Vienota rīcības algoritma, ja skola saņem draudu vēstuli, nav; Ruks sasauks sanāksmi un mēģinās tikt skaidrībā

Saņemot draudu vēstuli, skolas šorīt reaģējušas dažādi – gan evakuējot audzēkņus, gan turpinot mācības.

Valsts policija varētu organizēt sanāksmi ar izglītības jomas pārstāvjiem, lai vienotos par efektīvāku rīcību skolām, saņemot paziņojumus par draudiem, tomēr šādos gadījumos vienmēr ir svarīgi sekot līdzi policijas paziņojumiem, norādījis Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Ruks atzinis, ka Valsts policija nav organizējusi vai īpaši rekomendējusi izglītības iestāžu audzēkņu evakuāciju, jo šajā gadījumā tie esot bijuši zema līmeņa draudi.

Tāpēc katra skola darīja tā, kā tobrīd uzskatīja par pareizu un acīmredzot pēc mācību iestādes iekšējiem noteikumiem.

“Te jau arī ir trieciens pa sabiedrības jūtīgāko daļu, kas ir bērni, lai izsistu no sliedēm skolu darbu, satrauktu valdību, sašūpotu sabiedrību un tā ir mērķtiecīga akcija,” uzsver Ruks.

Policijas priekšnieks atzina, ka tik apjomīga e-pasta vēstuļu sūtīšana nav līdz šim pieredzēta, tāpēc policija organizēšot sanāksmi ar izglītības nozari un mēģinās nonākt pie vienota algoritma, kā turpmāk efektīvāk rīkoties.

Ņemot vērā šodien izsūtītos e-pastus un zemo draudu līmeni, fiziski sapieri uz skolām nedevās, vienlaikus katru gadījumu policija uztverot ļoti nopietni. “Būsim atklāti – 300 skolu pārmeklēšana ar sapieriem prasītu vairākas dienas, jo policijai nav tik daudz šo speciālistu, pat ja piesaistītu armiju. Vienlaikus mēs, protams, šādu pārmeklēšanu veiktu, ja tam būtu pamats,” uzsvēra Ruks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Botāniķis sapņotājs
Botāniķis sapņotājs

Pag, pag savulaik tika ziņots, ka IeM ir izstrādājusi ~ 30 uzraugāmos scenārijus + Rajevs turpina rosīties mainot politisko piederību? Kā teiktu antisociālie elementi stacijas laukumā – “Tad kur gaļa beļašam?”

Goblins
Goblins

Inneresanti, vai efektīvākais ceļš nebūtu skolās uzlabot videonovērošanas sistēmu kombinējot to ar mākslīgo intelektu kā automātisku apdraudējuma identificētāju? To visu varētu saslēgt vienā DP sistēmā un tad šādi e-pasti nebūtu pat analizējami..

Ula
Ula

Savārstīts bla, bla. Vairs neticu mūsu vp, neticu viņu risku izvērtējumam, un tā nu katra skola rīkojās tik atbildīgi, cik gudra un atbildīga ir konkrētās iestādes direktors. Mana bērna skolā evakuācija nenotika. Laikam uz rukiem paļāvās.

Lubāna
Lubāna

Prpagan zina – visu atrisinas Stambuas komvencija un laime te katrai būs klāt feministu sektās Vai ir kādas problēmas? Nieki, Jums palīdz;es Auseklītis!