VP priekšnieka amatam Ģirģens izvēlējies Armandu Ruku

Armands Ruks

Uz vakanto Valsts policijas priekšnieka amatu virzīs Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieku Armandu Ruku, kurš nebija iepriekš publiski minēto trīs pretendentu vidū. Koalīcijas partneriem nav iebildumu pret šo kandidatūru, vēsta lsm.lv.

Ruku minētajam amatam izraudzījies iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV). Ruks nebija starp trim līdz šim publiski vērtētajiem kandidātiem uz Valsts policijas priekšnieka amatu.

Ruku amatā varētu apstiprināt valdības sēdē nākamnedēļ, atzina premjerministrs Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības”.

“Tātad šodien iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens informēja, ka viņš grib virzīt kandidātu uz Valsts policijas priekšnieka amatu. Mēs viņu uzklausījām un vienojāmies, ka mēs nākamnedēļ to iekļausim Ministru kabineta darba kārtībā. Visiem dokumentiem jābūt publiskotiem ja ne šovakar, tad rīt, kolīdz tie būs iesniegti. To tad attiecīgi Ministru kabinets arī lems,” paziņoja Kariņš.

Ģirģens bija solījis savu lēmumu par izraudzīto VP priekšnieka amata kandidātu paziņot šonedēļ – pēc tam, kad par to būs informējis premjeru un koalīcijas partnerus.

TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka konkursu ministrs izbeigs bez rezultāta un virzīšanai uz VP priekšnieka amatu nosauks vēl kādu ceturto kandidātu, ko piedāvās apstiprināt valdībā. Šādi Ģirģens nolēmis rīkoties, jo uzskata, ka neviens no trim izskanējušajiem kandidātiem netiks galā ar ilgstošiem trūkumiem policijas iekšējā kontrolē, iepirkumu sistēmā un personāla atlasē.

Konkursā uz VP priekšnieka amatu bija pieteikušies trīs policijas virsnieki – VP Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvedis Normunds Grūbis un policijas dienestā esošie vienīgie ģenerāļi – pašreizējais VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins un Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Juris Šulte.

Kandidātiem konkursā bija jāiesniedz redzējums par VP attīstību tuvākajos piecos gados, darba prioritātēm un nepieciešamajām reformām, kā arī to īstenošanas procesu. Amata kandidāti savu redzējumu komisijai prezentēja 13.jūlijā.

Konkursa laikā kandidātu novērtēšanai bija piesaistīts arī uzņēmums “Eiro personāls” par kandidātu kompetenču novērtēšanu. Eksperti izmantojuši padziļinātu kompetenču interviju un analītisko spēju un personības novērtējuma testu “ProfilesXT”, norādīja ministrijā.

Ņemot vērā minēto, pretendentu vērtēšanas komisija “ir pieņēmusi lēmumu ieteikt iekšlietu ministram kandidātus, kuri atbilst VP priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām, kandidatūras sagrupējot prioritārā secībā”. Secību IeM neatklāja.

Konkursa dokumenti paredz, ka iekšlietu ministrs pēc iepazīšanās ar komisijas rakstisku ieteikumu pieņems lēmumu par komisijas izvirzītā kandidāta vai kandidātu virzīšanu apstiprināšanai amatā uz pieciem gadiem Ministru kabineta sēdē.

Tāpat iekšlietu ministram pirms lēmuma pieņemšanas par kandidāta virzīšanu iecelšanai amatā bija tiesības uzaicināt komisijas ieteikto kandidātu uz individuālu sarunu.

Pagājušā gada nogalē iepriekšējais VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis pieņēma lēmumu par amata atstāšanu. Ķuzim 10.februāris bija pēdējā darba diena VP priekšnieka amatā. No 11.februāra līdz konkursa beigām par VP priekšnieka pienākumus izpildītāju tika nozīmēts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Grišins.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar