Valsts kontrole pirmo reizi valsts vēsturē veic revīziju Ģenerālprokuratūrā

ģenerālprokuratūra

Valsts kontrole pirmo reizi Latvijas vēsturē veic atsevišķu revīziju Ģenerālprokuratūrā, intervijā Latvijas Radio atklāja Valsts kontroles padomes locekle Ilze Grīnhofa.

Viņa stāstīja, ka Valsts kontrole šajā revīzijā pēta, cik efektīvi prokuratūra izlieto savus resursus. “Šeit mēs runājam par to, kā prokuratūra ir vadīta kā institūcija un vai šie resursi ir maksimāli efektīvi izmantoti,” klāstīja Valsts kontroles pārstāve.

Grīnhofa teica, ka Valsts kontrole ir “entuziasma pilna”, ka pēc šīs revīzijas izdosies veikt prokuratūrā nepieciešamos uzlabojumus.

Savukārt, runājot par pašlaik notiekošo revīziju, lai noskaidrotu noziedzīgu nodarījumu ekonomikas un finanšu jomā izmeklēšanas un iztiesāšanas efektivitāti, Valsts kontroles pārstāve atzina, ka šī ir ļoti apjomīga revīzija, kurā tiek vērtēti izmeklēšanu un iztiesāšanu kavējošie faktori.

“Tas, ko mēs pētām savā revīzijā, ir, kā iestādes sadarbojas savā starpā, vai normatīvais regulējums ir pietiekami skaidrs

un kas vispār kopumā ir šie faktori, kas kavē izmeklēšanu. Zinām, ka izmeklēšanas velkas ļoti ilgi, un mēs nevaram nonākt līdz šiem notiesājošajiem spriedumiem, par ko mums ir aizrādījuši daudzi ārvalstu partneri,” teica Grīnhofa.

Valsts kontrole vērtē, vai normatīvais regulējums un tā piemērošana nodrošina efektīvu kriminālprocesa izmeklēšanu un iztiesāšanu. Tāpat tiek vērtēti prokuratūras īstenotās uzraudzības aspekti.

Par secinājumiem revīzijā gan vēl ir pāragri runāt – par tiem varēs runāt nākamā gada sākumā, piebilda Grīnhofa.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no svētupes
Skolnieciņš no svētupes

Būsim saticīgi un mīļi! Dzīvosim draudzīgi. Neaizmirsīsim savu senču vietējās tradīcijas. Lūgsim Latvju Dievus – mūsu zemītes aizstāvjus. Lūgsim Dabas Māti mūsu radītāju. Dzīvosim apzinīgi un cienīsim Dabas Māti. Lai Latvija top varena! Lai latvju tauta top dižena! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi svētī mūsu zemīti! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Ar mīļumu un labestību, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Skaudības Dievs] #LatvjuDievi #DabasMāte #PozitīvāsEnerģijas #LatvjuDievuSvētība #Māra #Laima #Pērkons

alesanddro
alesanddro

Man šķiet, ka tā nav īsti patiesība, jo revīzijas arī iepriekš tur tikušas veiktas..
Un kas beidzot veiks revīziju arī valsts kontrolē par tās darbības efektivitāti, kas nav mazāk svarīgi?

SILVER
SILVER

Interesanta situācija, kad beidzot arī prokuratūru kāds pārbaudīs. vARBŪT SEN JAU VAJADZĒJA.

pūciņa
pūciņa

Vai vajadzēja? ….nu tad tā saudzīgi un dekoratīvi