Vakcinācijas birojam nav skaidru plānu? Juhņēviča nespēj nosaukt mediķu un farmaceitu skaitu, kas gaida vakcinēšanu

Eva Juhņēviča

Pirmās Latvijā saņemtās “AstraZeneca” Covid-19 vakcīnas primāri izmantos mediķu un farmaceitu vakcinēšanai, un tikai pēc tam sāks potēšanu sociālās aprūpes centros, pirmdien Latvijas Radio pastāstīja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča.

Juhņēviča nevarēja nosaukt precīzu mediķu un farmaceitu skaitu, kas vēl gaida vakcinēšanu pret Covid-19, pēc kuriem tad varētu tikt sākta vecāko cilvēku vakcinēšana.

Biroja vadītāja stāstīja, ka sociālās aprūpes centru klientu un darbinieku vakcinēšanu pret Covid-19 iecerēts sākt un pabeigt šī mēneša laikā, ja vakcīnu piegādes neaizkavēsies vēl pret pašlaik zināmo grafiku.

Viņa atkārtoti atzīmēja, ka pansionātu klienti ir izrādījuši vēlmi vakcinēties, bet lielākas problēmas ir ar darbinieku atsaucību, ar ko vēl būs jāstrādā.

Jautāta par Eiropā izskanošajām bažām, vai vecāka gadagājuma cilvēkus ir vērts vakcinēt ar “AstraZeneca” vakcīnām, Juhņēviča uzsvēra, ka tas nav Vakcinēšanas biroja, bet gan medicīnas ekspertu atbildības jautājums. Viņa gan piebilda, ka šo vakcīnu efektivitāte ir tikusi apliecināta, lai arī līdz šim pētījumi aptvēruši pārāk mazu cilvēku grupu.

Svētdien Latvijā otro poti pret Covid-19 saņēmis 121 cilvēks, bet pirmā vakcīnas deva ievadīta diviem cilvēkiem, liecina Nacionālā veselības dienesta dati.

Latvija svētdien saņēma ražotāja “AstraZeneca” vakcīnas “Covid-19 Vaccine AstraZeneca” pirmo daļu jeb 7200 devas, informēja Nacionālajā veselības dienestā.

Šī ir divu injekciju vakcīna, kas nozīmē, ka katram iedzīvotājam jāsaņem divas tās devas. Otrā jāievada četras līdz 12 nedēļas pēc pirmās devas.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aldona
Aldona

Puče , kāpēc Kārtības rullī neuzdevi Durītim jautājumu , Igaunijā , Lietuvā vakcināciju organizē Veselības ministrijas un savakcinēto ir daudz vairāk , nekā Latvijā , ar visu štābu (5 000) ?

Juhņēviča
Juhņēviča

Ar ko nodarbojas šī vakcinācijas štāba spīdekļi pilnu darba dienu , ar algu līdz 5 000 , nezina pat cik ir medicīnas darbinieku , vakcīnu nav ar masturbāciju ?

ājas
ājas

un kas par to? Galvenais ir ministru algas un smalkas mēbes, kompīši un katru dienu ir medijos Bildīteēs visi var priecāties, cik labi labiem cilvēkiem klājas

Piekusis
Piekusis

Tak nekad šī pieeja nav strādājusi. Uztaisam grupu/biroju/konsīliju un tas nu tagad visu atrisinās.. drīzāk uztaisīja labi apmaksātu grupu uz kuru pēc tam ar pirkstiem rādīt. Kā var atrisināt to, ka nav iesūtītas pietiekami daudz vakcīnas? Pie loģistikas un vakcinēšanas Latvijas teritorijā jau sen piedāvājās palīdzēt privātās klīnikas, kuras, pārmaiņas pēc, saprot ko dara. Kaut kā visi par savu pakaļu domā – neviens negrib domāt mērķtiecīgi. Domāju visa šī valdība ir jāmet pāri pie nākamajām vēlēšanām. Katram koalīcijas pārstāvim personīgi ir pienākums censties maksimāli palīdzēt virzīties uz mērķi. Ja mēs attopamies pie neefektīvas valdīšanas – tad ko vēl darīt? Klausīties… lasīt vēl »