Zakatistovs un Tamužs pārsūdzējuši viņiem nelabvēlīgo spriedumu krāpšanas lietā

Atis Zakatistovs
13.Saeimas deputāts Atis Zakatistovs

Bijušais politiķis, 13.Saeimas deputāts Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs pārsūdzējuši viņiem nelabvēlīgo Rīgas apgabaltiesas spriedumu krāpšanas lietā.

Lieta ir nosūtīta Augstākajai tiesai, kurai būs jālemj par kasācijas tiesvedības ierosināšanu.

Rīgas apgabaltiesa Zakatistovu un uzņēmēju Tamužu atzina par vainīgiem krāpšanā un piesprieda viņiem nosacītu brīvības atņemšanu uz diviem gadiem. Sodā ieskaitīts aizturēšanā pavadītais laiks – divas dienas.

Rīgas apgabaltiesa atzina, ka Zakatistovs Krimināllikuma 177.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu ir izdarījis SIA “Per capita” labā, un sodīja SIA “Per capita” ar piespiedu naudu 43 minimālo mēnešalgu jeb 26 660 eiro apmēra.

Iepriekš Rīgas pilsētas tiesa Latgales priekšpilsētā pasludināja spriedumu, attaisnojot abus apsūdzētos. Prokurors par spriedumu iesniedza protestu.

Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Urbāns iepriekš bija pirmās instances tiesai nodevis krimināllietu abu minēto personu apsūdzībā par 26 620 izkrāpšanu un mēģinājumu izkrāpt 2420 eiro no atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia grupa”.

Krimināllietā arī bija sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai.

Saskaņā ar apsūdzību 2016.gadā Zakatistovs vienojās ar vides apsaimniekošanas uzņēmuma AS “Eco Baltia” padomes priekšsēdētāju Tamužu par finanšu līdzekļu izkrāpšanu no “Eco Baltia” meitas sabiedrības SIA “Eco Baltia grupa” nolūkā finansēt Zakatistovu kā partijas politiķi.

Tamužs informēja “Eco Baltia grupas” vadību par nepieciešamību viņam saņemt Zakatistova sniegtās konsultācijas, jau iepriekš zinot, ka faktiski konsultācijas netiks sniegtas, uzskata prokuratūra.

Saskaņā ar līgumiem, kas tika noslēgti starp “Eco Baltia grupa” un Zakatistovam piederošo “Per capita”, laikā no 2016.gada jūnija līdz 2017.gada maijam Zakatistovam bija jāsniedz konsultācijas par organizācijas pārmaiņu vadības jautājumiem un vides, ilgtspējīgas un resursu taupības politikas izstrādes jautājumiem.

Lai gan konsultācijas faktiski netika sniegtas, Zakatistovs ik mēnesi iesniedza “Eco Baltia grupa” apmaksai rēķinus par it kā sniegtām konsultācijām, bet Tamužs neinformēja “Eco Baltia grupa” vadību, ka līgumos paredzētās konsultācijas faktiski nav saņemtas, uzskata prokuratūra.

“Eco Baltia grupa”, būdama maldināta par konsultāciju sniegšanas faktu, pārskaitīja uz “Per capita” bankas kontu kopumā 26 620 eiro, noskaidrojuši izmeklētāji.

“Eco Baltia grupa” neapmaksāja pēdējo iesniegto rēķinu par 2420 eiro, jo uzņēmuma vadībai radās aizdomas, ka noslēgtie konsultāciju līgumi tiek izmantoti nelikumīgai politiskās partijas finansēšanai.

Personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 177.panta trešās daļas, proti, par svešas mantas lielā apmērā iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos un ar viltu, personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu var piemērot brīvības atņemšanu no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Abi apsūdzētie savu vainu nolieguši. Tamužs paziņojis, ka viņam vispār nav skaidrs, uz kāda pamata šī lieta tika ierosināta.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pildspalva
Pildspalva

Simanovičs nozaga dokumentus un pa blatiņu sarunāja štellīti ar knābīti , nekur augsta neviens VDK darboņa radinieks nav noziedējis , sevišķi tiesu sistēmā.

pudele
pudele

Atis noteikti ti nosvinēja ar kādu labu metienu pa lampu

porpinģis
porpinģis

Tu domā, ka ar 3-punktu metienu pa lampu?

dončips
dončips

Nu nē tak! No otras laukuma puses, tā ka pilnīgi lupatās!

JJJ
JJJ

A ko ta tagad darīt????? Izskatās kā gājiens ar zirgu.