Vietējo “narkobaronu” Prīvertu atkal liks cietumā

Priverts

Rolanda Prīverta vārds pirms vairākiem gadiem plašsaziņas līdzekļos bija skandalozi slavens. Saukts par narkobaronu, narkotiku karali, narkokurjeru. Par narkotisko vielu kontrabandu izsēdējies cietumā, par ņemšanos ar narkotikām agrāk iespaidos dalījies arī ar medijiem. Tagad 56 gadus vecais R. Prīverts pēdējos gadus pieklusis. Šobrīd, kā viņš man saka, “nezīmējos, esmu kluss un mierīgs, spēlējos biržā ar interneta valūtu bitkoiniem”. Dzīvojot gan Latvijā, gan Bolīvijā, kur nodibinājis firmu un sarunājis tur sākt tirgot Latvijas balzamu. Kokaīna un citu narkotiku laiks viņam esot pagājis.

Tomēr Prīvertam regulāri jāierodas Rīgas rajona tiesā (ko viņš arī likumpaklausīgi darījis), kur pret viņu notika tiesvedība par narkotiku kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā un organizētā grupā.

Pagājušās piektdienas tiesas sēdē prokurore Jeļena Kaminska lūdza sodīt Prīvertu ar astoņu gadu un sešu mēnešu cietumsodu, uzsverot, ka apsūdzētais jau iepriekš sodīts par kokaīna ievešanu Latvijā, viena lieta par narkotikām vēl ir tiesvedībā.

Pēdējā vārdā Prīverts savu vainu narkotiku kontrabandā neatzina, piebilstot, ka kādam cilvēkam tikai atbildējis uz jautājumu par iespēju droši norīt kapsulu, sakot, ka to nezinot. Prīverts vienīgi nožēlojot, ka savās mājās Saulkrastos glabājis kokas koka lapiņas. Tās tur viņam esot vairākus gadus atradušās kā suvenīrs. Viņš neesot zinājis, ka nedrīkstot turēt, tās legāli pircis un pārvietojis pāri robežām 1998. gadā. Kad aizturēts par kokaīna kontrabandu, tad kratīšanas laikā šīs lapiņas viņa dzīvesvietā atradusi policija. Prīverts uzskata, ka viņu specdienesti vajājot veco grēku dēļ, daudz kas esot safabricēts un ka lietu pret viņu vajagot izskatīt no jauna.

“Nesmuki, ka mani vajā par šādiem sīkumiem. Neesmu ne ņēmis, ne vedis narkotikas. Vajadzīga vēl viena izmeklēšana par tiem atrastajiem 12 gramiem. Arī par manu nogalināto brāli,” teica Prīverts. Viņa brālis pēc šā notikuma 2013. gada 16. septembrī tika atrasts miris Rīgas Centrālcietumā, par ko jo­projām notiek tiesvedība citas krimināllietas ietvaros – saistībā ar ieslodzītā sevišķi cietsirdīgu noslepkavošanu apsūdzēti trīs cietuma uzraugi. Apcietinātais R. Prīverta brālis toreiz tika turēts aizdomās par iespējamu vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu ievešanu Somijā, ziņo LETA. Viņu bijis plānots izdot Somijas varas iestādēm.

Tāpat atsevišķa tiesvedība bija pret Jāni Tidriķi, Antanu Buividu, Mindaugu Barču un Sigitu Šermukšni, ar kuriem kopā, kā uzskata prokuratūra, darbojies Prīverts. Šim četriniekam katram piespriesti seši gadi cietumā, teica prokurore.

Vakar tiesa piesprieda Prīvertam piecu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par narkotiku (kokaīna) kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā un organizētā grupā, divu gadu un sešu mēnešu cietumsodu par narkotiku (kokas koka lapām) glabāšanu. Kopā tiesa nolēma piespriest septiņus gadus cietumā. Pats R. Prīverts uz sprieduma nolasīšanu nebija ieradies. Spriedumu var pārsūdzēt.

Lasiet arī “Cietumā zvērīgi nogalināts “narkobarona” Rolanda Priverta brālis“.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar