Vai darba devēji dara visu iespējamo savu darbinieku pasargāšanai no Covid-19?

Laikā, kad valstij un sabiedrībai ir kritiski svarīgi atrast līdzsvaru starp visas dzīves apturēšanu un centieniem tomēr nodrošināt sabiedrības un ekonomikas funkcionēšanu, svarīga ir arī katra darba devēja spēja pasargāt savus darbiniekus, vienlaicīgi neslēdzot uzņēmumus.

Diemžēl, no saviem lasītājiem saņemam ziņas, ka tālu ne visi darba devēji labi tiek galā ar šo uzdevumu. Tā, piemēram, Imants raksta:

“Sveiki. Strādāju ļoti lielas bankas filiālē (kura atrodas pilsētā ārpus Rīgas). Konkrētu bankas nosaukumu un filiāli atklāt nevaru, lai nezaudētu darbu.

Manos pamatpienākumos ietilpst klātienes klientu apkalpošanu – tātad, sanāk tiešs kontakts ar klientiem. Vairākas reizes nedēļā sanāk saskarties ar klientiem, kuri apgalvo, ka pēdējo 14 dienu laikā nav bijuši ārzemēs, taču pārbaudot klientu kontu izrakstus, nereti tiek konstatēts, ka klients nesen ir bijis ārvalstīs, kur norēķinājies ar kredītkarti.

Man kā darbiniekam nav saprotams, kāpēc darba devējs nevēlas mūs pasargāt no klientiem, kuri ir iespējamie Covid-19 nēsātāji?

Ja vien banka to vēlētos, tad pasargāt darbinieku būtu samērā vienkārši:

1.       Klātienē pārtraukt sniegt visus pakalpojumus, kurus klients var saņemt internetbankā;

2.       Klienti būtu jāapkalpo tikai pēc iepriekšēja pieraksta (šādā gadījumā jau savlaicīgi varētu pārbaudīt, vai klients nav bijis ārvalstīs, un šādus klientus filiālē nemaz neielaist);

3.       Līdzīgi, kā Rimi, uzstādīt stikla barjeras (jo mums kontakts ar klientu ir aptuveni 1 metra attālumā, turklāt, piemēram, kontu atvēršanas gadījumos, kontakts ilgst pat 30 – 40 minūtes);

Varbūt varat šo jautājumu aktualizēt, kamēr vēl nav par vēlu? Banku filiāles ir pilnas ar cilvēkiem, un sociālā distancēšanās ievērota netiek!

Ar cieņu, Imants”

Un kādi ir jūsu darba apstākļi šajā ārkārtas situācijā? Pastāstiet mums, rakstot komentārus!

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti  un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar