Zemgalē aizturētas četras personas aizdomās par 1 miljona eiro izkrāpšanu

lauksaimniecība

Vakar, 17. oktobrī, Latvijas Republikas Valsts policija veica kratīšanas un aizturēja četrus aizdomās turētos Zemgales reģionā, Eiropas Prokuratūras (EPPO) veiktajā izmeklēšanā Rīgā par 1 miljona eiro izkrāpšanu saistībā ar lauksaimniecības līdzekļiem, informē EPPO.

Izmeklēšanā secināts, ka dažādu Latvijas Republikas Lauku atbalsta dienesta pārraudzīto projektu būvniecības konkursi bijuši nepatiesi. Tiek apgalvots, ka uzņēmumi, kas saistīti ar finansējuma saņēmējiem, veica būvdarbus, pārcenojot izmaksas.

Ir aizdomas, ka ievērojama daļa no būvniecībai paredzētā finansējuma ir nonākusi tieši saņēmēja kabatā, kā rezultātā ES Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļi tiek plaši izmantoti krāpnieciskā veidā.

Kratīšanu EPPO uzdevumā veica Latvijas Valsts policija – Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes 2.nodaļa, un tika aizturētas četras personas.

Izmeklētajiem ir aizdomas, ka dažādu Lauku atbalsta dienesta pārraudzīto projektu būvniecības konkursi bijuši krāpnieciski.

Tiek apgalvots, ka būvdarbus veikuši ar finansējuma saņēmējiem saistīti uzņēmumi, pārcenojot izmaksas.

Latvijas pārstāvis Eiropas Prokuratūrā prokurors Gatis Doniks apliecinājis, ka lietā ir četras personas, kurām ir tiesības uz aizstāvību un šīs personas ir uzņēmumu īpašnieki, atbildīgās amatpersonas un darbinieki. Kratīšanas veiktas uzņēmumu adresēs, kā arī dzīvokļos un mājās.

Izmeklētājiem gan nav aizdomu, ka nelikumības pieļāvuši LAD darbinieki. “Tie ir naudas saņēmēji, agrokompānijas, uzņēmumi,” piebilda Doniks.

Darbs izmeklēšanā ir ieguldīts pietiekami liels, un tagad ir iestājusies atklātā fāze. Iespējamā nozieguma shēma, pēc Donika teiktā, ir “ļoti interesanta”, taču izmeklēšanas detaļas patlaban publiski nav atklājamas.

EPPO ir neatkarīga Eiropas Savienības prokuratūra. Tā ir atbildīga par izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un apsūdzības celšanu par noziegumiem, kas skar ES finanšu intereses.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Tik vien!

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Kad tiks aizturētas Rīgas Zooloģiskā dārza amatpersonas par 40 milijonu izkrāpšanu pārbūvei?

maukovičs
maukovičs

Sunīšiem pameta 3 kauliņus. Lai izrejās par 140 tuktošiem. Lai aiz 3 kauliņiem dinozauru neierauga. Talanti