Vai problēmas ar vēstuļu izsūtīšanu par EP vēlēšanu iecirkņiem ir Krievijas iejaukšanās?

maizītis

Skaidrs, ka mūsdienās, pateicoties Amerikas iekšpolitikas specifikai, par Krievijas iejaukšanos citu valstu vēlēšanās tiek runāts teju nemitīgi, un jebkas, kas notiek nepareizi kādās vēlēšanās, uzreiz raisa teorijas par Krievijas iejaukšanos. Tagad šādas aizdomas izskanējušas saistībā ar to, ka vēstules, kuras informē Latvijas pilsoņus par to, kurā iecirknī viņiem būtu jābalso Eiropas Parlamenta vēlēšanās, daudzi no vēlētājiem nav saņēmuši. Izrādās, par to atbildīgs ir kāds privāts uzņēmums ar visai interesantiem radu rakstiem.  Vispirms, kādi ir zināmie fakti?

SIA Reller, kura netika galā ar vēstuļu piegādi, pieder Marinai Mjasņikovai. Viņa 2007. gadā ir nopirkusi šo uzņēmumu no kāda Ivara Čevera, bet cik var saprast, ne no tā Ivara Čevera, kurš ir attāls bijušā iekšlietu ministra Ziedoņa Čevera radinieks un pirms pensionēšanās bijis zema ranga policijas amatpersona. Un pat, ja no viņa, tad te vienalga nekāda sazvērestības teorija, šķiet, nesanāk, pat ņemot vērā to, ka cits Ziedoņa Čevera radinieks šobrīd ir augsta līmeņa policijas amatpersona.

Cita lieta, ka Marina Mjasņikova pirms tam ir vadījusi uzņēmumu SIA POST SERVICE, kas pieder Krievijas pilsonim Leonīdam Kaļiņinam.

Jautājums, tātad, ir – vai gadījumā īstais pakalpojumu sniedzējs nav viens un tas pats, proti, Krievijas pilsonim piederošais uzņēmums, un SIA Reller izmantots tikai, lai pasūtījumu no valsts iegūtu uzņēmums, kuram tieši akcionāros nav Krievijas pilsoņi?

Protams, teorija par to, ka, iespējams, Latvijas valsts tieši vai netieši nodevusi visu savu pilsoņu datus Krievijas pilsoņa uzņēmumam, kurš turpmāk ne tikai varēs neierobežoti izmantot šos datus, bet, iespējams, izlemt, kuru pamudināt iet uz vēlēšanām, bet kuru nē, ir kliedzoša. Īpaši ņemot vērā, ka Latvijas valstij pašai pieder gan pasta uzņēmums, gan citas iespējas, kā droši apziņot savus pilsoņus. Un tas viss notiek laikā, kad personas datu aizsardzība, tālāk nodošana un tālāk izmantošana ir viens no galvenajiem publiskās debates jautājumiem visā demokrātiskajā pasaulē.

 Lai vai kā, jautājums, kur skatījās visādi SAB, un vai tiešām viņi šeit nesaskatīja nekādus “pretizlūkošanas riskus”, ir pat ļoti vietā. Šķiet, ka aizrāvušies ar KGB ziņotāju kartīšu slēpšanu un apzinātu pazaudēšanu, mūsu galvenie pretizlūkotāji ir palaiduši garām to, kā Latvijas pilsoņu adrešu datu bāze ir mierīgi nonākusi privātās un pat ne īpaši latviskās rokās.

Vai tā ir muļķība vai ļaunprātība, un kam vēl pēc Meroni, pēc izmisīgās čekistu sargāšanas sāgas, tagad pēc Latvijas pilsoņu datu bāzes nodošanas sazini kam –  kam vēl ir jānotiek, lai SAB turpinātu vadīt uzblīdušais, pēc visa spriežot, alkohola jūgā slīgstošais Maizītis, un vai tiešām visiem šķiet, ka šeit viss ir kārtībā un nav lielākas uzmanības vērts?

Puaro.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gints
Gints

Labs jautājums kāpēc par šādu kliedzošu personu datu aizsardzības pārkāpumu Valsts datu aizsardzības inspekcija pat neiepīkstas? Ja kāds komersants kaut kādu CV ne tajā atvilknē ieliek, tad ir brēka a te…..
Vēl interesantāk kāpēc mēdiji par to klusē?

Regīna
Regīna

Pievienojos viedoklim. Latvijā nemaz nevajag Krievijas iejaukšanos vēlēšanās. Stulbi ir ne tikai PMLP darbinieki.Ko dara LV drošības dienesti tik svarīgā pasākuma organizēšanas novērošanā? Televīzija runā tikai it kā ziņām pa vidu(starp citu).

Lamata
Lamata

Neviens SAB nespēs izsekot plānprātīgajiem, kuri uzņēmušies vadīt valsti, jo viņu uzstādījumi nepārtraukti mainās. Ja Latvijas Pasts izsludinātajā konkursā nekvalificējās šim uzdevumam, tad kāpēc Pilsonības un Migrācijas lietu pārvaldē strādā amatpersonas bez smadzenēm ? Paziņojot konkursa uzvarētāju bez iepriekšējā izvērtējuma.? Tagad meklēs kaut kādu bābieti, kura būs pie vainas. Kuras partijas ministrija par to atbild ? Varbūt jājautā Putinam ?

Anna
Anna

Tas taču nopietns apdraudējums, ja ir zināms, ka persona zemessargs, vai amatpersona, vai karavīrs un tagad zināma arī viņa mājas adreses, domājams, ka ar to var ļoti daudz ko iesākt.

Ilze
Ilze

Vēlēšanas būs nelikumīgas , jo nav saņemts paziņojums ! Tāds nolūks bija nomainot Cimdaru !

Megrē
Megrē

Sviests.
Pat, ja tas ir vienkārši kaktu kantoris (bet gan jau nav), atdot visus Latvijas pilsoņu datus Marinai… great job, Karl, great job.

Lamata
Lamata

Tieši kaktu kantoris ar pamatkapitālu 3,5 tūkst. Eur. reģistrēts dzīvoklī Pļavniekos. Malacis IEM Ģirģens no Jēkabpils. Vajadzēja uzticēt visu LR pilsoņu personas datus kaut kādam kaktu kantorim, lai meklētu Putina pirkstu ES parlamenta vēlēšanu diskreditācijā Latvijā. Pielaidi valsts noslēpumiem tādiem iedod, par prāta spējām gan nē. Laikam pat tik tālu neaizdomājas, ka Latvijas pastu iznīcina ar savu stulbumu, tam neļaujot darīt darbu, ko vienmēr darījis. Vai ar Deglava tilta slēgšanu vēl nepietiek? Tādi “jaunie spēki ” ļaunāki par gudriem zagļiem.

Parastais
Parastais

Ko nu muldās, lamata. Ne jau iekšlietu ministrs ir tas, kas “līmēs pastmarkas un ķers spiegus” (prasti runājot). Ir noteikti resori – kam ir jāorganizē vēlēšanas (kam īsti pakļaujas cvk? Katrā ziņā augstākā atbildība par kārtību valstī ir premjerministram. Viņa arī jāizlemj, vai “jaunie cimdari” spēs paši bez norādēm un mudināšanas sagatavot materiālu), kam – jānodrošina, lai “dati apkārt nemētātos” (visi sabi un citi slepenības uzturētāji, aū!), utt., utjpr.