VDD aiztur četrus Latvijas pilsoņus aizdomās par darbībām Krievijas specdienesta uzdevumā

Valsts drošības dienests (VDD) ir aizturējis četrus Latvijas Republikas pilsoņus uz aizdomu pamata par Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) uzdevumā veiktām darbībām, kas vērstas pret Latvijas valsts un iedzīvotāju drošību, liecina VDD mājaslapā publicētā informācija.

Kriminālprocess pret personām sākts šā gada 1. augustā saskaņā ar Krimināllikuma 81.1 pantu, t.i., par palīdzības sniegšanu ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā.

Veicot izmeklēšanu, VDD četrpadsmit ar personām saistītos objektos Rīgā un citviet Latvijā ir veicis kriminālprocesuālas darbības. Padziļinātai izpētei ticis izņemts liels apjoms datu nesēju un dokumentu. Ar personām saistītajos objektos VDD konstatējis ierīces, kas, iespējams, ir stratēģiskas nozīmes preces un varētu būt izmantojamas prettiesiskām operatīvām darbībām.  

VDD izmeklēšanas gaitā iegūtā informācija liecina, ka personas Krievijas FSB uzdevumā veikušas darbības, kas vērstas pret citu personu rīcības brīvību, neaizskaramību, ekonomisko, sociālo un fizisko drošību.

Izmeklēšanas interesēs VDD patlaban no plašākiem komentāriem atturēsies.  

Kriminālprocesa ietvaros patlaban trīs aizdomās turētajām personām kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums, savukārt ceturtajai aizdomās turētajai personai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, t.i., aizliegums izbraukt no valsts un dzīvesvietas maiņas paziņošana.

VDD sola sniegt papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

Avots: vdd.gov.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Pateicību esam parādā
Pateicību esam parādā

Vēlreiz – pateicība VDD. Tālāk gan šaksies bezkompromisa tiesiskums becerīgā bordāna mantiniece….

Jefiņš
Jefiņš

Kā tur tajā kaukāza gūsteknē bija ar to tiesu – vishumānākā…….?

Izņemtie datu nesēji
Izņemtie datu nesēji

Interesanti, ko tad šie bija nodarījuši tik pretvalstisku? Vai internetā bija dalījušies ar jaunās LV premjeres jaunības dienu video?

levitkucins
levitkucins

Vai tad ir vēl tāda latvijas valsts? Te jau runā esot Latkrievija.

putinkucīte
putinkucīte

Runā? Tu un tava krievu kuce, laikam.