Zilais valis – grēkāzis, kam uzkraut vecāku nevaļas radītās sekas

Zilais valis

Valsts policija šogad saņēmusi divdesmit iesniegumus saistībā ar bažām par bērnu dalību izaicinājumu spēlēs, kurās bērni sevi savaino, informē policija.

Piecos gadījumos jaunieši sev nodarījuši maznozīmīgus miesas bojājumus. Savukārt pagājušajā piektdienā 2005. gadā dzimusi jauniete izlekusi vai izkritusi pa trešā stāva logu.

Policija uzsver, ka nesaista šos gadījumus ar plašu rezonansi guvušo spēli „Zilais valis”.

Internetā parādījies video, kurā jaunu meiteni vienaudzes aicina izlēkt pa trešā stāva logu. Valsts policija apstiprina, ka video ir īsts, un pagājušajā piektdienā 2005. gadā dzimusī jauniete pa logu izkritusi vai izlekusi. Viņas veselības stāvokli Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics atteicās komentēt, norādot, ka viņa atrodas slimnīcā.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess. Rinkevics informēja, ka policija šogad saņēmusi 20 iesniegumus saistībā ar bērnu dalību izaicinājumu spēlēs, un piecos gadījumos jaunieši nodarījuši sev maznozīmīgus miesas bojājumus, pamatā skrāpējumus rokās.

Tomēr nevienu no šiem gadījumiem policija nesaista ar kādu grupu vai personu vēlmi mudināt jauniešus sevi ievainot.

“Tas, ko mēs redzam, – jā, jaunieši viens otru izaicina, iesaista dažādās sociālās grupās, iesaista dažādu uzdevumu īstenošanā, tomēr nav apakšā šīs trešās personas, pieaugusī persona, kuras uzdevums būtu panākt, lai jaunietis vai bērns nodara sev miesas bojājumus, vai nodara tādus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestātos personas nāve. Tādu nav. Vide, kurā šie negadījumi un traģiskie negadījumi tiek saistīti ar „Zilo vali”, tie ir sociālie mediji,” uzsvēra Rinkevics.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas direktore Ilona Kronberga norādīja, ka izaicinājumu spēles ir viltus ienaidnieks, un galvenās problēmas slēpjas spējā veidot bērniem izpratni par vērtībām.

“Šobrīd ir sajūta, ka Zilais valis vai jebkāda cita lieta šobrīd ir ļoti izdevīga. Mēs esam atraduši kopēju ienaidnieku, bet šis ir viltus ienaidnieks,” uzsvēra Kronberga.

“Problēmas, kāpēc bērni nodara sev pāri, slēpjas mūsu savstarpējās attiecībās, slēpjas tajās vērtībās, ko mēs iemācām bērniem. Es zinu, ka šie vārdi ir nepopulāri. Lai mēs to dotu saviem bērniem, to izpratni un atbalstu, vajadzīgs veltīt bērniem laiku,” sacīja Kronberga.

Valsts policijas psiholoģe Dace Landmane tikmēr uzsvēra, ka riskantās darbībās gatava iesaistīties tikai daļa jauniešu, kurus var iedalīt divās grupās – jaunieši, kas vēlas pašapliecināties, un jaunieši, kam ir pašdestruktīva uzvedība.

Vairākas pazīmes var liecināt, ka jaunietim nepieciešama palīdzība, piemēram, sagraizītas rokas.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Ilona Kronberga aicina vecākus sekot līdzi savu bērnu uzvedībai.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
gita
gita

Īstenībā jau vecāki ir tie, kuriem tiek uzkrauts absolūti viss….
Vienalga, kas kad, kur notiek – vecāki ir vainīgi……
Un kādēļ ir tā nevaļa ?
Tādēl, ka maize un pajumte jānopelnās sazin cik darbos….Tā tas ir….Par vienu minimālu algu 8 darba stundās nav iespējams izdzīvot….
Un par divām arī ne…..
Jāstrādā vismaz 16 stundas katram vecākam un tad var kaut kāds ES vidējais minimums sanākt ģimenē !!!
Tāda ir patiesība par vecākiem, bērniem un LV?????