tajā liktenīgajā dienā.Meitene nekad nelietoja narkotikas!Ome neciem ojās~ viņa pieskatīja mirušā vīrieša veco māti. Nenosodīsim !Šajā traģēdijā būsim kopā kaut domās kopā ar tuviniekiem.Viņiem ir bezgala smagi.Mēs nezinam kāds liktenis mūs var pārsteigt.

Tamāra
Tamāra

ja šie dienesti neredz savu labumu, viņi neko nedara..bērni ir ka biznesa avots LATVIJĀ…

didzis
didzis

novēlu, lai jums pašam tiktu bērni nolaupīti (ja jums tādi ir)

Ansits
Ansits

Man ir 3 bērni, un vislabākā sieva. Bērnus nenolaupa, bērnus atņēm no vecākiem, kuri paši negrib vai nespēj par viņiem rūpēties. Kāpēc bērniem ir jācieš, ja vecākiem viņi nav vajadzīgi.
Didzis – vai Jūs varat iedomāties kā jutās šie nabaga bērni? Kā viņi pavadīja šīs dienas vieni? Man liekas ka mūsu dienestiem nevajadzētu auklēties ar tādiem vecākiem! Ja vecāki nevar parūpēties, ja nav neviena tuvinieka, kurs var ur grib uzņemt bērnus, tad jāatdot kādam citam, kurš to var un grib.

Kristinaaa
Kristinaaa

Dievs dod taviem bērniem un mazbērniem tādu domāšanu!
Man personīgi ir traumēta psihe ar vienu no vecākiem kurš bija alkoholiķis, jau 7 gadus par neapzināti bet nopelnīto sēž tur kur viņam ir īstā vieta! Katrs izsaka savas domas un tas ir viss. ja nav reāli pats piedzīvojis kādu no traumām ko redzi dzirdi nedod dievs sajūti saprast nevar pa lielam. Šo viedokli atbalstu viņai ir taisnība. Mana pieredze to arī pierāda

pensis
pensis

Ansīti gudrīti ja tevi paņemtu no ģimenes un kaut kur paturētu kādu nedēļu svešā vidē kā tu justos vai tādā veidā bērnus netraumē .