Virsniekam Rajevam atsaka pielaidi valsts noslēpumam

Rajevs apsver iespēju pamest dienestu

Vienam no pieredzējušākajiem Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsniekiem pulkvedim Igoram Rajevam atteikta pielaide augstākās pakāpes valsts noslēpumam, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums „Panorāma”.

Satversmes aizsardzības birojs neatklāj iemeslus, kuru dēļ NBS Apvienotā štāba priekšnieka vietniekam operacionālajos jautājumos pulkvedim Rajevam liegta pielaide dokumentiem, kas tostarp satur arī lielākos NATO noslēpumus. Arī NBS komandieris Raimonds Graube par to nav informēts.

Patlaban Rajevs ar Graubes pavēli atstādināts no tādu pienākumu veikšanas, kam nepieciešama augstākās pakāpes pielaide valsts noslēpumam. Tiek gaidīts, vai pulkvedis saņems atļauju strādāt ar zemāka līmeņa valsts noslēpumu saturošiem dokumentiem.

Rajevs plašus komentārus raidījumam “Panorāma” nesniedza, vien norādīja, ka apsver iespēju pamest dienestu.

Rajevs ilgus gadus ieņēmis vadošus amatus Latvijas armijā, tostarp piedalījies tā dēvēto miera nodrošināšanas operāciju plānošanā Irākā, Afganistānā u.c.

2009. gadā Rajevs tika atbrīvots no NBS Mācību vadības pavēlniecības komandiera amata. Iepriekš ziņots, ka tas, iespējams, noticis saistībā ar lietu, kurā Latvijas kontingenta karavīri tika turēti aizdomās par ieroču kontrabandu no Irākas, kur dienēja starptautiskajā operācijā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar