VID nebija ne jausmas par ceļā uz Rīgu aizturēto kravas kuģi ar vairākām tonnām kokaīna

BLUME

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes rīcībā nebija informācijas par Spānijas varasiestāžu aizturēto kuģi ar kokaīna kravu, kurš bijis ceļā uz Rīgu, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji.

Dienestā skaidro, ka pirms kuģa ienākšanas ostā šī kuģa aģents, bet, ja tāda nav, kuģošanas kompānija vai kuģa kapteinis Starptautiskajā kravu loģistikas un ostu informācijas sistēmā (SKLOIS) iesniedz noteiktu informāciju, tostarp par paredzamo kuģa ierašanās laiku ostā. Informācija SKLOIS tiek iesniegta, ātrākais, trīs dienas pirms ierašanās.

Ministru kabineta 2012.gada 15.maija noteikumi par ostu formalitātēm nosaka, ka informāciju SKLOIS paziņo vismaz 24 stundas pirms kuģa ienākšanas ostā, ja reisa ilgums ir mazāks par 24 stundām – ne vēlāk, kā kuģim izejot no iepriekšējās ostas, bet, ja nākamā osta nav zināma vai tā mainās reisa laikā – tiklīdz šī informācija ir zināma.

Kā zināms, Spānijas varasiestādes 18.janvārī pie Rietumsahāras krastiem aizdomās par narkotiku kontrabandu aizturējušas kravas kuģi, kurš bija ceļā uz Rīgu, un uz tā kratīšanā atrastas trīs tonnas kokaīna, vēsta vietne “Fleetmon.com”.

Kuģis “Blume” kuģojis ar Togo karogu un 19.janvārī tika nogādāts Spānijai piederošo Kanāriju salu ostā Santakrusā de Tenerifē. Uz kuģa pēc intensīvas pārmeklēšanas tika atrastas trīs tonnas kokaīna. Visi 15 “Blume” apkalpes locekļi aizturēti.

“Blume” 21.decembrī izbrauca no Brazīlijas ostas Santušas un tam bija paredzēts 15.februārī ierasties Rīgā.

Latvijas Valsts policijā apliecināja, ka policija nav piedalījusies šajā operācijā.

Latvijā Ekonomisko lietu tiesā (ELT) patlaban iztiesāšanas stadijā atrodas Latvijas vēsturē vērienīgākā narkotiku kravas krimināllieta jeb tā dēvētā Kokneses kokaīna lieta. Šajā lietā personas apsūdzētas par to, ka organizētas grupas sastāvā pārvietoja pāri Latvijas valsts robežai 1758 kilogramus kokaīna, paslēpjot to banānu kravā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pablo
Pablo

Trīs no atvestajiem vilcieniem tiek testēti maršrutā Rīga-Lielvārde-Aizkraukle. Divi no tiem tiek testēti tukši, trešais – piekrauts ar smilšu maisiem, kas imitē 890 pasažieru svaru

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Kā? Jaunzeme va ta nebij visu noziedzību apkarojusi?

ērce
ērce

Vai Latvijas vientieši amatos nezina, ka Latīņamerikas galvenais eksports ir narkotikas? Jeb viņi ir par daudz aizņemti ar savu algu palielināšanu?

Klops
Klops

Ha, ha, ha! Atkal liels kukulis gar degunu.

Šašerādens
Šašerādens

A ko tu priecājies, ka ierēdņiem kukuļi gar degunu? Ja mums kukuļi gar degunu, tad no taviem nodokļiem mēs sev pacelsim algu.

Kariņš no Delavēras
Kariņš no Delavēras

Bet ko jūs gribat? Aizkraukles burka aizverās, Bolti internešnl bank aizklapē (ar kuvaldu), Lužkova (Rietumu) kantorim dibens svilst no sankcijām, Pasta bankas priekšnieku iesēdina. Ekonomika ir jātransformē.

komisārs šlesers
komisārs šlesers

Vēl var piminēt Norviku, kuru aplaupīja jurašs. Bet taisnība ir, mazajai Šveicei jādiversificē ekonomika

antilevits
antilevits

Levita parazitēšanas gadi ieies vēsturē

muti, urla !
muti, urla !

Kremlim nepatīk ka Latvijai ir spējīgs, patriotisks Prezidents. Nevis tāds nespējnieks kā viņa priekšteči kopš 1991. gada.

Spējīgais nespējnieks
Spējīgais nespējnieks

Vienkārši smieklīgi, ja kāds objektīvi pakritizē valdību, tad atrodas kādi, kas mēģinās visu sagrozīt, nosaukt par Kremlinu, un mēģinās basņu iestāstīt, cik spējīgs un patriotisks ir šis vai tas. Man vienīgi jautājums – Vismaz pats tam tici ko raksti?